ssz Gemeenteberichten ^Niet in het riool!' Gewoon in de afvalbak FSchoon water is van levensbelang^ 15 MEI 2013 - PAGINA 3 Billendoekjes? Op 14 mei start in Zuid- Holland de campagne 'Niet in het riool!', een campagne die zich richt op goed riool- gebruik. De campagne is ontstaan vanuit een samen werkingsverband tussen de gemeenten Maassluis, Midden-Delfland, Schie dam, Vlaardingen West- land en Rijkswaterstaat en het Hoogheemraadschap Delfland op het gebied van water en riolering. Vezeldoekjes, medicijnen, frituurvet, chemicaliën; het zijn allemaal zaken die niet thuis horen in het riool, maar in de afvalbak of bij het klein chemisch afval. Aan de hand van posters, (social) media en website www.nietinhetriool.nl, wordt ■in de campagne 'Niet in het riool' aan dacht besteed aan goed rioolgebruik. Maar ook met de Open riooldag op 8 juni aanstaande; een dag vol activitei ten i'n en om het riool, de gemalen en zuivelinstallaties. Imfners, zonder goed rioolgebruik geen schoon water. Schoon water van levensbelang Schoon water is van levensbelang voor de volksgezondheid. Een goed werkend riool is hierbij onmisbaar. Het riool func tioneert goed zolang het wordt gebruikt waarvoor het is bedoeld. Spoel daarom alleen urine, ontlasting en gewoon toi letpapier door het toilet En spoel al leen (afwas)water door de gootsteen of het doucheputje. Vet, olie, billendoekjes, snoetenpoetsërs of chemicaliën horen niet in het riool, maar In de afvalbak. Of nog beter voor het milieu; breng che micaliën naar de chemokar en gooi ge bruikt vet in de speciale gele container. Vet, recycle het. Verstopte pompen, verstopt riool Alles wat wij door de wc of gootsteen spoelen, komt via buizen in het riool. In die buizen zitten systemen en pompen die het water overbrengen naar een Af valwaterzuiveringsinstallatie (AWZI). Hier wordt het vuile water gereinigd, zodat het terug kan naar de natuur. Zolang er geen troep in het riool zit, werkt dit systeem prima. Maar vaak raken de pompen inhet riool verstopt door bijvoorbeeld vet en vochtige doekjes. Het schoonmaken en ontstoppen is een dure aangelegenheid en kost veel tijd. Daarnaast heeft verkeerd rioolgebruik gevolgen voor het oppervlaktewater. Bij goed rioolgebruik verbetert het vol ledige afvalwatersysteem. Open Riooldag: zaterdag 8 juni Wat is een kolkenzuiger? Of een wit schaap? Hoe komen we aan schoon water? Dit en meer kun je zelf ontdek ken en komen bekijken tijdens de Open rioóldag op zaterdag 8 juni. Verschil lende rioolzuiveringen en -gemalen in de buurt openen die. dag hun deuren voor publiek. Er vinden allerlei activiteiten plaats, waaronder rondleidingen, de ten toonstelling Het riool leeft! en verschil lende kinderactiviteiten, ledereen kan die dag met eigen ogen zien hoe belangrijk een goed werkend riool is. De activiteiten vinden plaats tussen 10.00 en 15.00 uur. In Schiedam op de locatie van het rioolgemaal Marconi (Marconiplantsoen). Het exacte pro gramma per gemeente en locatie vindt u op de website www.nietinhetriool.nl. Locaties Open Riooldag Rioolwaterzuivering De Groote Lucht, Maassluisedijk 175, Vlaardingen Singelgemaal, Holyweg, Vlaardingen Rioolwaterzuivering Harnaschpolder, Peuldreef 4, Den Hoorn Werf Naaldwijk, Hoogwerf 5, Westland Kijk voor het exacte programma per gemeente en locatie op www.nietinhetriool.nl. Uitgelicht Donderdag 16 mei 2013 om 19.30 uur vindt het Wijkoverleg Spaland-Sveaparken plaats. Op de agenda staan onder meer het wijkbudget, de ontwikkelingen rond de A4 en de toolkit 'Participatie'. Op maandag 20 en dinsdag 21 mei speelt het Nederlands elftal cricket tegen respectievelijk Sussex COC en Northamptonshire COC als onderdeel van de YB40 competitie. De wedstrijden vinden plaats.bij Excelsior '20, sportpark Thurlede, Parkweg 415 en beginnen om 12.00 uur. Dinsdag 21 mei vindt van 10.00 tot 12.30 uur het Mantelzorgcafé Schiedam plaats in De Wilgenburg, Land van Ris 6. Speciale gasten van De Zonnebloem komen praten over respijtmogelijkheden vanuit deze organisatie. Dinsdag 21 mei vergadert de Rekenkamercommissie in het Stadhuis van Vlaardingen. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de secretaris, Mieke van der Stel, telefonisch via 010 - 248 40 00 of per e-mail via mieke.vanderstel@vlaardingen.nl. Dinsdag 28 mei om 20.00 uur vindt het wijkoverleg West plaats. Óp de agenda staan onder meer de toolkit 'Participatie', aanvragen wijkbudgetten 2014 en de stand van zaken van projecten in West. Donderdag 23 mei om 19.30 uur vindt het wijkoverleg Nieuwland plaats. Op de agenda staan onder meer de tweewekelijkse afval- en GFTinzameling en geeft de WAP-manager een presentatie over het Wijkuitvoeringsprogramma Nieuwland. Van medio juni wordt een deel van de 's-Gravelandseweg opgeknapt. Op 16 mei vindt van 15.30 tot 16.45 uur een informatiebijeenkomst plaats in het Schiepoint Business center ('s-Gravelandseweg 258) en op 23 mei van 19.30 tot 21.00 uur in het bedrijfsrestaurant van het Stadskantoor (Stadserf 1). Kijk voor meer informatie op www.schiedam.nl/sgravelandseweg. Wilt u meer weten over Uitgelicht? Kijk dan op

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 23