Schiedam Gemeenteberichten Wat ga jij doen? gemeente /f0m\ i I "lx Grote veranderingen in het sociale domein 22 MEI 2013 - PAGINA 3 De komende twee jaar krijgt de gemeente nieu we taken in de onder steuning van kwetsbare Schiedammers. Tegelij kertijd krijgt de gemeen te hier minder geld voor dan zij er nu aan uitgeeft. Door deze veranderingen zal de gemeente Schie dam een steeds groter beroep doen op de Schie dammer. Onder het mot to 'Wat ga jij doen?' gaat de gemeente Schiedam jong en oud aanspreken op hun vrijwillige inzet in de stad. Het uitgangspunt is dat Schiedammers zo lang mogelijk zelfstandig blijven, met zo min mogelijk professionele ondersteu ning. Als iemand om hulp of ondersteu ning vraagt, onderzoeken wij samen of u - met wat eenvoudige hulpmiddelen en ondersteuning van mensen in uw directe omgeving - de vraag zelf kunt oplossen. Aanspreken op eigen mogelijkheden De gemeente Schiedam gaat jong en oud meer aanspreken op wat ze zelf kunnen. "Daarnaast zullen we een groter beroep doen op de gezinsleden, vrienden, ken nissen, buren en andere betrokkenen van iemand die zorg nodig heeft", aldus wethouder Johan Grijzen (Wmo, Welzijn en Vrijwilligerswerk). "Als eerste zullen Uitgelicht wij hen vragen wat zij kunnen betekenen in de ondersteuning van de zorgbehoe vende. Het kan dus zo zijn dat er, als er in uw omgeving iemand is die zorg en on dersteuning nodig heeft, ook een beroep op u wordt gedaan." Iedere Schiedammer heeft kwaliteiten "Wij stellen óók de zorgbehoevende de vraag of die iets kan betekenen voor zijn of haar leefomgeving", vervolgt Grijzen zijn verhaal. "Iedere Schiedammer heeft kwaliteiten. Iemand die (tijdelijk) extra ondersteuning nodig heeft, kan zelf vaak nog steeds iets betekenen in de onder steuning van een ander." Ondersteuning vanuit de gemeente Een groter beroep op de Schiedam mer, betekent niet het einde van de verantwoordelijkheid voor de gemeente Schiedam. "Wij blijven bijstand bieden", benadrukt de wethouder, voor Schie dammers die professionele ondersteu ning echt nodig hebben. Vanuit de WMO, AWBZ, et cetera." Maar ook vrijwilligers krijgen ondersteu ning; vanuit de organisaties én het Steun punt Vrijwilligerswerk. "Het .steunpunt begeleidt organisaties onder meer bij werving en selectie van vrijwilligers. En Schiedammers kunnen bij het steunpunt terecht als zij informatie-willen hebben over voor hen aantrekkelijke vrijwilligers- activiteiten en begeleiding bij het zoeken en uitvoeren van vrijwilligerswerk." Samen voor elkaar Door samen meer te doen, hoeven be taalde hulpverleners minder ingezet te worden. Daardoor blijft de zorg voor de Schiedammers die het het hardst no dig hebben betaalbaar en kunnen ook Schiedammers zonder een groot netwerk terugvallen op professionele zorg. Ge meente en Schiedammers: samen voor elkaar. Kijk voor meer informatie over vrijwilligerswerk of vrijwilliger worden op www.vrijwilligerswerk- schiedam.nl. Donderdag 23 mei om 19.30 uur vindt het wijkoverleg Nieuwland plaats. Op de agenda staan onder meer de tweewekelijkse afval- en GFTinzameling en geeft de WAP-manager een presentatie over het Wijkuitvoeringsprogramma Nieuwland. Dinsdag 28 mei om 20.00 uur vindt het wijkoverleg West plaats. Op de agenda staan onder meer de toolkit 'Participatie', aanvragen wijkbudgetten 2014 en de stand van zaken van projecten in West. Donderdag 6 juni om 20.00 uur vindt het Wijkoverleg Groenoord plaats (Van Beethovenplein 161). Op de agenda staan onder meer: presentatie Toolkit Participatie, terugkoppeling speelplekken keurdag door Kindergemeenteraad en tweewekelijkse afvalinzameling minicontainers (onder voorbehoud). De raadscommissie vergadert op 27 mei om 19.30 uur in de Aleidazaal (Stadserf 1) over het rapport 'op afstand de beste...?' (BGS). De raadscommissie vergadert op 28 mei om 19.30 uur (Schiedamseweg 87) over Vitalisering sportverenigingen, Sport in het sociale domein, en Stand van zaken 'Schiedam in beweging'. Meer informatie op www.schiedam.nl Van 25 mei tot en met 2 juni vindt de nationale Week van de Amateurkunst plaats. Amateurkunstenaars tonen hun kunsten in het Wennekerpand. www.wennekerpand.nl. Wilt u meer weten over Uitgelicht? Kijk dan op

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 15