Cowboys en girls in Schiedam-West KORT NIEUWS Stil zijn bij 'Muur der Stilte' Museum zoekt kennis Quiltexpositie Russische les via skype COLOFON Winkelwagens met reclame 3 www.nieuwestadsblad.nl Nieuwe Stadsblad woensdag 15 mei 2013 3 man werd gedoopt. Of Pulp Fiction van Tarrentino; alle maal met een knipoog naar het zwembad of de wijk Schiedam-West. „Het is allang geen buurtto- neel meer maar de voorstel lingen trekken honderden belangstellenden. Niet al leen vanuit West maar uit de hele stad en daar buiten", aldus Boode die een stijgen de lijn ziet in de voorstel lingen. En hij wijst op het succes van Cultuur Borrelt waar hij ook de artiesten voor uitzoekt. Het begon met de buurt maar bereikt inmiddels veel meer Schie dammers. Dit jaar is gekozen voor de buitenlocatie naast het ge sloopte Vlietland Zieken huis. Het oude zusterhuis is achtergrond van het wes terndrama rond de familie Macbain die door huur moordenaars worden be dreigd. Daar wordt nu hard gewerkt om dezelfde deso late sfeer op te roepen van ijskoude killers en roekeloze avonturiers samen met een bloedmooie Blue Bell. Boo de verwacht een honderd man publiek, die met hoop op mooi weer op het buiten lucht spektakel afkomen. Info Van woensdag 22 mei tot en met zaterdagavond 25 mei speelt het bewonerstheater Het Dak op de voorstelling Het gebeuren in het Westen. Extra drukte op de weg SCHIEDAM - De ANWB verwacht dat gedurende het pinksterweekend veel Nederlanders er voor een paar dagen tus senuit gaan en massaal een bezoek brengen aan attractieparken, dieren tuinen of musea. Dat zorgt vrijdagmiddag 17 mei voor extra drukte op de wegen. Dat zal vooral te merken zijn op de wegen rond Utrecht en Amersfoort, rond Arnhem (A12/A50), naar het zuiden (A2/A27) en richting de kust. De piek van de verkeers drukte ligt vrijdag tussen 16.00 en 18.00 uur. Once upon a time in the West, de wereldberoemde film met de 'door been en merg' gaande muziek (Morricone) en de inzoomende harde koppen van huurmoordenaars. Deze cultfilm is inspiratie voor de vijfde theatervoorstelling van bewoners rond het Sportfondsenbad. Door Frank Willemse SCHIEDAM - 'Het gebeuren in het Westen', zo vertaalt regisseur en scriptschrijver Bernard Boode de film die hij zo bewondert. De klas sieke western van regisseur Sergio Leone zag Boode voor het eerst in zijn jeugd in de vroege jaren zeventig. Een indrukwekkend klassieker die in de Top Tien voor komt van meest invloed rijke speelfilms. Hoe krijg je zo'n filmisch epos met een spoorlijn en eindeloze verge zichten op hef toneel? „Dat is juist de uitdaging. Samen met de acteurs, meest bewo ners uit Schiedam-West, de spannende sfeer op te roe pen." Achter het spektakel gaat de kleine maar actieve stich ting Het Dak Op schuil. SCHIEDAM - Op begraafplaats Beukenhof vond 12 mei tra ditiegetrouw de ontmoeting plaats van Indië-en Korea- veteranen. Ieder jaar in mei wordt er door veteranen uit deze oor logen even stH gestaan bij de 'Muur der Stilté' alhier. Wethouder Groeneweg was bij de herdenking aanwezig om namens de gemeente een bloemstuk ter nagedachte nis aan de Schiedamse mili tairen die in Indië en Korea zijn gesneuveld neer te leg gen bij het monument. Gedenkteken Het 'Gedenkteken voor 32 Schiedammers' bestaat uit tien bronzen plaquettes die zijn aangebracht in de 'Muur Er werden door verschillende organisaties kransen neergelegd bij het monument. foto: Bart Bos der Stilte'. In de bovenste zeven pla quettes zijn in reliëf gesti leerde figuren aangebracht. Ook zijn op deze plaquet tes de namen van de uit Schiedam afkomstige ge sneuvelde militairen en de erebegraafplaatsen waar zij rusten vermeld. .SCHIEDAM - Het Stedelijk Museum Schiedam is op zoek naar inwoners van Schiedam die meer kunnen vertellen over verschillende objecten uit de Kunst- en Cultuurhistorische Collec tie van het museum. Vaak zijn dit schenkingen van bekende en minder beken de Schiedamse families, bedrijven, verenigingen en kunstenaars. Al meer dan 100 jaar verzamelt het museum objecten, zoals schilderijen, tekeningen, kunstnijverheid, meubels, huisraad, gereedschap en bedrijfsobjecten. Een selec tie van de schenkingen is tot en met 21 september gratis te zien in de tentoonstelling Schiedam. De Traditie van het Schenken, in de Grote of Sint Janskerk in Schiedam. Directeur Wind: „Vroeger nam het Stedelijk Museum Schiedam schenkingen heel makkelijker aan, zon der hierbij relevante vragen te stellen. Mensen kwamen met hun kartonnen dozen vol materiaal bij de balie en alles werd dankbaar geac cepteerd. We komen er nu achter dat er hierdoor veel kennis ontbreekt over de geschonken objecten en de gevers." Specifiek worden mensen gezocht die woon achtig of werkzaam zijn in Schiedam, of op andere wijze veel weten over de ge schiedenis van de stad, om hun kennis te komen schen ken. Info: 010-246 36 66. Kaarten zijn voor 10 euro te bestellen via tdakop.nl of mail naar hetdakop@plkanet.nl. Zaterdag- en zondagmiddag is de voorstelling te zien met daglicht. foto: Pr Bewoners om en nabij, het Sportfondsenbad die aan dacht vragen voor 'die vrese lijke kolos' in hun tuin. Met vooral ludieke acties willen zij de veiligheid en de leef baarheid onder de politieke aandacht brengen. Nog met weinig succes moet Boode toegeven wijzend op zijn achtertuin. „We hebben in de jaren al-met drie wet houders te doen gehad. Maar meestal blijft het bij pappen en nathouden. Wij willen sloop van het gebouw. Het zwembad is eigendom van onroerend goedhandelaar Toth die het gebouw sinds zijn faillissement al jaren laat versukkelen. Sinds onze actie geven we elk jaar aan de bewoners een theatervoorstelling waar ie dereen aan mee kan doen. Was de eerste voorstelling nog klein en klassiek, 10 kleine negertjes van Agatha Christie, langzaam worden de stukken steeds grootser en theatraler. Met acteurs, musici en decorbouwers ook van buiten de buurt. Boode zelf doet als regisseur vanaf van zijn jeugd aan theater. Al eerder maakte hij met de zwembadbewoners voorstellingen gebaseerd op klassieke films. Zoals Batman die bij Boode Bad- Schiedam - In inloophuis De Wissel aan het Broers- veld 123b vindt vrijdag 7 juni om 17.00 uur de opening plaats van een nieuwe expositie. Hier worden quilts getoond die gemaakt zijn door een groepje van zes quilt- vriendinnen uit Schie dam: Riny Bink, Dani elle Hanekamp, Geertje Kramer en Agnes Moerer, Trudy Onverwagt en Marja Schneider Al 15 jaar lang, eenmaal per week, komen deze zes quiltvriendinnen bij elkaar. Onder het genot van de nodige versnaperingen worden behalve patronen en stofjes ook lief en leed SCHIEDAM - Geen volle gym zaal voor de scholieren die deze week het eindexamen Russisch maken: slechts 15 havisten en vwo'ers in heel Nederland doen hieraan mee. „Een groot gemis", zegt Dorie Nielen, docente Rus sisch op het Lyceum Schra- venlant én privélerares via Skype. Waarom is dit vak niet po pulair onder jongeren? „Door de ingewikkelde structuur is Russisch een vrij moeilijke taal. Qua moeilijkheid kan je het ver gelijken met talen als Latijn of Grieks. Het zijn dan ook vooral uitzonderlijke leer lingen die Russisch aan kunnen. Zij moeten naast de verplichte vakken extra literatuur lezen en taaloefe ningen maken. Niet ieder een heeft daar zin in. Daar naast weten veel scholieren ook niet dat ze voor dit vak examen kunnen doen." Wat hebben scholieren aan dit vak? „Jongeren hebben met deze taal op hun cv later een spe ciale positie op de arbeids markt. Ondernemers zijn vaak onder de indruk van een sollicitant die Russisch spreekt. Iemand die kan wisselen tussen verschillen de talen, is erg flexibel." WGGGNGR Media Contactgegevens redactie Bezorgklachten Prins Hendrikkade 16a, Postbus 1980 I www.deweekkrant.nl/ 3000 BZ Rotterdam T (088) 01310 00 verspreidklachten E redactie.ns@wegenermedia.nl t (0900) 424 y 26 I www.nieuwestadsblad.nl Familieberichten Contactgegevens media-advies E familieberichten@wegenermedia.nl en advertentieverkoop T (088) 0137268 Voor informatie over de Zelf een familiebericht opgeven kan via advertentiemogelijkheden www.familieberichtenonline.nl neemt u contact op met uw accountmanager of bel met Rubrieksadvertenties (088) 013 03 45- Of maf ons via E telesales@wegenermedia.nl adverteren.zuidholland@ T (0900) 674 38 36 wegenermedia.nl Druk Directeur/uitgever Wegener Nieuwsdruk Peter Stadhouders Algemene voorwaarden en overige Algemeen hoofdredacteur informatie Mart Jochemsen I www.wegenermedia.nl E M.Jochemsen@wegenermedia.nl Nieuwe Stadsblad is een uitgave van Wegener Media BV. Eindredactie Nieuwe Stadsblad Aangeboden kopij kan zowel worden Karin Moerman geplaatst in de gedrukte als digitale uitgaven van Wegener Media BV. Chef regioredactie Annemieke Anneveldt Wegener Media BV SCHIEDAM - In de handvaten van de winkelwagens bij Al- bert Heijn in Schiedam-Cen trum is sinds kort reclame te vinden van ondernemers uit datzelfde centrum. Deze unieke actie werd mogelijk door de samenwerking tus sen Albert Heijn in de Lange Kerkstraat en het Centrum management. Ondernemers kregen de kans om gratis de bedrijfs naam en het logo in een aan tal handvaten te plaatsen. Op deze actie zijn inmid dels al veel leuke reacties ontvangen en ondernemers merken dat klanten meer ge prikkeld zijn hun winkel te bezoeken.

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 3