Presentatie nieuwe DUS?! met Raynor Arkenbout KIK'R-REDACTIE Spannend! Op sollicitatie bij de KGR! Kinderreporters krijgen alle ruimte bij Unicef Hoe zit het met de kinderrechten op de eilanden? Wat vinden kids uit Oost van hun wijk? Lekker Fris Feest De nieuwe DUS?! over alcohol en roken Kunstredactie bezoekt Boijmans 3 www.nieuwestadsblad.nl Nieuwe Stadsblad woensdag 5 juni 2013 10 SCHIEDAM - Stichting Kik'r is alle basisscholen van Schie dam langsgeweest om kin deren enthousiast te maken voor de Kindergemeente raad van Schiedam. Kinderen uit groep 6 kun nen een sollicitatiebrief schrijven voor 5 juni. Ko mende vrijdag krijgen ze een uitnodiging voor een sollicitatiegesprek op zater dag 15 of 22 juni. De afgelopen twee jaar heb ben 15 kinderen van 14 verschillende scholen mee gedaan aan de Kinderge meenteraad en aankomend jaar gaan we verder met nieuwe enthousiaste kinde- Meepraten In de Kindergemeenteraad denk en praat je mee over wat er in jouw stad gebeurt, en wat er zou moeten ge beuren. Als kinderraadslid zijn ze ook vertegenwoordi ger van andere kinderen in Schiedam, want ook de me ning van hun klasgenoten, vriendjes en vriendinnetjes vinden wij belangrijk. Met ingang van het nieuwe schooljaar start de tweede Kindergemeenteraad Schie dam. Uniek project De Kindergemeenteraad Schiedam is een uniek pro ject: in geen enkele gemeen te worden gemeentebestuur en kinderen op deze manier bij elkaar gebracht. De kin deren vertegenwoordigen hun wijk in Schiedam. Door middel van lessen verdie pen ze zich in beleidsterrei nen die in de gemeente wor den behandeld. Daarnaast spreken ze regelmatig wet houders en ambtenaren en gaan ze op excursie, zoals naar Huisman of Brussel. Op deze manier worden ze betrokken bij de stad en krij gen ze de kans kritisch mee te denken. Met resultaat: in de afgelopen twee jaar is ge bleken dat een aantal ideeën van de Kindergemeenteraad ook echt wordt opgepakt. Nog vragen? Heb je nog vragen? Dan kan, je een mail te sturen naar jack@stichtingkikr.nl. En je kunt altijd bellen naar 010 - 851 8000. SCHIEDAM - Deze week rolt hij van de pers: de nieuw ste DUS?! Hét magazine gemaakt door en voor jonge ren, boordevol nuttige infor matie over alcohol en roken. De trotse jongerenredactie en Stichting Kik'r hebben de nieuwe DUS?! gepresenteerd op dinsdag 4 juni op de Sint Jozefschool in Schiedam. Samen met acteur en DUS?!- rolmodel Raynor Arkenbout (bekend van VRijland en Goede Tijden Slechte Tij den) heeft de jongerenre- DUS?! IS EEN MAGAZINE VOL INFORMATIE OVER ROKEN EN ALCOHOL dactie op die dag de eerste DUS?!-gastles gegeven aan leerlingen van groep 7 en 8. Dit was tevens de aftrap van een presentatietour langs drie basisscholen in Schiedam, waarbij naast de Sint Jozefschool ook obs De Kring en obs Het Windas werden bezocht. Tijdens de gastles bespra ken de jongeren en Raynor een aantal DUS?!-artikelen en gingen ze met de kinde ren in discussie. Wie meer informatie wil over de nieuwe DUS?! kan een mailtje sturen naar de- borah@stichtingkikr.nl Verspreiding DUS?! wordt de komende weken verspreid onder alle basisschoolleerlingen van groep 7 en 8 en in de eer ste en tweede klas van het voortgezet onderwijs. Dit ge beurt onder andere in Schie dam en Capelle a/d IJssel. Tijdens het symposium over Koninkrijkskinderen in Leiden werden onze kinderreporters Roos, Amir, Lanka en Timo verwelkomd als de belangrijkste media van de dag. Jan Bouke Wijbrandi, minister Plasterk en Sipke Jan Bousema (foto), ambassadeur van Unicef, maakten tijd voor een gesprek. De geïnterviewden gaven aan, zich in te zetten voor de kinderrechten in heel het Koninkrijk. Vrijheid van meningsuiting werd als één van de belangrijkste rechten ervaren. Dit is niet op alle eilanden altijd vanzelfsprekend. Wil je de belevenissen van de reporters ook op film zien? Kijk dan op www.stichtingkikr.nl SCHIEDAM - Het is zeven uur 's ochtends. Roos, Amir, Lanka en Timo staan nog wat slaperig in de winkel van Stichting Kik'r, van daag maken ze een reporta ge voor Unicef. Ze bezoeken deze donderdag 23 mei een symposium over Konink rijkskinderen in Leiden. Toestand 150 ministers en vertegen woordigers uit Nederland en de Caraïben komen bij een om over de toestand van de kinderrechten op de eilanden te praten. UNICEF geeft aan dat er veel moet verbeteren in de samenwer king tussen de overheden en de maatschappelijke orga nisaties die verantwoorde lijk zijn voor jeugdbeleid op de eilanden. Als afsluiting van de dag presenteerden de kinderen een filmpje. Hierin liet Roos weten: „We willen graag nog eens mee werken voor Unicef en dat mag ook best op één van de eilanden." 0p vrijdag 17 mei organiseerden Stichting Kik'r en de Kroepoekfabriek het Lekker Fris Feest!, een feest speciaal voor jongeren tussen de 12 en 17. Een aantrekkelijk, alcoholvrij schoolfeest voor scholen in Schiedam en Vlaardingen. Volg ons op twitter @lekker_fris @kroepoekfabriek Kinderen in de wijk Oost hebben donderdag 23 mei een Groene Binnen Picknick georganiseerd. Dit waren dertien kinderen uit groep 6 van de Peperklip die mee hebben gedaan aan het pro ject 'Mijn wijk, jouw wijk'. Ze hebben zich verdiept in de plus- en verbeterpunten van de wijk. Ook hebben de kinderen veel geleerd over hoe de wijk is opgebouwd en over de architectuur van de wijk Schiedam Oost. De kinderen hebben veel gedis cussieerd en aangegeven dat ze trots zijn dat er zo veel mensen van verschillende culturen bij elkaar wonen, samen spelen en activiteiten organiseren. Daarnaast gaven de kinde ren aan dat ze sinds kort in de wijk een tuin hebben waar groente en planten gekweekt kunnen worden. Daarom heeft Stichting Kik'r in samenwerking met Buurten in Oost een Groene Picknick georganiseerd. Vanwege het slechte weer hebben we de activiteit in de school gehouden. De kinderen hadden allemaal iets lekkers meegenomen en Wereldvrouwen uit de wijk namen ook iets mee. Tijdens de binnen picknick hebben de kinderen ook een quiz gehouden, waarbij de kinderen meerkeuze vragen stelden aan de kinderen en bewoners. Hierbij vertelden de kinderen op een speelse manier wat ze gedaan en geleerd hebben. Ook heb ben de kinderen onder be geleiding zaden geplant in.de buurttuin. Hierdoor werden zij betrokken bij het groener maken van hun wijk. Om te laten zien wat de achtergronden van de ver schillende mensen uit Oost zijn, hebben we een grote wereldkaart opgehangen waarbij de mensen hebben aangeven waar ze vandaan komen. Dit onder begelei ding van de fantastische groep van de Peperklip. 'Mijn wijk, jouw wijk' gaat verder in de wijken Nieuw- land, Kethel, West en de Woudhoek. SCHIEDAM - Deze week is de nieuwe DUS?! uitgekomen. Dit magazine is samen met een jongerenredactie ge maakt en informeert kinde ren al op jonge leeftijd over alcohol en roken. De redactie van DUS?! be staat uit leerlingen uit de bovenbouw van het voort gezet onderwijs. Onder leiding van professionele bladenmakers deden zij on derzoek en interviewden zij experts, rolmodellen en medewerkers van verschil lende instellingen. Met de jongerenredactie is beslo ten, uit welke rubrieken het magazine moet bestaan en hoe het magazine eruit moet komen te zien. Ook is we tenschappelijke literatuur geraadpleegd om te achter halen wat wel en wat geen effect heeft. In het tweede DUS?!-num- mer beantwoorden experts, zoals longarts Wanda de Kanter en ontwikkelings psycholoog Martine Delfos, vragen van kinderen over alcohol èn roken. Daarnaast vertellen rolmodellen, zoals Raynor Arkenbout,over hun ervaringen. Ook staat het blad vol reportages, weetjes en opdrachten. Met al deze informatie kunnen kinde ren een verstandige mening vormen en bewuste keuzes maken op het moment dat ze voor het eerst met alcohol en sigaretten in aanraking komen. DUS?! is ook uiter mate geschikt om kinderen en ouders met elkaar het ge sprek aan te laten gaan over alcohol en roken. Op die manier worden ook volwas senen zich bewuster van hun (voorbeeld)rol. De jongeren die aan DUS?! meewerken, vormen ook het Lekker Fris Team en helpen mee met het organiseren van Lekker Fris Feesten. Dit zijn feesten waarmee zij aan kinderen van 12 tot 16 jaar laten zien dat je Voor een goed feest helemaal geen al cohol nodig hebt. Chani van Noord, lid van het Lekker Fris Team vindt het leuk om het goede voorbeeld te geven: „Met deze feesten la ten we zien dat het ook leuk is zonder drank. Dronken zijn is niet meer nodig." SCHIEDAM - Kinderen van de kunstredactie van de SchavUITagenda van OBS de Kring hebben kunstles sen gekregen en veel geleerd over verschillende kunst stromingen. Maar over kunst moet je niet alleen praten, je moet er natuurlijk vooral naar kijken! Daarom zijn de kinderen op bezoek geweest in Boijmans van Beuningen in Rotterdam. De kinderen hebben veel geleerd over surrealisme, expressionis me en impressionisme. Maandag 27 mei zijn de kin deren op bezoek geweest bij de Schiedamse kunstenaar DietWiegman. Wil jij hier ook veel over le-

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 10