Schiedam in het kort u Tweede Klassiek Podium in juli Vernissage Jacques Tange Kraam huren Brandersfeesten Workshop Filmmakers Viva La Donna dag Erasmus MC Week van de Amateurkunst Bijna zomerstop Jazz uit de koffer Inloopconcert Grote Kerk Lezing over rouw Gezellige Muziek! Korting bij WlLSO! Autocentrum IMooteboom BV 18-05-2013 09:00 tot 16:00 €25,- Waardecoupon Ina van'T HoogM Wijnproeverij van de Molensteen! Profile PolicePjtstoEi. Elektrische fiets testdag! PROFILE TfRECEHTER Heel de dag gratis Fietscheck! SCHIEDAM - Voor de achtste keer wordt komende Pinkstermaandag het jaarlijks terugkerende Schiedamse honk- en softbal jeugdtoernooi georganiseerd. Met 18 ingeschreven teams - Beeball, Junioren en Aspiranten- worden er tussen 10.00-16.00 uur zo'n 220 kinderen verwacht. Dit jaar krijgt het toernooi een extra feestelijk tintje want SV&HV Schiedam bestaat maar liefst 105 jaar. foto:Judith Droog Nieuwe Stadsblad woensdag 15 mei 2013 33 Z) www.nieuwestadsblad.nl We hebben koud de premie- re van het Klassiek Open podium achter de rug, of de tweede editie is alweer op de agenda gezet: dat wordt zon dag 7 juli, uiteraard weer in omgeving Korenbeurs. No teren in de agenda dus! De Schiedamse kunstenaar Jacques Tange heeft 18 mei om 15.00 uur de vernissage van zijn expositie in een ga lerie aan de Voorstraat 209 in Dordrecht. Tange was in 2005/6 kunste naar van het jaar en woont en werkt al jaren in Schie dam. Ondernemers in het cen trum kunnen met 25 euro een kraam huren op de Brandersfeesten. Met dit gebaar worden zo veel mogelijk creatieve on dernemers gemotiveerd om ook dit jaar een kraam te huren op de grootste markt van het jaar in de feestelijke binnenstad. De Brandersfeesten vinden dit jaar plaats in het week end van 28 september. Iedereen maakt wel eens een filmpje met een smartp- hone, maar dat is dan vooral voor de lol. In de workshop Filmmakers maak je in een groep een echte korte film. In de eerste lessen leer je de kneepjes van het filmvak: hoe kun je een (kort) verhaal zo goed mogelijk in film vertellen? Hoe bouw je een verhaal op uit verschillende shots? In het tweede gedeelte maak je de film: met een groep bedenk je een verhaal die je vervolgens met je mini- crew opneemt. De workshop Filmmakers is voor kinde ren tussen de 11 en 14 jaar, bestaat uit zes lessen en kost 45 euro. Inschrijven via: www.kun- stenmakersschiedam.nl Meer dan honderd vrijwil ligers verzorgen vrijdag 24 mei een gratis verwendag voor mensen die behandeld zijn of worden in verband met kanker in de Daniel den Hoedkliniek. Een 50-tal schoonheidsspe cialistes van het opleidings instituut Dermé uit Brielle, vele kapsters verzorgd door kapsalon Hairsense uit Nu- mansdorp, meerdere visa gisten, pedicures, manicu res, masseurs en overige vrijwilligers staan klaar om vrouwen én mannen een dag van totale ontspanning en verbondenheid te geven. Even een dag niet ziek zijn, even niet denken aan de che- mobehandeling, even genie ten van de zorg en aandacht om de kracht te vinden naar een (mogelijk) herstel. Vanaf 08.00 uur kun je te recht op de polikliniek van de Daniel den Hoed kliniek, aanmelden vooraf hoeft dus niet. Het Wennekerpand doet van 25 mei tot en met 2 juni mee aan de Week van de Amateurkunst. Amateur- kunstenaars uit Schiedam tonen hun kunsten in het Wennekerpand. Met onge veer een maand te gaan tot de start van de WAK telt het programma al ruim 30 acti viteiten. Op de openingsdag 25 mei begint het al om 10 uur 's ochtends met een open gene rale repetitie van Ov Wilton. Later op de dag is er in het Wennekerpand een kunst markt, muziek en theater. Convoi Exceptional vertelt over hun "do-it-yourself" aanpak Deze succesvolle band geeft later op de avond een gratis optreden in de grote zaal van het Wenne kerpand. De meeste activi teiten zijn gratis. Nog maar twee optredens tot de zomerstop begint bij Jazz uit de Koffer! Uiteraard wordt het seizoen feestelijk afgesloten en wel met Sara. Bonne op 18 mei en Bokito Big Band op 25 mei. Jazz uit de Koffer is te vinden aan de Tuinlaan. In de Grote Kerk wordt het wekelijkse inloopconcert zaterdag 18 mei verzorgd door een nog nooit gehoorde muzikale combinatie: or ganist Jan Hendrik van der Kamp en saxofonist Ruud Bergamin. Zij spelen bij hood- en koor- orgel niet alleen werken van bijvoorbeeld Fauré maar ook blues van Duke Ellington. De aanvang is 15.00 uur en de toegang is vrij. Op donderdagavond 30 mei is er een (gratis) lezing over rouw.bij Matrice Uitvaartbe- geleiding, Prins Bernhard- laan 121. Rouwtherapeute Ida Winter gaat in op alle aspecten rondom rouw. Hoe rouw je en is dat wat je voelt normaal? Zijn er verschillen in de beleving tussen vrou wen, mannen en kinderen? Er is veel ruimte voor vra gen. Belangstellenden zijn welkom vanaf 19.00 uur. VVILSO .nieuv^j*' fiets kado'. )p18^ en kri)<3 5ERT Klein deukje? Alleen op 18 Mei uitdeuken zonder spuiten! CZ& voor maar: Uitdeuken zonder spuiten! ^^BILEUM AANBIEDING C Gratis pitstop! Banden en IR vloeistoffen H controle! - m%9kortinoTnenbHndr|bij T vredestein Freeway buitenband maat 37-622. 10% korting op onderdelen bij reparatie na fietscheck euro Inruil voor uw oude zadel bij aankoop nieuw zadel. Zo eit u weer goed voor dezonrer!

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 33