Maak 11 mei kennis Stoere sneakers én met Wereldwinkel een kort kapsel m O GOUDINKOOP v.;- Benut uw waarschijnlijk laatste kans een goede prijs te krijgen voor uw goud! dL Goudinkoop Florin in Vlaardinaen. Fransenstraat 20, Tel.: 0102234511 voor Goud Zilver Goudinkoop Florin www.goudinkoop-florin.nl www.nieuwestadsblad.nl Nieuwe Stadsblad woensdag 8 mei 2013 8 Zaterdag 11 mei is het landelijke Wereldwinkeldag. Het thema is van deze dag is: 'Wat is jouw fair-trade moment?'. Door Kathy Huitema De Wereldwinkel is een or ganisatie, die zich inzet voor de handel van producten uit ontwikkelingslanden. In Schiedam is de Wereldwin kel gevestigd op de Hoog straat. "Een plek die veel Schiedammers niet kennen en niet opvalt", zeggen vrij willigsters Ans Buitelaar en Annelies Poolman. Dat is jammer, vinden de dames, want de Wereldwinkel heeft heel wat te bieden. Ans Bui telaar is al 23 jaar bij de We reldwinkelbetrokken. "Daar voel ik me heel prettig; ik sta in de winkel of in een kraam als we op locatie gaan. Eens in de zes weken verkoop ik onze producten in een kerk in Schiedam-Noord en ik geef voorlichting over het doel en de opzet van de We reldwinkel en vooral over onze fair-trade producten. En vaak zit ik beneden in de kelder de ingekochte spul len vari prijzen te voorzien." Annelies Poolman is voor zitter van de Wereldwinkel. "Eigenlijk ben ik een ouwe Ans Buitelaar (I) en Annelies Poolman (r) zijn twee van de 30 vrijwilligers uit de Wereldwinkel Schiedam. Foto: Morius Schinkel getrouwe. In 1985 startte ik mijn vrijwilligerswerk. Dat was nog in de periode, dat je aan een tafeltje achter in de kerk zat, met een geldkistje en een paar pakken Max Ha- velaar koffie en dan vooral proberen die koffie aan de man te brengen en ervoor zorgen dat de opbrengst bij de juiste man in de derde wereld terecht kwam. Wat dat betreft is er veel veran derd. We zitten nu in een winkel aan de Hoogstraat en we kunnen onze waar 'etaleren. We verkopen niet alleen koffie, maar ook mooie tassen, sieraden, beel den, vazen, sjaals, allemaal handgemaakt door mensen uit de derde wereld. Door de opbrengst uit onze winkels hebben deze mensen een be ter bestaan, kunnen ze hun kinderen onderwijs laten volgen en hebben ze een dak boven hun hoofd." Ans en Annelies: "Wij zouden het heel mooi vinden als onze medestadgenoten 11 mei kennismaken met de We reldwinkel, binnenstappen, rondkijken en als je dan ook nog besluit een fair-trade product te kopen, dan zijn niet alleen de 30 vrijwilli gers van de Wereldwinkel blij, maar zeker de mensen die het product hebben ge maakt en de opbrengst ont vangen." De wereldwinkel in Schie dam is dinsdagmiddag, woensdag, donderdag, vrij dag en zaterdag geopend. Jong, ondernemend en gedreven. Die typeringen zijn van toepassing op Fahri Sirin, die op de Dam zijn kapperszaak Elite4men sinds kort heeft uitgebreid. Vanaf nu kun je er ook schoenen van topmerken kopen. SCHIEDAM - Schoenenbaas, zo heeft eigenaar Fahri Si rin zijn schoenenwinkel genoemd. Een trapje naar boven leidt naar zijn héren- kapsalon, pak je de trap naar beneden dan vind je daar sneakers en boots van mer ken als Lacoste, Diesel en Timberland. Samen met zijn vrouw Mandy runt hij de winkel, daarbij ondersteund door de moeder van Mandy. Met zijn drieën zorgen ze er voor dat de klant koning is en ook als koning (of konin gin) wordt behandeld. Fahri; die de kappersacade mie heeft gedaan, kan naar eigen zeggen veel met zijn kam en schaar. "Ik ben aar dig creatief", vertelt Fahri. "Ik kan knippen wat je wilt." En dat allemaal voor slechts een tientje. "Er is zelfs een kennis uit Engeland die re gelmatig overkomt. Hij laat zijn haar dan groeien zodat A*tllf Il/J Samen met zijn vrouw Mandy runt Fahri de winkel, daarbij ondersteund door de moeder van Mandy. Foto: WM ie bij mij langs kan komen." Het interieur ziet er strak uit; veel zwart en wit, grote spiegels en ruime stoelen om lekker comfortabel in weg te zakken. Het ondernemen zit Fahri in het bloed. Bijna 2,5 jaar ge leden begon hij zijn heren kapsalon, nu heeft hij sinds 1 maart dus ook een schoe nenwinkel. "Ondernemen is voor mij actie, dus niet stil staan", stelt Fahri. "Als de klanten hier komen moeten ze goede service krijgen. Het moet apart zijn, maar ook strak en netjes." De inkoop van schoenen doen ze met z'n drieën. De collectie die er nu staat is in september 2012 al ingekocht. Het oogt overzichtelijk: twee rijen met schoenen, in het midden een groot kleed en voor de toonbank een grote spiegel. Maar wat direct opvalt is een grote fauteuil in de hoek met zwart/witte bekleding, op een patrs ver lichte ondergrond. Hier kan de klant rustig in plaats ne men, terwijl Fahri het aan bod laat zien. Verkopen is hem niet vreemd. Mandy, lachend: "Hij kan zelfs een steen verkopen." Via de site www.schoenen- baas.nl kun je je inschrij ven voor de nieuwsbrief. Ook zijn ze te volgen op Facebook en Twitter. Op dit moment loopt een tijdelijke actie: bij aankoop van een paar schoenen krijg je een gratis knipbeurt. ciQft/d/ OUDGOUD SLOOPGOUD TANDGOUD GOUDEN MUNTEN GOUDEN HORLOGES j ZILVER 2k" V fL: •«®Éi 1 ^OÖDÏNKOOp-i Wie kent het niet... het beruchte bakje oud goud achter in een lade van de kast. Steeds meet mensen kiezen ervoor om hun oude sieraden munten, of zelfs gouden tanden in te leveren bij een goudinkoper Indien u ai afstand wilt doen van uw goud, wilt u natuurlijk de werkelijke waarde ontvangen. Tegenwoordig kunt u overal in de stad bij diverse winkels terecht om uw goud in te leveren, maar alleen bij gecertificeerde goudinkopers zoals, Florin goudinko op, wordt de exacte goudprijs berekend. Wij adviseren u dan ook een vrijblijvende offerte te laten maken bij een van onze 20 vestigingen. Indien u tot verkoop overgaat krijgt u geen tegoedbon, maar direct contant geld! Het is u misschien bekend dat de goud prijs de afgelopen tijd is gedaald. Dit komt doordat de voorzitter van de Europese Centrale Bank, de heer Mario Draghi de uitspraak heeft gedaan dat Cyprus een deel van zijn vermogen in goud zou gaan verkopen Dit heeft geleidt tot een paniekreactie pp de beurs, waardoor de goudprijs daalde. Beleggers vrezen dat door de goud prijs opnieuw kan kelderen, met alle gevolgen van dien. De goudprijs is inmiddels weer geste gen en gestabiliseerd, waardoor het weer aantrekkelijk is om uw goud te verkopen. Dit brengt ménsen ertoe in het beruchte sieradendoosjé te kijken. Men ontdekt er kapotte sieraden of sieraden die niet meer gedragen worden Zo ook mevrouw Jans, die voor het verhuizen haar kasten uitzocht. Ze had nog een doosje met sieraden in de kast waar ze al jaren niet meer naar gekeken had. Na en transpa rante uitleg, door de medewerker van Florin goudinkoop, verkocht mevrouw Jans de siereaden voor 1230,00 euro. De goudprijs zakte tot 1380 dollar per ounce fijn goud en heeft zich inmiddels weer herstel tot een bedrag van 1500 dollar per ounce fijn goud. Dit betekend dat een armband gekocht in 1980 voor 500 gulden, momenteel 700 euro waard kan zijn! Benut daarom nu uw kans om nog een goede prijs voor uw goud te krijgen! Kom gerust langs voor een vrijblijven de offerte onder het genot van een kopje koffie aan de Fransenstraat 20 te Vlaardingen en profiteer van onze ervaring. Mocht u nog vragen hebben worden deze ook direct beantwoord. V-!1* Oud goud Sloopgoud Goudmunten Tandgoud* Zilveren bestek Tafelzilver Maandag: 13:00- 17:30 h Donderdag: 10:00-17:30 h Dinsdag: 10:00- 17:30 h Vrijdag 10:00-17:30 h Woensdag: 10:00 -17:30 h Zaterdag: 10:00 -17:00 h

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 8