irado Afgedankt textiel? Wij geven het een nieuw leven! «•-SSST- 'Jll' www.1rido.nl 010-262 1000 Waar gaat het textiel heen? Compleet naar wens uw afgedankte textiel? Wat is textiel? Wat is het nieuwe product? Waar laat u Waarom textiel recyclen? Wij legen de ondergrondse containers en brengen uw afgedankte textiel naar een sorteerbedrijf. En door afgedankt textiel te scheiden, verdwijnt het niet in de verbrandingsoven en sparen we het milieu en grondstoffen. «X Kleding V Riemen, tassen, dassen •X Huishoudtextiel (handdoeken, theedoeken) Bedtextiel (lakens, dekbedden, kussens) •X Knuffelbeesten en poppenkleertjes «X Gordijnen en vitrage Schoenen per paar gebonden X Tapijt X Vloerbedekking X Matrassen X Met olie of verf vervuilde kleding X Natte textiel en schoenen U kunt dit lijstje uitknippen en bewaren. Altijd handig! Een te kleine spijkerbroek, sokken met gaten of oud beddengoed. U wilt ervan af de textielindustrie is er dolblij mee! En ook het milieu doet u een groot plezier met het gescheiden inzamelen van uw afgedankte textielWant bijna alles is geschikt voor hergebruik. Met uw nog draagbare kleding en schoenen maakt u een ander blij. En uw versleten kleding, huishouden woontextiel zijn prima geschikt als poetslap, matrasvulling of voor het maken van nieuwe textielvezets. Gemeente Schiedam en Irado vragen u daarom uw oude textiel apart in te leveren. Dan verdwijnt het niet in de verbrandingsoven en sparen we het milieu en grondstoffen bij het maken van nieuw textiel. S teven en bren9^ ondergrondse containers waar u uw in een goed afgesloten plastic zak, kunt aanbieden. U kunt natuurlijk ook altijd terecht bij het afvalbrengstation. Kleding, schoenen en lakens zijn textiel. Gooi uw oude vaatdoekjes, gordijnen en sokken dus niet bij het restafval maar lever ze apart in. Na het sorteerproces krijgt 90% van alle textiel een nieuw leven. In de kledingkast van een volgende eigenaar, of als onderdeel van een nieuw product zoals isolatiemateriaal, ondertapijten en matrassen. In Schiedam staan afgedankte textiel, Vier ondergrondse textielcontainers zijn afgelopen maand in een nieuw jasje gestoken om nog meer op te vallen in het straatbeeld. Heeft u er al één gespot? Komende tijd worden er nog vijf containers opgefleurd, misschien wel bij u in de straat. Afgedankt textiel is heel geschikt voor hergebruik. Het sorteerbedrijf scheidt de textiel op kwaliteit. Van kringloopkwaliteit tot poetslap, uw oude textiel vindt er een nieuwe bestemming. Wat overblijft, wordt op verantwoorde wijze verwerkt.

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 19