Illegaal strafbaar 1.599'Z V/OOT uvu a"t0. UJEKEN Goosen Polderman Kampioenen Budokai Klaverstede GroeriLinks Schiedam tegen het strafbaar stellen van de illegaliteit k\m TOYOTA OP MAAT Poes Lady zoek Van de Lezer Vaderdagactie Minder wegenbelasting, minder brandstofkosten en nu extra voordelig! De Thermen Bibliotheek O www.nieuwestadsblad.nl Nieuwe Stadsblad woensdag 15 mei 2013 35 SCHIEDAM - In Zoetermeer zijn zondag 21 april Kam pioenschappen Kyokushin Karate geho.uden. Shihan Wildeboer had dit maal uit zijn wedstrijdteam zeven vechters geselecteerd om hier aan deel te nemen. Na een zwaar internationaal toernooi zijn de resultaten: vier maal een eerste plaats voor Yoshi vd Hoeven, San- jana Mahoe, Deavy Schef- fers en Ho-Yin Cheung en drie maal een tweede plaats voor Namrita Mahoe, Enes Taspinar en Kris Enbroks. Dojo Wildeboer is zeer trots op deze resultaten. Hiermee is er weer ervaring opgedaan voor de Europese en Wereldkampioenschap pen in de toekomst. De sporters trainen weke lijks zeer fanatiek bij Budo kai Klaverstede in Schie dam. SCHIEDAM - In het regeerakkoord van de PvdA-VVD is afgesproken dat illegaal verblijf strafbaar ge steld moet worden. Hiertoe is op 14 januari een wetsvoorstel inge diend. GroenLinks Schiedam is tegen dit wetsvoorstel: strafbaar stelling van illegaliteit staat op gespannen voet met fundamen tele mensenrechten. Kort gezegd houdt het voorstel in dat mensen die illegaal in Neder land zijn, een overtreding begaan. De sanctie hierop is een geldboete (max. 3.900,-). Als iemand de boe te niet betaalt, is gevangenisstraf het mogelijke gevolg. Bij recidive kan iemand zelfs een inreisver- bod opgelegd krijgen. Op het niet naleven hiervan staat een gevan genisstraf van 6 maanden. GroenLinks is tegen dit wets voorstel. Strafbaarstelling van il legaliteit staat Op gespannen voet met fundamentele mensenrech ten, internationale verdragen en het treft vooral de meest kwets bare groepen. Daarnaast biedt dit voorstel geen oplossing voor illegaliteit, maar brengt het juist ongewenste gedragsveranderin gen teweeg: kinderen worden van school gehaald en instanties wor den gemeden. Vragen Aangezien de uitvoering en de HEEFT HET COLLEGE KENNIS VAN HET BELEID VAN HETVLAARDINGSE COLLEGE? effecten van deze maatregelen deels bij de gemeente Schiedam komt te liggen heeft GroenLinks een aantal vragen aan het college Ten eerste: hoe staat het college tegenover strafbaarstelling van illegaliteit? Ook wil de partij weten hoe het college denkt het wetsvoorstel, te gaan uitvoeren en handhaven en welke kosten hieraan zijn-verbom den. Bijeffecten Ook is groenLinks benieuwd hoe het college wil omgaan met ne gatieve bijeffecten zoals minder zicht op aard en omvang illega liteit en de positie van kwetsbare groepen in de gemeente en ook of het college kennis heeft van het beleid van het Vlaardings col lege (is de regiegemeente NWN) richting de illegalen die op dit momeht gebruik maken van de gezamenlijke noodopvang in Vlaardingen. Tenslotte wordt ge vraagd of het college kan aange ven welk beleid hieromtrent in Vlaardingen wordt voorgestaan? TOYOTA ALWAYS A BETTER WAY - In Schiedam-Sveaparken wordt druk gezocht naar poes Lady van 17 jaar oud. Sinds zondagmiddag is zij niet meer teruggekomen bij haar baasjes aan het Fjelddal. Lady is een oude dame, een zogenaamde schildpadpoes, met een bruin/zwarte vacht en verschillende lichte plekjes waaronder één onder haar kin. Ze is superlief, dus je kunt haar zo oppakken. Wie heeft Lady gezien? Mail dan zo snel mogelijk naar: redactie.ns@ wegenermedia.nl „Schiedam een stad die continue in de pro blemen zit door een slecht bestuurlijk beleid wat al jaren voelbaar is bij de inwoners. Hoe kunnen wij het bestuurlijk klimaat met el kaar herstellen? De Gemeenteraad is het hoogste orgaan, die beslist wat er gaat ge beuren. Dat is vastgelegd voor iedere stad in ons land. Maar waarom toch steeds'de frus tratie dat er grote bestuurlijke fouten boven water komen, die de lokale partijen probe ren te bestrijden maar meestal door de grote landelijke partijen op lokaal niveau worden getorpedeerd. Wat zou het toch geweldig zijn als de lokale partijen zich verenigen en de problemen die ter discussie komen met elkaar bespreken en dan als één woordvoer der dat ter discussie brengen als eenheid dat bekort de discussies en voorkomt herhalin gen. Vertrouwelijkheid in berichtgeving tot een miniem beperken, een totale openheid brengen, dat is mijn gedachtengang." Gerhard de Kok SCHIEDAM - Zondag 16 juni is het weer Vaderdag. Daarom zijn wij op zoek naar lieve vaders. Want speciaal voor Vaderdag mag het Nieuwe Stadsblad aan twee vaders een luxe nachtje in een viersterren suite in het Westcord Hotel in Delft weggeven, compleet met- prosecco en luxe ontbijt op bed. Wie wil dat nu niet aan zijn of haar vader cadeau geven? Wat moet je doen? Mail ons uiterlijk woensdag 5 juni in maximaal 200 woorden waarom jouw vader de liefste papa is! Hoe aparter, vertederender en vrolijker, hoe beter. Vertel,ons je favoriete anekdote over je vader. Waarom hij je beste vriend, voorbeeld, held of meer is. En mail naar: redactie.ns@wegenermedia.nl De winnaars krijgen persoonlijk be richt, over de uitslag kan niet worden gecorrespondeerd. Minder brandstofkosten, geen of minder wegenbelasting betalen en overal veel makkelijker parkeren. Een kleinere auto heeft veel voordelen. En tijdens de Toyota op Maat weken komt daar nog eens een groot prijsvoordeel bij! Want u krijgt maar liefst 1,500,- extra inruilwaarde bij aanschaf van een nieuwe Toyota Aygo, iQ, Urban Cruiser, Yaris en Verso-S. En 1.000,- bij een Auris. Hierdoor is er ai een Toyota op Maat vanaf 6.990, Vraag online uw persoonlijke offerte aan en ontvang binnen 1 werkdag een scherp aanbod van de Toyota dealer. Ga snel naar toyota.nl/opmaatweken Brandstofverbruik (EC/630/2012J) varieert van 3,51/100 km (28,6 km/1) t/m 6,1L/I00km (16,4km/L) CO2 79-140 gr/km. De actieperiode is geldig van 1 mei t/m 29 juni 2013. Wijzigingen voorbehouden. Prijs inclusief BPM en BTW en exclusief kosten rijklaar maken. Kijk op toyota.nl voor de verkoopvoorwaarden. Specificaties kunnen afwijken per uitvoering. Prijswijzigingen en drukfouten voorbehouden. Importeur: Louwman Parqui BA/. Meer info bel gratis 0800 - 0369 of kijk op www.toyota.nl Rotterdam, Schuttevaerweg 47 - 49 SCHIEDAM - Er staat Schiedam een bijzonde re samenwerking te wachten. Eind mei zal de Thermen Bibliotheek Schiedam, Neder lands eerste bibliotheek in de sauna, haar deuren openen. Dit nieuwe concept is tot stand gekomen door unieke samenwerking tussen Thermen Holiday en de Bibliotheek Schiedam. De Thermen Bibliotheek is ge vestigd in Thermen Holiday. Deze stelt de gasten in de gelegenheid om, tussen de be zoeken aan één van de 11 sauna's door, ook voor de ontspanning en schoonheid van de geest te zorgen. Er worden luxe fauteuils geplaatst waaraan een e-reader is beves tigd. Deze leesschermen worden regelmatig voorzien van nieuwe content. Daarnaast zijn er uiteraard ook fysieke boeken te vinden in deze bibliotheek. Deze kunnen, onder de noemer bookcrossing, mee naar huis genomen worden en hoeven niet teruggebracht te worden.

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 35