Brian haalt meer dan 340 euro op Captain zoekt nieuwe baas Hospice meeste stemmen Alsjeblieft geen foppende reclames meer! Avond over Broodfonds www.nieuwestadsblad.nl Nieuwe Stadsblad woensdag 22 mei 2013 8 KLEIN NIEUWS In deze krant staan veel reclames, dit is niet erg, maar waar wij ons een beetje aan ergeren is dat reclames soms mislei dend zijn. Dan staat er bijvoorbeeld een mobiele telefoon te koop, met daarbij in grote letters dat hij gratis is. Maar de kleine letters daaronder vertellen dat je toch een bedrag per maand moet betalen. We vinden dit een goede truc, maar niet zo eerlijk want hiermee worden mensen gefopt. Ook zien we dit soort reclames op internet en op de televisie. Wij kijken graag naar Nickelodeon of Zapp, de reclames die hier op komen zijn vaak speelgoedreclames. Deze reclames worden vaak veel spannen der gemaakt dan dat het speelgoed in het echt blijkt te zijn. Poppen komen tot leven, bootjes varen op echt water en bestuurbare auto's kunnen kilometers ver terwijl dit in het echt niet kan. Ook dit soort réclames vinden wij foppend. Ergens begrijpen we wel waarom de makers dit doen, want ze willen natuur lijk graag dingen verkopen. Als wij iets willen verkopen dan maken we er ook een mooie foto van om het sneller te kunnen verkopen. Het belangrijkste vinden we dat je eerlijk en duidelijk bent. Het is goed als kinderen het hier met hun ouders of in de klas over kunnen hebben, zodat zij niet zo snel in deze reclames ge loven en dat ze bijvoorbeeld ook de kleine lettertjes lezen. Zeneb (10), Kaan (10), Tashira (10) Obs Het Startblok Stichting Kik'r wil kinderen zoveel moge lijk betrekken bij de maatschappij. Daarom geven kinderen wekelijks commentaar op het nieuws. SCHIEDAM - In Schiedam/ Rotterdam wordt gewerkt aan de oprichting van een Broodfonds. Schiedamse ondernemer Ted Konings nodigt collega ondernemers uit om zich op woensdag 29 mei te laten informeren door de ontwikkelaars: De BroodfondsMakers. Geïn teresseerden kunnen zich aanmelden voor deze avond die zal starten om 19.30 uur bij: tedko@xs4all.nl Een broodfonds is een net werk waarin minimaal twintig en maximaal vijftig zelfstandig ondernemers el kaar ondersteunen in geval van arbeidsongeschiktheid. De meeste zelfstandigen zijn niet verzekerd tegen inkomensachteruitgang bij arbeidsongeschiktheid. Een broodfonds is een slim al ternatief voor de Arbeidson geschiktheidsverzekering. Sinds de BroodfondsMa kers, nu twee jaar geleden, naar buiten traden en groe pen zijn gaan begeleiden bij het starten van een brood fonds, is het ontdekt als een serieus alternatief: er zijn inmiddels dertig brood fondsen opgericht door heel Nederland. Daarnaast zijn er momenteel twintig groe pen in oprichting. Zelfstandigen in een brood fonds zetten elke maand een bedrag opzij op een eigen broodfondsrekening. Zodra een van de deelnemers ziek wordt, krijgt hij van de twin tig tot vijftig deelnemers een kleine schenking. Als er niemand ziek wordt bouwt het broodfonds re serves op, daarom stopt de inleg boven een bepaald be- Schiedam - In dierentehuis Hargahoeve zit weer een echte lieverd te wachten op een nieuwe baas en een ge zellig thuis. Captain is een zwarte kater die op het eerste gezicht een beetje sullig uit zijn ogen kijkt. Na een tijd op straat gezwor ven te hebben verblijft hij nu bij de Hargahoeve. Het was voor hem even wennen dat hij soms in een hokje moest. Inmiddels is hij wel thuis daar en laat hij zich duide lijk horen als het etenstijd is, Ook knuffelen vindt hij erg leuk. Captain heeft het liefst een huis waar hij af en toe naar buiten kan, andere kat- Captain heeft een tijdje op straat gezworven, maar is nu helemaal thuis in Hargahoeve. foto: Rick van Helden ten zijn geen bezwaar voor hem. Dus wie heeft er tijd en plaats voor Captain en wil hem eens komen bekijken? Hargahoeve is te vinden aan de Sportlaan, vlak naast het Vlietland Ziekenhuis. SCHIEDAM - De tweede editie van de Rabobank Clubkas Campagne, georganiseerd door Rabobank Schiedam- Vlaardingen, is succesvol afgerond. De nummer 1, Stichting Hospice Nieuwe Waterweg Noord wist een bedrag van 1.351 euro binnen te halen! In totaal hebben 75 vereni gingen en stichtingen die klant zijn van de bank een mooi sponsorbedrag weten binnen te halen door mede hun achterban te mobilise- Geld waard Veel mensen in de regio zijn, naast lid van een vereniging of stichting, ook klant van Rabobank Schiedam-Vlaar- dingen. Deze mensen zijn 'geld waard geweest' voor hun club. Bij de Rabobank Clubkas Campagne bepa len namelijk de klanten van Rabobank Schiedam-Vlaar- dingen welke verenigingen en stichtingen gesponsord worden en voor welk be- Stemperiode Tijdens de stemperiode, deze editie van 1 t/m 30 april, konden klanten van Rabobank Schiedam-Vlaar- dingen stemmen op hun favoriete vereniging en/of stichting. En van dat stem recht is gelukkig veelvuldig gebruikt gemaakt. KORT NIEUWS GirlzOnly op Grote Markt SCHIEDAM - Meidenkoor TalentProof GirlzOnly treedt zondag 26 mei op bij het terras van restau rant Zaalig op de Grote Markt. Onder leiding van dirigente Merel Martens worden tussen 15.00 en 16.00 uur de leukste liedjes gezongen. Meer informatie over GirlzOn ly (12-15 jaar) is te vinden op www.talentproof- schiedam.nl Politieke stamtafel in Zaalig .SCHIEDAM - D66, Pro gressief Schiedam en GroenLinks organiseren zaterdag 25 mei de 33e politieke Stamtafel in restaurant Zaalig op de Grote Markt. Tijdens de Stamtafel kunnen Schiedam mers de raadsleden op een informele manier ontmoeten en meningen en gedachten uitwis selen. Iedereen kan aanschuiven, aanmelden is niet nodig. Tijdens de laatste 2 stamtafels is er onderandere gesproken met gebruikers van het openbaar vervoer en is gesproken over burgeri nitiatieven voor nieuwe projecten in Schiedam. Belangstellenden zijn welkom tussen 15.00 en 16.30 uur. Ambrosius verhuisd SCHIEDAM - Na jaren lang gebruik te hebben gemaakt van de repeti tieruimte van drumband OBK in Bijdorp is har monie Ambrosius deze maand in het centrum van Schiedam neerge streken. Sinds kort wordt er gerepeteerd in het Wennekerpand aan de Vijgensteeg. Om zoveel mogelijk mensen met de nieuwe repetitieruimte kennis te laten maken, is er dinsdagavond 28 mei een open repetitie-avond georganiseerd. Er wordt gerepeteerd van 20.15- 21.00 uur en van 21.15- 22.00 uur. Klassiek voor Kooters SCHIEDAM - Woensdag middag 29 mei, zon dagmiddag 2 juni en woensdagmiddag 5 juni vinden in de hal van het ABC-complex unieke workshops en muzi kale voorstellingen plaats voor kinderen vanaf 3 jaar. De kinderen kunnen leren cello spelen 'in 10 minuten', hun eigen naam maken in muziek met hu;p van de bekende cabaretier Arie Vuyk of zelf een fluit maken. Hiervoor moeten ze zich wel inschrijven bij de Al- bert Heijn. Dit kan vanaf 1 week van te voren. Om 15.00 uur start elke mid dag de muzikale kinder- act 'Vreemde Vogels'. Zie ook: www.intorno.nl. WmM3 Apetrots zijn zijn ouders op Brian Honcoop (12). De Schiedamse scholier loopt zaterdag 25 mei 7 kilometer om geld in te zamelen voor Amy and Friends, een stichting die zich inzet voor kinderen met het Cockayne Syndroom. Door de redactie SCHIEDAM - Gelukkig heeft Brian in zijn familiekring niet te maken met deze zeldzame, erfelijke verou- deringsziekte. Kinderen met het Cockayne Syndroom (CS) worden doorgaans niet ouder dan twaalf jaar. „Ze hebben het lichaam van mensen van 81, terwijl ze bijvoorbeeld maar 11 zijn", legt Brian uit. Direct de eer ste keer dat hij over het syn droom en de loop hoorde, werd hij er door gegrepen, vertelt zijn moeder. „Hij is zelf twaalf dus dan maakt het best indruk dat kinderen die eigenlijk even oud zijn er al uit zien als oude mensen. En dat ze niet lane meer te leven hebben." Op de jeugdbrandweer waar Brian elke maandagavond naartoe gaat, ontmoette hij Hans Teijn wiens dochtertje Brian Honcoop heeft inmiddels al meer dan 340 euro opgehaald. Zaterdag loopt hij de 7 kilometer lange tocht voor Hans en zijn dochter Demi Teijn. foto:fam. Honcoop Demi van 11 ook het Coc kayne Syndroom heeft. „We gingen daar cadeaus inpak ken voor de stichting Amy and Friends, dus vroeg ik aan hem wat dat syndroom dan was. Hij legde uit dat er nog veel onbekend is over CS en dat er veel geld nodig is voor onderzoek naar de ziekte." Voor Demi en ook wel een beetje voor haar vader Hans werkt Brian zich nu een paar avonden in de week in het zweet en loopt hij zaterdag de Nesseloop. Een zeven kilometer lange tocht die Hans Teijn samen met Demi in de buggy ook loopt om geld in te zamelen. Op het sponsorlijstje van Brian staan inmiddels al veie tien tallen namen van mensen uit de buurt en van school. Ook meester Erwin van De venter en zelfs de vader van de meester staan erop.

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 8