I' li l' 3 l' i Honderd kisten vol met oude dranken gevonden Gratis 500 TV zenders bij Pluggy 1 ADVERTORIAL Te huur Noord en Nieuwland gevaarlijk? LEZERSACTIE F Best een lange tijd, die 112,5 jaar ANBO van Holstein schoonmaakdiensten bv ÉjP PI f innv Kijk voor meer informat'e op: h p EF Dit wooncomplex is gelegen in de rustige wijk Woudhoek-Noord, nabij het recreatiegebied Midden Delftland. Onder het gebouw bevindt zich een gezellig winkelcentrum. Met het openbaar vervoer in de directe nabijheid kunt u alle kanten op. Comfortabel 2-kamerappartement met balkon gelegen op de 2e verdieping. De appartementen zijn met een lift bereikbaar via een afgesloten portiek. Deze woningen zijn bestemd voor mensen vanaf 50 jaar. Intsrs»»#? Voor meer Informatie kunt u contact opnemen met kantoor Ridderkerk, tel, nr.: 0180-440500 of kijken op www,moolland.nl, Eijlstraat 36 ert 48, Schiedam O www.nieuwestadsblad.nl Nieuwe Stadsblad woensdag 5 juni 2013 17 Woonoppervlak 48 m* Het Jenevermuseum en Koninklijke De Kuyper prijzen zich dolgelukkig. Een grote hoeveelheid antieke kratten met daarin een nog grotere hoeveelheid oude en gevulde flessen met gedistilleerde dranken zijn weer terug in Schiedam. Door Frans Assenberg SCHIEDAM - De kratten komen uit Oostenrijk. Een korte e- mail aan het Jenevermuse um met daarin de vraag van een Oostenrijkse handelaar/ boer of het museum iets zag in een aantal oude De Kuy per flessen maakte dat Henk Hettinga van het museum nieuwsgierig werd: er was ook een foto bij waarop een aantal kratten met onge opende oude flessen te zien was. „Toen wij onze belang stelling toonden zagen we dat er meer viel te halen. Ik telde zo al 12 kisten. We hebben toen gebeld met han delaar Markus Klausner en hij zei dat het er 15 waren. Samen met Theo Dollemans van De Kuyper zijn we met een busje naar Oostenrijk gereden. Eenmaal daar ble ken er geen 15, maar 50 kis ten met flessen te staan. Die De dranken zijn geproduceerd tussen ongeveer 1900 en 1940. In totaal gaat het om 1500 volle en ongeopende flessen. foto: F. konden we niet meenemen. Tijdens het koffiedrinken kwam een van Markus' kin deren met de mededeling dat er in een andere hal nog eens 60 kisten te stonden. We hebben toen meteen een prijs afgesproken en de zaak beklonken." De Kuyper heeft de finan cien verzorgd. Een vracht wagen van De Kuyper heeft later de rest opgehaald. Alle kratten staan daar nu in een hal. Hettinga: „We zijn er dolgelukkig mee want dit is echt uniek. Het is de bedoe ling dat we de hele vondst gaan beschrijven. Ook de flessen zijn bijzonder. Ja hoor, de jenever en de ande re dranken zijn nog gewoon te drinken." Opvallend is dat het niet al leen originele jeneverflessen SCHIEDAM - GroenLinks heeft een aantal vragen aan het college gesteld over het aanwijzen van een deel van de wijk Oost en de wijken Noord en Nieuwland als veiligheidsrisicogebied om dat er al langere tijd sprake zou zijn van gewapende ge weldsdelicten in deze gebie den. Zo zou de partij graag een overzicht willen krijgen van het aantal geweldsdelicten, gespecificeerd naar de drie veiligheidsrisicogebieden, over het jaar 2012 en de eer ste maanden van 2013. Daar naast vraagt GroenLinks zich af of de aanwijzing van deze veiligheidsrisicogebie den een permanent of semi permanent karakter heeft. Dit omdat de gemeente stelt dat na het beëindigen van de veiligheidsrisicogebie den het aantal gewapende geweldsdelicten weer toe neemt. „Deze stellingname impliceert dat de aanpak van gewapende gewelds delicten een herhaling of voortzetting van de aan wijzing van veiligheidsri sicogebieden noodzakelijk maakt. De aanwijzing van deze gebieden lijkt daarmee een (semi)permanent karak ter te krijgen. Graag verne men wij of u deze opvatting deelt. Zo niet, op welke an dere wijze u de problema tiek dan het hoofd denkt te bieden." Ook zijn er vra gen over het aanwijzen van Noord en Nieuwland. „In zijn onderbouwing (zorider cijfers) van de aanvraag voor Oost stelt de districtchef dat hij verwacht dat het aan tal (wapen)incidenten zal toenemen. Voor Noord en Nieuwland ontbreekt elke onderbouwing. Uit niets blijkt dat er sprake is van een verstoring van de open bare orde door de aanwezig heid van (vuur)wapens, dan wel van ernstige vrees voor het ontstaan daarvan." zijn waarin de begeerlijke alcoholische liquide ge noegens zijn opgeslagen. In een paar bierflessen zitten namelijk 'Oude jenever's. Voor historici zijn de flessen yooral interessant omdat sommige een merk hebben dat afkomstig is van een lokale glasfabriek. Een keu rig lijstje geeft aan waar de vondst uit bestaat. Het gaat naast de jenevers om likeu ren, zoals Apricot Brandy, Anisette, Vleille Maison, Cherry Brandy, Mandari- nette en Kummel. Alles is van het merk De Kuyper. Een deel ervan blijft daar en een deel gaat naar het Jene vermuseum. Ze gaan over enige tijd een veiling organiseren en de opbrengst gaat vanzelfspre kend naar het museum. ANB0-NIEUWS Er zijn Golden Oldies die zingen en er is de Golden Oldie die zich al 112,5 jaar inzet voor ouderen. Tijd voor een feestje dus met een aanbieding voor nieuwe leden. Voor 12,50 bent u de rest van het jaar lid (37,30 in 2014). Heel weinig geld als u ziet wat u ervoor krijgt. Ook krijgt u nog een code voor een fotoboek ter waarde van 25,00. Ga naar www.anbo.nl/amjubileum en ik zou zeggen: welkom bij de club. Dat is nu net de zin waarmee ik een ge sprek afsluit met nieuwe leden de afgelo pen tijd. Dat brengt mij wel op een idee, ik ga eens brainstormen met het bestuur of wij niet iets kunnen gaan doen voor al die nieuwe leden. Ik wil hun gezichten wel eens zien en wij willen ons wel eens aan hen voorstellen. Hier kom ik later zeker op terug. Helaas ben ik door ziekte niet meegeweest naar Avifauna, maar heb mij uitgebreid laten bijpraten. Ondanks dat het weer niet optimaal was is het een zeer geslaagde dag geworden. Er waren veel nieuwe gezichten en er werd genoten van een toeristisch busreis, een heerlijke boottocht en een uitstekend di ner. Iedereen was vol lof over deze dag. Ik beloof u: de volgende keer ga ik zeker weer mee. Er staat weer van alles in de plan ning, maar daarover volgende keer meer. Joke Ballijns (foto: Ashvini Panday) korting voor lezers van deze krant Zoekt Enthousiaste Medewerkers Vanaf 17 jaar voor diverse objecten in Spaanse Polder Rotterdam Werktijden tussen 16.00 - 20.00 uur gemiddeld 2 uur per dag Goede verdiensten! Heb je interesse neem dan contact op met Mieke of Angelique 0174 -41 34 00 op werkdagen tussen 9.00 - 16.30 uur. Huurprijs per maand 400,- Bovijngerteemtie huurprijs is exclusief service- en stookkosten. Huurteeslag mogelijk DELFT - Op 15 juni gaat de Pluggy "ChannelStore" online, waarmee alle Pluggy bezitters honderden gratis TV zenders krijgen! Zonder extra kosten kun je op de Pluggy nu ook televisie kijken naar een groot aanbod aan internationale TV kanalen. Naast de gratis zenders komen er ook betaalde zenderswaarop gebruikers zich optioneel kunnen abonneren. Deze bestaan o.a. uit zenderpakketten met Vietnamese, Turkse en Indiase kanalen (waarvoor dus geen schotel meer nodig is!), maar ook komen er familie-vriendelijke en andere commerciële zenders van over de hele wereld beschikbaar. ChannelStore is exclusief De PLUGGY biedt internetten beschikbaar voor Pluggy. Voor wie Pluggy nog niet kent; met dit handige product verandert u uw normale TV in een echte Smart TV. Voortaan kunt u dus volledig vrij internetten, gewoon op uw TV. Alles wat u nodig heeft is draadloos internet en zonder beperking een,TV met HDMI ingang. Lezers van deze krant krijgen een interessante korting, maar deze actie is nog slechts beperkte tijd geldig. Vul de couponcode "Wegener" in op de Pluggy webshop (vlak voor het afrekenen) en uw korting wordt direct verrekend. www.mooiland.nl Moolland m M CS E3 21 Sè»| Si sy gi g| r?, ■I INTERNET OP TELEVISIE WWW.PLUGGY.TV

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 17