Ademloos bij Aïda bankstel VOOR UW BURCHTHUYS Kom naar de Burchthuys Boek van de week Rijke kleuren spatten van het doek in Stedelijk 2,5 zitsbank Troy 2,5 zitsbank Cambridge r Eethoek Camiel O www.nieuwestadsblad.nl Ademloos luistert jong en oud naar Opera in de Korenbeurs. Meer informatie over de activiteiten van de stichting is te lezen op de website www.opera-aandeschie.nl. Foto: Marco Spruit Bleeker Buiten giet het maar op het binnenterras van de Korenbeurs is het publiek zich er afgelopen zaterdag nauwelijks van bewust. Ademloos luisteren ze naar een duet uit de opera Aïda. Door Marianne Ames SCHIEDAM - Eén voor één wis selen solisten elkaar af, het niveau is opmerkelijk hoog. Ruim drie uur lang treden professioneel geschoolde zangers en zangeressen op. Pianist Jean-Baptiste Milon moet het toegestroomde talent even een halt toeroe pen om een glaasje water te drinken en vijf minuten de benen te strekken. Dan zet hij zich weer achter zijn piano en de volgende solist komt met bladmuziek op hem af. Het eerste Klassiek Open Podium in de Koren beurs is een succes. Vooraf was er via folders, posters en social media aan dacht voor gevraagd. Gevor derde amateurs, professio neel geschoolde zangers of instrumentalisten werden uitgenodigd zich te presen teren onder begeleiding van een professionele pianist. Voor de actieve deelname werd tien euro gevraagd, be stemd voor de pianist. Er is alom lof voor organi sator Hans Ritman, die met zijn stichting Opera aan de Schie momenteel Schiedam als Operastad op de kaart zet. Al eerder werden er drie Masterclasses in het Wenne- kerpand georganiseerd. Nu is er samenwerking met de nieuwe uitbater van de Ko renbeurs die activiteiten in het monumentale pand toe juicht. Niet alle stoelen wa ren bezet; maar het publiek ging zonder uitzondering weg met het idee zojuist iets moois te hebben ervaren. Nieuwe Stadsblad woensdag 15 mei 2013 31 Juli Zeh Nultijd Vertaald door Hilde Kete laar Nultijd is een subliem ver haal dat draait om waarheid en leugen. In dit verhaal dat zich afspeelt op een Cana- risch eiland heeft de Duit ser Sven, samen met zijn vriendin, een duikschool opgezet. Niet goedkoop, want de gasten die hij in dit boek ontvangt, de actrice Jola en haar oudere vriend de schrijver Theo. Jola heeft de cursus nodig voor een audiëntie voor een rol die haar op het lijf geschreven is en verleidt de duikschool houder Sven. Sven weer staat de verleiding en weet haar op haar op haar plaats te zetten. Zo is het verhaal van Sven. Jola schrijft on dertussen in haar dagboek een geheel andere versie die een stevig amoureus uurtje op het strand suggereert. En deze versie wordt door Theo gelezen. Wie de waar heid ook spreekt; er ontstaat een driehoeksverhouding. En een vete tussen het gas- tenpaar die zich zelfs onder water voortzet, met levens gevaarlijke situaties als ge volg. Als het drietal op een duikexcursie gaat naar een vergaan wrak, loopt het be hoorlijk uit de hand. Sven is dan al door zijn vriendin verlaten. De grote vraag in dit best spannend geschre ven boek is wie de uiteinde lijke sympathie van de lezer wint. Welke leugen is de beste waarheid? Ruud Aret, 4 sterren SCHIEDAM - In het Stedelijk Museum Schiedam zijn on langs de tentoonstellingen 'Jan Nieuwerfhuijs. JMythe en Magie' en 'Unisono 26. Evi Vingerling' officieel ge opend. Ongeveer 130 werken van Jan Nieuwenhuijs zijn nu te bewonderen. Zijn schilde rijen, gouaches en tekenin gen hebben een sprookjes achtige rijkdom aan vormen en kleuren, waarbij allerlei technieken worden gecom bineerd. De kunstwerken van Nieuwenhuijs laten een droomwereld, zien met die ren, vrouwen en fantasiefi guren. Nieuwenhuijs stond aan de wieg van de CoBrA- beweging, maar is relatief onbekend gebleven, omdat hij weinig exposeerde. Ook ontdekkers van jonge kunstenaars zijn bij het Ste delijk Museum Schiedam aan het goede adres. In de De werken van Nieuwenhuijs laten een droomwereld zien met dieren, vrouwen en fantasiefiguren. Foto: Stedelijk Museum Schiedam Unisono-reeks, toont het museum Evi Vingerling in een eerste museale soloten toonstelling. Haar onder werpen zijn even veelzijdig als de wereld om ons heen; een plant, straatverlichting of vuurwerk. Vingerling pro beert het moment te schil deren waarop zij voor het eerst naar haar onderwerp keek, met een leeg hoofd en zonder voorafgaande ken nis van haar onderwerp. "Ik ben gefascineerd door de dingen die ik zie en probeer ze zo ver uit hun context te trekken dat ze op zichzelf komen te staan en zijn ont daan van hun betekenis." Deze twee kunstenaars heb ben een belangrijke over eenkomst; de opvallende en rijke kleuren lijken van de doeken af te spatten. O De tentoonstellingen zijn te zien tot 1 september Zuiver rundleder, met interieur voorzien' van binnenvering. In vele kleuren en uitvoeringen leverbaar. JL825T- AANTREKKELIJKE Luxe rundlederen bank afgewerkt met kleuraccenten. Verstelbare zittinq. *Geldt niet voor- aanbiedingen Kijk voor showmodellen op onze website! Stoel: vaiy-325^- voor Tafel: j£85T- nu 1430,- WOONBOULEVARD BARENDRECHT Escudostraat 7 I 2991 XV Barendrecht I 010-456 69 99 I www.burchthuys.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 31