Lezersactie Hoogstraat groenste winkelstraat Schoenmakers 100 monturen Oabor schoenmode OTO-2231225 TOTALE ZOMERUITVERKOOP Verwen je moeder in het museum Korte Hoogstraat 1 7a Vlaardingen Kodak BRILLEN OUTLET SCHIEDAM OPTIEK Zelf a met... Keuze uit meer dan uit de Smart collectie" "Böffffif Vele bekende merken worden éhvJks verkocht met kortingen van Gratis Passage 9, 3111 EH Schiedam www.kodakbrillenoutlet.nl O www.nieuwestadsblad.nl Nieuwe Stadsblad woensdag 8 mei 2013 5 een zonnebril op sterkte'of i multifocale Kodak glazen 'Informeer naar de voorwaarden SCHIEDAM - Aanstaande zondag is het weer Moederdag. Het moment waarop moeders van hun kinderen zelfgemaakte macaroni-kettingen, versierde koffiemokken en ontbijt op bed krijgen. En bovendien is het de dag waarop je tijd doorbrengt met je moeder. Dus is je moeder een liefhebber van beeldende kunst en kan ze met volle teugen genieten van jazzmuziek? Houdt ze van een hapje en een drankje in een sfeervolle omgeving? Dan is het Stedelijk Museum Schiedam op zondag 12 mei de locatie voor bet perfecte dagje uit. Beeldende kunst Ontdek de kleurrijke kunst van CoBrA-kunste- naar Jan Nieuwenhuijs waarop vrouwen, dierfigu ren en fantasiewezens in denkbeeldige landschap pen te zien zijn. Bekijk de kunstwerken van de vijf jonge, talentvolle kun stenaars die zijn genomi neerd voor de Volkskrant Beeldende Kunst Prijs. Ook de eerste solotentoon stelling van jonge kunster nares Evi Vingerling is te zien, met onderwerpen die even veelzijdig zijn als de Moederdag is een prima gelegenheid om tijd met je moeder door te brengen, bijvoorbeeld in het museum. Foto: PR wereld om haar heen. En heb je nu nog niet genoeg gezien? Loop dan rond op de tentoonstelling 65 jaar CoBrA. Gratis jazzmuziek Het Jazzpodium Water weg brengt op zondag 12 mei een ode aan Gerry Mulligan en Art Farmer Quarter. Deze jazzmuziek uit begin jaren zestig kun je vanaf 13.00 uur onder het genot van een glaasje prosecco in de Giudici Kapel beluisteren. In het museumcafé geniet je bovendien van vers belegde boerenlandbrood, panini's, tosti's, soep van de dag, verse jus d'orange, taart en koek. Lezersactie Kom samen met je moe der! Knip dit artikel uit en ontvang bij je toegangs kaartje voor het museum een set ansichtkaarten met kunstwerken van Jan Nieuwenhuijs cadeau. Bezoekers van het mu seum krijgen bovendien op zondag 12 mei 10% korting op de bestelling in het museumcafé of totale besteding in de museumwinkel. Hier vind je de leukste moederdag cadeaus. Geopend op dinsdag tot en met zondag van 10.00 tot 17.00 uur. www.stedelijkmuseumschiedam.nl De Hoogstraat is aanstaande zaterdag voor een dag de groenste winkelstraat van Nederland. Een groene loper zal in alle vroegte over een lengte van 700 meter worden uitgerold. Centrummanager Phons Ockerse hoopt op een gezellig feestje. Door Bart van der Linden Groen met een knipoog. Zo vat Phons Ockerse de actie kort samen.--"Door heel de Hoogstraat zullen de onder nemers op straat, voor. hun deur, hun producten aan bieden. Veel zal staan in het teken van duurzaamheid." Veel etalages zijn die dag groen gekleurd. Ook zullen modellen acte de presence geven voor een modeshow. "We hebben gezegd: draai de speakers eens naar bui ten. Er zijn geen kraampjes, maar de ondernemer mag het zelf invullen. Wij regis seren alleen." Leuk feitje: de groene loper is biologisch af breekbaar. Ockerse hoopt dat veel mensen zaterdag een kijkje komen nemen in de binnen stad. Dat is ook de doelstel ling die hij zichzelf heeft RAVELLP waldlAufer opgelegd: de consument ver leiden naar Schiedam te ko men. "Pas is de Proveniers- brug eruit gehaald, maar we hebben gemeten dat het aan tal bezoekers niet minder is geworden. We hebben na tuurlijk nog steeds een uniek centrum." Het glas is wat hem betreft altijd halfvol. "Dat is voor mij ook de uitdaging. We zit ten nu op het keerpunt om het negatieve om te buigen naar het positieve. Zo ga ik er van uit dat de onderne mers er zaterdag een leuk, gezellig feest van maken." Wat er mee samenvalt is ook de prijsuitreiking van de koop win-actie die in april werd gehouden. De consu ment kon bij elke besteding van minimaal 50 een actie envelop inleveren. "We heb ben zo'n 1500 bonnen ont vangen", aldus Ockerse. De winkeliers stellen 36 prijzen ter beschikking, waaronder een printer,, een belevenis pakket van Schiedam en een gloednieuwe auto. "Met dat belevènispakket willen we de mensen kennis laten ma ken met de stad." Hij hoopt natuurlijk ook dat dit het centrum een boost geeft. Als Stichting Centrummanage ment wil Ockerse daar zeker zijn steentje aan bijdragen. "Ik ben van het samenwer ken, van het binden. Kijk, de ondernemer moet keihard werken om zijn brood te verdienen. Ik zeg altijd, we moeten het samen doen." Phons Ockerse: 'We zitten nu op het keerpunt om het negatieve om te buigen naar het positieve.' Foto: WM MEPHISTOW 10 tot 70 FINEST WALKING SHOES k

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 5