'Zonder goede neus ben je nergens' Milieudienst Esmee Nadinc in finale van de Lezer: bgs KORT NIEUWS Groen getint in het museum COLOFON Concert in de Korenbeurs Z' www.nieuwestadsblad.nl Nieuwe Stadsblad woensdag 22 mei 2013 3 Jeroen. Hij trekt er vandaag, gewapend met een koffer bak vol meetapparatuur en laboratoriumsnufjes op uit. „Het is goed om voeling te houden met het gebied en op een dag als vandaag kunnen we ook bij kleinere zaken ter plekke een kijkje nemen." We beginnen met een mel ding over zurige meiklucht. Jeroen heeft met zijn vijf jaar ervaring wel een ver moeden waar die stank vandaan komt. Aangeko men bij een bedrijf aan de Vlaardingse Wilhelmina- haven draait hij het raampje van z'n auto open, steekt z'n hoofd naar buiten en zegt resoluut 'lucht van ranzig vetzuur'. Vervolgens tikt hij een straat in Schiedam- West in. Daar woont de vrouw die heeft geklaagd over een hinderlijk 'piepend geluid'. Eenmaal ter plaatse besluit Jeroen polshoogte te nemen. „Horen jullie dat ook", vraagt hij. Inderdaad. Het is een aanhoudende, pulserende toon; niet hard, wel irritant. Het spoor leidt naar een nabijgelegen basis school. Jeroen wijst naar het dak, waar een luchtbehan- delingskast staat. „Dat zou wel eens de oorzaak kun nen zijn." Na een korte in spectie constateert hij dat er iets loos is met de fan van de koelinstallatie. De school directeur zegt toe diezelfde middag nog de installateur te bellen. Hij voelt zich soms net een huisarts. Jeroen van der Zee verleent eerste zorg bij milieu- overlast en schakelt zo nodig specialisten in. Samen met dertien collega's werkt hij op de meldkamer van de DCMR Milieudienst Rijnmond (DCMR) in Schiedam. We liepen een ochtendje mee. DoorJanneke Nijssen en Rob Kokkelink REGIO - De milieuspecialisten zijn zeven dagen per week, klokje rond in toerbeurt in de weer als coördinator, te lefonisch aanspreekpunt of in de uitrukdienst. „Veel mensen denken dat ze een callcenter aan de lijn krij gen als ze het 0888-nummer bellen, maar wie de telefoon opneemt weet dus echt wel wat er buiten speelt", bena drukt Jeroen. Hij heeft van daag buitendienst en gaat de veroorzakers van klachten achterhalen en, als dat lukt, proberen tot eenjtoplossing te komen. „Daarbij kunnen we indien nodig dwangmid delen inzetten", zegt Jeroen gedecideerd. In de meldkamer wemelt het van de computerschermen, waarop een schat aan infor matie is af te lezen. Zoals de De meldkamer van de regionale milieudienst DCMR kreeg vorig jaar 20.804 klachten over stank- en geluidsoverlast, oftewel gemiddeld 57 per dag. Foto-.Janneke Nijssen meest actuele luchtkwali teit, die wordt doorgegeven vanuit het luchtmeetnet; een netwerk van stations die de concentraties van verschil lende stoffen van seconde tot seconde in kaart brengen. Dan zijn er de ruim veertig 'elektronische neuzen', mo derne compacte apparaatjes die de lucht monitoren. Ver der volgen de medewerkers P2000, het systeem waarop alle alarmmeldingen van de hulpdiensten binnenkomen. Tenslotte is op een scherm de actuele weerssituatie te volgen. „De windrichting is namelijk belangrijk om de veroorzaker van klachten te bepalen." Hij benadrukt dat bij al dit technisch geweld de input van inwoners nog altijd het allerbelangrijkst is. „Zij zijn onze eerste neu zen en oren." Niet minder belangrijk zijn de reukor ganen van de meldkamer- medewerkers zelf. „Piloten hebben goede ogen nodig, wij een goede neus." Het is een rustige ochtend in de meldkamer. „Dat komt misschien omdat het regent. Dan houden veel mensen hun ramen en deuren geslo ten, zijn er minder mensen buiten en de stoffen in de lucht hechten zich aan de regendruppels", verklaart Inloopconcert Grote Kerk SCHIEDAM - Het wekelijkse inloopconcert op zater dagmiddag in de Grote Kerk wordt op 25 mei aan het hoofdorgej gegeven door de bekende orga- niste Petra Veenswijk uit Delft. Het concert begint om 15.00 uur en is vrij toegankelijk. Inspiratie bij StartOp SCHIEDAM - Voor startende ondernemers wordt er op 28 mei een derde inspira tie-avond georganiseerd rondom StartOp. De twee voorgaande avonden zijn als zeer positief en inspirerend ervaren door de deelnemers. Onderne mers die maximaal drie jaar geleden zijn gestart zijn van harte welkom. Tijdens de inspiratie avonden worden er masterclasses door de partners van StartOp gegeven. Deze zijn spe ciaal samengesteld om startende ondernemers te begeleiden bij het voor zichzelf beginnen. Naast het opdoen van kennis is er volop gelegenheid om met andere ondernemers te netwerken. Op 28 mei vinden de masterclas ses 'Hoe presenteer ik' en 'Hoe werf ik klanten' plaats bij Rabobank Schiedam-Vlaardingen, Karei Doormanweg 48, vanaf 18.45 uur. Aan melden kan via www. startop.nu. SCHIEDAM - Vaste inzender Gerhard de Kok lucht zijn hart over de negatieve pu bliciteit rond de BGS, de af gelopen maanden. „Hoe is het toch mogelijk als je je er volledig voor inzet om mensen met een handicap te omarmen en een mooie plaats bij de BGS geeft, het prachtige en sociaal geleide bedrijf teruggefloten wordt door de bureaucratie van het ambtelijk apparaat van mensen met een eigenzin nige gedachtengang. De BGS is een sociaal be- drijf-met een sfeer van men selijkheid, totaal gericht op de werknemers die net dat beetje steun nodig hebben. Het is altijd bijzonder fijn een rondje te maken op de werkvloer. Het is daarom zo pijnlijk om te zien en te horen dat het sociale bedrijf in een kwaad daglicht wordt geplaatst. Die periode waar de onderzoekscommissie werkzaam was met een uit komst van onbegrijpelijk heid hoe op deze manier de werknemers konden worden uitgebuit. Maar ik koester de BGS en draag het bedrijf op handen vanwege mijn persoonlijke betrokkenheid in het soci ale leven van deze mensen. BGS is een sociaal bedrijf waar Schiedam trots op mag zijn. Dat is mijn mening van een betrokken burger in Schie dam." SCHIEDAM - Geïnspireerd door het culturele thema dit jaar van Schiedam 'Wind kracht 13', heeft het Jenever museum een tentoonstelling bedacht waarin duurzaam heid en groen centraal staan; 'Groen Getint'. De tentoonstelling trapt af met de Old Schiedam. De moutwijnjenever die in de museumbranderij wordt gestookt ondergaat een kri tische test: In hoeverre zou deze ambachtelijke jenever in aanmerking komen voor een ecologisch keurmerk? De tentoonstelling laat een willekeur aan groene je- neverflessen zien uit eigen collectie en bruiklenen van derden waarbij ze een ant woord op de vraag probeert te vinden: Waarom distil lateurs destijds kozen voor groen gekleurde flessen. Had dat iets te maken met de houdbaarheid van de je never? Keramiek Naast groene flessen en flessen met een groene in houd (likeuren) vormt een bijzondere collectie groen keramiek een volgende eye catcher. Niet alleen heeft de inhoud overigens een groen karakter, ook de opbouw van de tentoonstelling vindt op een duurzame manier plaats. Het Nationaal Jene vermuseum is te vinden aan de Lange Haven 74-76. Contactgegevens redactie Prins Hendrikkade 16a, Postbus 1980 3000 BZ Rotterdam T (088) 0131 010 E redactie.ns@wegenermedia.nl I www.nieuwestadsblad.nl Contactgegevens media-advies en advertentieverkoop Voor informatie over de advertentiemogelijkheden neemt u contact op met uw accountmanager of bel met (088) 013 03 45. Of mail ons via adverteren.zuidholland@ wegenermedia.nl Directeur/uitgever Peter Stadhouders Algemeen hoofdredacteur MartJochemsen E M.Jochemsen@wegenermedia.nl Eindredactie Nieuwe Stadsblad Karin Moerman Chef regioredactie Annemieke Anneveldt WeGGNGR Media Bezorgklachten I www.deweekkrant.nl/ verspreidklachten T (0900) 424 57 26 Familieberichten E femilieberichten@wegenermedia.nl T (088) 0137268 Zelf een familiebericht opgeven kan via www.femilieberichtenonline.nl Rubrieksadvertenties E telesales@wegenermedia.nl 1(0900)67438 36 Druk Wegener Nieuwsdruk Algemene voorwaarden en overige informatie I www.wegenermedia.nl Nieuwe Stadsblad is een uitgave van Wegener Media BV. Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst in de gedrukte als digitale uitgaven van Wegener Media BV. Wegener Media BV SCHIEDAM - Het vierde con cert in de serie Encuentros Latinoamericanos vindt zondag 26 mei plaats in de Korenbeurs Schiedam van af 16.15 uur. Ditmaal ontmoet het vaste begeleidingstrio (www.tri- oxaramundi.com) de jazz- gitarist Tim Langedijk, één van de meest originele en innovatieve jazzgitaristen van Nederland. Langedijk is onder andere bekend door zijn formida bele jazztrio met drummer Hans van Oosterhout en bassist Udo Pannekeet. Het concert in de Koren beurs is gratis toegankelijk voor belangstellenden. SCHIEDAM - De 13-jarige Es- mee en Nadine staan zater- .dag 25 mei in de grote live finale van AVRO Junior Dance. Dat maakten presen tatoren Kim-Lian van der Meij en Ewout Genemans afgelopen zaterdag bekend. Naast Esmee Nadine uit Schiedam zijn ook Mon en Elianne door naar de finale. Net als vorige week in de eerste halve finale koos za terdag de VIP-jury, bestaan de uit Marly van der Velden, Isabelle Beernaert en Vin cent Vianen, samen met de kinderjury de drie sterkste acts. Zaterdag 25 mei schit teren zes dance-acts nog eenmaal in de spetterende live-finale. Esmee en Nadine doen aan De finalisten gezellig met elkaar op de foto. Zaterdag is de grote finale die live op TV te zien is. foto: Chantal Antonides moderne dans en worden gecoacht door Anna-Alicia. Van de andere finalisten doen er een aantal ook aan moderne dans, maar ook aan hiphop en jazz. De grote live finale van AVRO Junior Dance wordt zaterdag om 18.55 uur bij de AVRO op ZAPP/NED 3 uitgezonden.

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 3