msmmm Theater, evenementen en meer... Geld voor de wijk beschikbaar Moestuinieren aan huis Indrukwekkend hoor die twee minuten stilte Aandacht voor het riool O www.nieuwestadsblad.nl Nieuwe Stadsblad woensdag 15 mei 2013 10 Opening bieb De Harg SCHIEDAM - De bibli otheeklocatie in De Nieuwe Harg is begin dit jaar in gebruik genomen, maar op woensdag 22 mei wordt de locatie om lS.OO uur ook officieel geopend. Deze nieuwe locatie komt voort uit een unieke samenwerking tussen de Frankeland-' groep en de Bibliotheek Schiedam. In De Nieuwe Harg aan het Hargplein 116 is een compacte collectie geplaatst, bestaande uit streekromans, actuele romans en luisterhoeken. Bezoekers van het dienstencentrum en bibliotheekpashouders en bewoners uit Noord kunnen gebruik maken van de faciliteiten op déze bibliotheeklocatie, waaronder WiFi en een collectie tijdschriften en kranten. De nieuwe loca tie is open op maandag, dinsdag en vrijdag van 10.00-12.00 uur en op woensdag en donderdag van 10.00-17.00 uur. Sporteif voor Tour for Life SCHIEDAM - Het hardloop- wandel— en fietsevene- ment Waterweg Beweegt, dat op zaterdag 1 juni wordt gehouden, zal in het teken staan van Tour for Life. Het fietseve- nement wordt van 1 tot en met 8 september gehouden en er zal een team aan deelnemen van Facilicom, naast de gemeente Vlaardingen en Schiedam en de atletiek vereniging Fortuna, een van de organisatoren van Waterweg Beweegt. De deelnemers aan deze tour zullen kennismaken met indrukwekkende landschappen en klas sieke etappes afleggen en wereldberoemde cols op hun weg aandoen tussen Italië en de Cauberg. Dit sportieve evenement is gekoppeld aan het goede doel Artsen zonder Grenzen. Eerste Gorzen Groen Feest SCHIEDAM - Het Wilhel- minaplein (Gorzen) ziet woensdag 15 mei groen van de creativiteit. Pa- meijer en Stichting Mooi Werk organiseren dan het Gorzen Groen Feest, een creatieve middag voor Schiedam-Zuid. Er zijn dan verschillende workshops, waaronder een workshop natuur- hangers maken van het Creatief Atelier Sprook- jesenzo, papier scheppen door kunstenaar Pien Senders en trofeeën ma ken van afvalmateriaal door kunstenaar Yvon Koopman. Gorzenbewo- ner Marco Kalkman van Intorno Muziektheater zorgt voor een muzikaal programma. Kijk voor het complete programma: www.facebook.com/ csschiedam bij Gorzen Groen Feest. AUtitiiMi Het nieuwe ANBO-NIEUWS Terugkijkend op de dodenherdenking vraag ik mij de laatste jaren steeds meer af aan wie de mensen denken tijdens deze stilte. Helaas ontvallen ons steeds meer mensen die de oorlog lijfelijk hebben meegemaakt. Zelf betrap ik mij erop dat ik tijdens die twee minuten meer denk aan eigen familie en vrienden en niet aan de oorlogslachtof fers. Wij hebben dit jaar een nieuwe koning en in Schiedam een nieuwe burgemeester die beiden dfe plechtigheden indrukwek kend hebben geleid. De ANBO is voor en na de kranslegging altijd gastheer in onze sociëteit, dus heeft de burgemeester gelijk eens kennis kunnen maken en kunnen zieö waar wij voor staan. Hij is trouwens altijd welkom hoor, want voor iedereen geldt: druk op de rode knop en kom binnen. Wilt u lid worden, maak dan gebruik van onze jubileumactie tot einde van het jaar 12,50 (37,30 in 2014). Geef u op via anbo.nl/amjubileum, inclu sief een code voor een gratis fotoboek. Ik krijg trouwens veel reacties over mijn stukjes over de eenzaamheid. Vreemde mensen houden mij aan en herkennen dit, maar ik kan dit niet alleen. Heb de hulp van iedereen heel fiard nodig. Kijk om u heen of er hulp nodig is, een praatje makenJcost immers helemaal niets. Volgende week ga ik naar een werkbijeen komst over eenzaamheid voor ouderen, bij mij een heet hangijzer dat absoluut niet vergeten mag worden. Daar volgende week dus meer over in deze column. Joke Ballijns (foto: Ashvini Panday) SCHIEDAM - Vochtige doekjes en vet horen niet in de wc, maar in de afvalbak. Ook chemicaliën horen niet thuis in het riool. Daarom is deze week de campagne 'Niet in het riool!' van start gegaan. Deze publiekscampagne is erop gericht om goed riool- gebruik te stimuleren. Rioolwerkers van degemeen- ten en medewerkers van het waterschap gaan graag met bewoners in gesprek en la ten zien wat er nodig is voor een goed werkend riool systeem. In het kader van de campagne worden er de komende twee jaar verschil lende activiteiten georgani seerd. Zo openen-een aantal rioolwaterzuiveringen én ri oolgemalen de deuren voor publiek en worden gastles sen .en lesmateriaal voor basisscholen beschikbaar gesteld. Ook wordt er zoveel mogelijk aangesloten bij lo kale evenementen om goed rioolgebruik op een ludieke manier onder de aandacht te Alles wat we door de wc of'gootsteen spoelen, komt via de afvoer terecht in het gemeentelijk rioolstelsel. In deze buizen zitten weer allerlei voorzieningen en pompen die er voor zorgen dat het water in een afval waterzuiveringsinstallatie terecht komt. Hier wordt het vuile water schoongemaakt, zodat het terug kan naar de natuur. Zolang er geen troep in het riool zit, werkt dit prima. Spoel daarom alleen poep, plas en gewoon toilet papier door het toilet en al leen (afwas)water door de gootsteen. Meer info: www. nietinhetriool.nl. theaterprogramma 2013 - 2014 van Theater aan de Schie is bekend. Maandagavond 13 mei kregen theaterliefhebbers alvast een voorproefje van het aanbod voor het komende seizoen en werd de brochure uitgereikt. Door Kathy Huitema SCHIEDAM - Theaterdirecteur Rob Roos en hoofd marke ting en publiciteit Anita van der Linden togen afgelopen maanden met hun 'verlang lijstje' langs de producenten om hun voorkeur ii> de week te zetten en uiteindelijk de voorstelling te boeken. Roos: „Wij zijn trots op alle 100 voorstellingen en ook op de brochure, met aan de voor kant een foto van het masker van 'de Barbier van Sevilla' en op de achterkant de dame die het masker draagt. Nieuw in de programme ring is het gebruik van een gastprogrammeur. „Bur gemeester Lamers heeft de primeur", aldus Roos. „Zijn liefde voor het thea ter is groot en hij heeft met zorg voorstellingen gekozen voor jong en oud." De keuze Theaterdirecteur Rob Roos presenteert... De voorverkoop voor het nieuwe seizoen start vrijdag 17 mei om 13.00 uur. Kijk voor informatie op www.theateraandeschie.nl of bel 010 - 2467467. foto: Marius Schinkel van Schiedams eerste bur ger is in de brochure voor zien van een icoontje met ambtsketting. Bijzonder in de programmering zijn de filmzondagen. Roos: „Voor loper van het Theater aan de Schie was het Passage Theater, een filmtheater bij uitstek. We halen de Passage Theatertraditie terug en or ganiseren in samenwerking met het SuikerzoetFilmfes- tival drie filmzondagen in het pluche!" Opvallend komend seizoen is de voorstelling 'Baantjer: de Cock en de moord in het theater' met Peter Tuinman als de Gock. Zondagmiddag 2 februari, om 15.00 uur, sid dert en beeft iedere bezoeker die de voorstelling bijwoont want iedereen is verdacht, van bezoeker tot theaterme dewerker en niemand ver laat de zaal, tot de moord is SCHIEDAM - Sinds begin deze maand staan in verschil lende wijken zuilen met foto's en informatie over wijkinitiatieven die hebben plaatsgevonden tussen 2008 en 2012. Ook in 2013 is voor elke wijk een wijkbudget be schikbaar. Alle Schiedam mers kunnen hiervoor een aanvraag indienen. Onder het motto 'Het'is jouw wijk, dus jij mag het zeggen' kon tussen 2008 en 2012 gebruik worden gemaakt van zogenaamde vouchers. Deze representeren een spe ciaal budget en konden als waardebonnen ingewisseld worden. De vouchers zijn bedoeld om de leefbaarheid en sociale cohesie in de wij- SCHIEDAM - Gezonde voeding is een trend. Het verbouwen van deze voeding ligt in het verlengde, hiervan. Vaak is dit dicht bij huis; op het balkon, op een strook in de eigen stadstuin, op de volkstuin en steeds vaker op braak liggende terreinen aan de rand van of in het midden van de stad. De Bibliotheek Schiedam heeft, in het kader van het themajaar 'Windkracht 13' een aantal duurzame initi atiefnemers uitgenodigd om hun ervaringen te delen op woensdag 22 mei. Deze bij eenkomst gaat om 19.30 uur van start. Aan de deelname zijn geen kosten verbonden. Onderwerpen die aan bod komen zijn de permacul- tuur, Huib Snëep vertelt over zijn ideeën Schie dam een groener aanzien te geven, Herbert Nikkels heeft bij de oprit van de A4 bij Vijfsluizen een moes tuin aangelegd, waarvan de oogst volledig naar de voedselbank gaat en Eetbaar Schiedam presenteert zich. Zij propageren een groener Schiedam door meer eetba re gewassen te planten in de openbare ruimte. Ook geven zij tips over eetbare planten die vele Schiedammers wel licht in hun tuin hebben. Deze avond vormt de eerste in een reeks van vier bij eenkomsten met als thema Duurzaamheid. Meer informatie is te vinden via www.schiedam.nl/ hetisjouwwijk. foto: pr ken te verbeteren. De afge lopen vier jaar zijn er ruim vijfhonderd initiatieven ver deeld over heel Schiedam uitgevoerd door middel van de vouchers. Wat er precies mee gedaan is, is op de zui len te zien.

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 10