Gemeenteberïchten vUi Week van de Amateurkunst in het Wennekerpand gemeente Schiedam V\v Ophoging Botenbuurt later van start 15 MEI 2013-PAGINA 1 Agenda Inloopbijeenkomst 's Gravelandseweg 16 mei Wijkoverleg Spaland-Sveaparken 16 mei Vergadering Rekenkamercommissie 21 mei Inloopbijeenkomst 's Gravelandseweg ,23 mei Wijkoverleg Nieuwland 23 mei Wijkoverleg West 28 mei Schiedam Cricketstad: YB40 Nederland - Sussex COC 20 mei Nederland - Northamptonshire COC 21 mei Schiepoint Business center, 's-Gravelandseweg 258 15.30 - 16.45 uur 't Schepphuis, Dorpsstraat 17 19.30 - 22.30 uur Stadhuis van Vlaardingén, Markt 11 19.30 - 22.00 uur Bedrijfsrestaurant Stadskantoor, Stadserf 1 19.30 - 21.00 uur Wijkcentrum Dreesplein, Dr. Willem Dreesplein 2 19.30 - 22.00 uur Wijkgebouw De Erker, Jan van Avennesstraat 32 20.00 - 22.00 uur Excelsior '20, Sportpark 'Thurlede', Parkweg 415 12.00 - 18.00 uur Excelsior '20, Sportpark 'Thurlede', Parkweg 415 12.00 - 18.00 uur Lees Gemeenteberichten ook online Voor het derde jaar op rij doet Schiedam mee met de nationale Week van de Amateurkunst (WAK); dé happening voor iedereen die zich met passie voor cultuur in de samenleving begeeft. Van 25 mei tot en met 2 juni staan amateurkunstenaars centraal en tonen ze hun kunsten in het Wennekerpand. De meeste activiteiten zijn gratis toegankelijk. Tijdens de WAK bruist het in Schiedam van de amateurkunstevenementen. Workshops, voorstellingen, openbare repetities; amateur kunstenaars uit verschillende disciplines laten de bezoekers genieten van dans, muziek, the ater, beeldende kunst en meer. Feestelijke opening Op 25 mei is de feestelijke opening met onder meer een open repetitie van Ov Wilton, een kunstmarkt, de theatervoorstelling Crisis met een K, muziek van Immens en een workshop van Gonvoi Exceptional, de band die later die avond in de grote zaal van het Wennekerpand staat. Weekprogramma De week die volgt, kent een bomvol pro gramma. Zo zijn er optredens van Schiedamse koren en muziekverenigingen, is er theater van Het Dak Op, cabaret van Aron Elstak en Ray- mon Rodenburg, een culturele manifestatie van Vluchtelingenwerk Schiedam en verschillende films in Wenneker Cinema. In het slotweekend wordt 'Herrie Uit Schiedam!' georganiseerd. Zelf aan de slag Liever zelf aan de slag? Dat kan ook! Bekijk op www.wennekerpand.nl het complete programma met daarin ook de workshops en meespeelconcerten. Zaterdag 11 mei opende wethouder Groeneweg (Stadspromotie) de workshop 'duurzame burgerinitiatieven' in De Kameel. Schiedammers met concrete duurzame initiatieven of ideeën - bijvoorbeeld de aanleg van zonnepanelen of stadslandbouwprojecten - waren uitgenodigd om informatie uit te wisselen en elkaar te inspireren. Wethouder Groeneweg noemde de bijeenkomst "een positieve stap om tot een breed burger platform voor duurzaamheid te komen." De workshop was onderdeel van het Groen Wiekend, een initiatief in het kader van Windkracht 13. Op de Beukenhof vond zondag 12 mei de Indië-Koreaherdenking plaats. Veteranen en familieleden herdachten de Schiedammers die zijn omge komen tijdens de oorlogen daar. Met onder meer een minuut stilte, het zingen van het volkslied en het leggen van kransen werd bij de gevallenen stilgestaan. Locoburgemeester Groeneweg legde een krans namens de gemeente Schiedam. Voorafgaand aan de herdenking konden de aanwe zigen met een kopje koffie met elkaar bijpraten en verhalen delen. Mevrouw Groen - de Bree bereikte op maandag 13 mei de bijzondere leeftijd van 100 jaar. Locoburgemeester Groeneweg bracht haar in haar woning in Zorgcentrum Frankeland namens het gemeentebestuur de felicitaties over. Mevrouw Groen -was de eerste Schiedamse die voor haar verjaardag een felicitatiebrief heeft ontvangen van koning Willem- Alexander. Het was een bijzonder prettig bezoek in aanwezigheid van haar kinderen, kleinkinderen en een achterkleinkind. Uit vervolgonderzoek is gebleken dat de riole ring van de Botenbuurt in mindere staat ver keerd dan gedacht. Daarom is ervoor gekozen Qm - tijdens de ophoging van de Botenbuurt - het riool te vernieuwen. Onbepaald is hoeveel extra voorbereidingstijd deze werkuitbreiding kost. Hierdoor is onbe kend wanneer de werkzaamheden zullen star ten. 20 juni vindt een informatieavond plaats voor bewoners; zij ontvangen hiervoor binnen kort een uitnodiging.

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 21