Schiedam in het kort effeweg.nl supervoordelige busreizen Sponsorloop Signaalhond De krukken zijn weer gratis! Afsluiting Jazzpodium SPORTNIEUWS g** 3L- Kijk ook op: deweekkrarit.ni Open Riooldag ook in Schiedam Alzheimercafé in Frankeland Wmt Sein is buitenspelen niet geween Openingstijden speeleiland Terra in China- China in Terra Z) www.nieuwestadsblad.nl Nieuwe Stadsblad woensdag 5 juni 2013 18 Autisme Fonds 19.30 uur. Simone Haak en Joke Doedens, oprichters en eigenaren van Galerie Terra Delft en initiatiefnemers van Kinderen van basisschool De Violier lopen donder dag 6 juni een sponsorloop voor stichting Signaalhond Nederland. Deze is in 2005 opgericht met als doel do ven en slechthorenden te helpen hun eigen hond op te leiden tot signaalhond. Een signaalhond is een hulp hond, getraind om dove en slechthorende mensen te as sisteren door het signaleren van omgevingsgeluiden die zij niet kunnen horen. De sportdag is in de Margriet- hal en begint 's morgens om 8.30 uur voor de hoge groe pen en duurt tot 12.00 uur. 's 's Middags zijn de l^ge groe pen aan de beurt van 13.15 tot 15.15 uur. Het lenen van (loop)hulpmiddelen zoals krukken, looprek of een rol- lator wordt sinds 1 januari van dit jaar niet meer ver goed. Careyn Keuzepakket en Vitaal (thuiszorgwinkel) bieden abonnees zo'n 45 ar tikelen, waaronder de klei ne loophulpmiddelen, gratis aan. Deze kunnen geleend worden zonder vergoeding. De hulpmiddellen zijn af te halen bij één van de Vitaal winkels of uitleenpunten.- Indien het hulpmiddel te groot is om zelf mee te ne men, bezorgt Vitaal deze tegen vergoeding aan huis. Voor sommige hulpmidde len is een indicatie nodig. Vi taal verzorgt deze indicatie. Zodra men de indicatie van Vitaal heeft ontvangen, mag men het (loop)hulpmiddel ongeacht welke zorgverze kering, gratis lenen! Voor het overzicht van alle artikelen kijk op www.ca- reynwinkel.nl of bel met Ca reyn Klantenservice (lokaal tarief) 088 -123 99 88. Het eerste lustrum van Jazz podium Waterweg is ge vierd met een oorstrelende programmering. Triple Word en special guest Patricia Wisse sluiten de bijzondere concertreeks 2012-2013 af op zondag 9 juni. Rik van den Bergh (bariton-saxofoon, klarinet en basklarinet), Durk Hijma (gitaar) en Frans van Geest (contrabas) hadden hun eerste muzikale ontmoe ting tijdens het North Sea Jazz Festival 2011. Samen zijn zij Triple Word en laten zich inspireren door Duke Ellington's alter-ego Billy Strayhorn. Voor het gratis concert bij Jazzpodium Wa terweg in de Giudici Kapel van het Stedelijk Museum Schiedam brengt het trio Steun om «ito 479 de eerste keramiek biënnale verzorgen de lezing. Er wordt gesproken over de ontstaansgeschiedenis van porselein, het ontstaan van het Delftse aardewerk 400 jaar geleden en de histori sche en huidige connectie tussen 2 steden: Jingdezhen in China en Delft. Verschillende rioolwater zuiveringen zijn zaterdag 8 juni open voor publiek. Tij dens de Open Riooldag kan een een duik in het riool worden genomen. Figuurlijk dan. In Schiedam is Riool gemaal Marconi en Riool in de straat! open. In het riool op de Marconistraat kan via een rioolinspectiewagen, een glazen rioolbuis, gezien worden wat een kolkenzui- ger precies doet. Voor kin deren zijn er speciale kin deractiviteiten. Op dinsdag 11 juni is er van af 19.00 uur een Alzheimer Café in de Havenzaal van Frankeland. Anne-Marie Bruijs van Alzheimer Ne derland is te gast en vertelt waar Alzheimer Nederland voor staat en wat zij kunnen betekenen voor mensen met dementie en hun mantelzor- gers. Sem heeft autisme. Samen spelen is voor hem heel lastig, waardoor hij vaak alleen thuis zit. En dat maakt Sem heel eenzaam. Shira is de jongste dochter van een streng orthodox joods gezin, waar gearrangeerde huwelijken en de ongelijkheid van man en vrouw een gegeven zijn. Ze staat op het punt om te trouwen als het noodlot toeslaat: haar oudere zus Esther sterft tijdens de geboorte van haar zoon. Shira's huwelijk wordt tot haar grote verdriet uitgesteld. Fill the Void laat treffend de pijn zien, als je tegen je wil buiten het systeem valt. Zie: www.wennekercinema.nl Patricia Wisse mee als spe cial guest. De zangeres zit momenteel in haar vierde jaar van Jazz zang bij Codarts en was vo rig jaar genomineerd voor de halve finale van het Ne derlands Jazz Vocalisten Concours en voor de halve finale van de Erasmus Jazz Prijs. Jazzpodium Waterweg, zon dag 9 juni vanaf 13.00 uur in de Giudici Kapel van het Stedelijk Museum Schie dam. Toegang gratis. Speeltuin Het Speeleiland aan de Dr. Schaepmansingel is voortaan ook op maandag na schooltijd open. Ook de openingstijden op de vrij dag zijn verruimd. De speel tuin kan langer open omdat er nieuwe vrijwilligers zijn gevonden. Als er straks nog meer speeltuinouders zijn kan het speeleiland wel licht de hele week open. De openingstijden van Het Speeleiland zijn: maandag 14.30-17.00 uur, woensdag 12.00-17.00 uur, vrijdag 14.30-17.00 uur en zondag 12.00-17.00 uur. In de Bibliotheek Schiedam wordt donderdagavond 6 juni de lezing Terra in Chi na-China in Terra gegeven. De inloop start om 19.00 uur, het programma om Voor kinderen met autisme organiseert het AutismeFonds speciale sport- en speldagen, met een duidelijk programma en 1 op 1 begeleiding. Want ook met autisme wil je lekker samen spelen. Helpt u mee om Sem een fijne dag te bezorgen? Steun het AutismeFonds op autismefonds.nl Boekcode 3123 5 daagse busreis Vertrek: 1, 22 juli, 5 aug, 23 sept, 7, 21 okt Inclusief: 4 hotelovernachtingen 4x ontbijtbuffet 4x dinerbuffet Begeleiding door uw chauffeur, tevens reisleider Vervoer per Tourist Class touringcar Nu €20,- korting per persoon op vertrekdatum 1 juli!* Van 24$,- voor 229,- p.p. Fryslan, Groningen en Texel Boekcode 3123 5 daagse busreis Vertrek: 17 juni, 15 juli, 26 aug, 23 sept Inclusief: 4 hotelovernachtingen 4x ontbijt buffet 4x diner Lunch op de heenreis 4x lunchpakket Boottocht Texel Afscheids diner Begeleiding door uw chauffeur, tevens reisleider Vervoer per Tourist Class touringcar Nu €20,- korting per persoon op vertrekdatum 17 juni!* Van voor 299,- p.p. Onbezorgd op vakantie? Reis met de bus! Boek nu: www.effeweg.nl of bel 0529 46 96 67 Alle fouten voorbehouden. Prijzen zijn vanaf en per persoon o.b.v. boeking van 2 personen. Exclusief entreegelden en €18,- reserveringskosten per boeking. Gebruik tijdens het boeken boekcode 3123 en uw korting wordt automatisch verrekend. Kortingen zijn reeds in de prijs verrekend. Kortingen alleen geldig op boekingen gemaakt tussen 04-06-2013 en 11-06-2013 ra effeweg.nl Sorrento, baai van Napels en Pompei Boekcode Boekcode 3123 5 daagse busreis Vertrek: 1,22 juli Inclusief: 4 hotelovernachtingen 4x ont bijtbuffet 4x diner Nederlands sprekende fietsbegeleiding tijdens de gehele reis Fietsroutes Gebruik van fietshelm Bege leiding door uw chauffeur, tevens reisleider Vervoer per Tourist Class touringcar Nu €20,- korting per persoon op vertrekdatum 1 juli!* Van 3&f,- voor 319,- p.p. 10 daagse busreis Vertrek: 17 juni, 22 juli, 19 aug Inclusief: 9 hotelovernachtingen 9x ontbijt 9x diner Stadsrondrit en/of -wandeling Rome, Napels en Florence o.l.v. een gids Bezoek Pompei' o.l.v. een gids Begeleiding door uw chauffeur, tevens reisleider Vervoer per Comfort Class touringcar Nu €30,- korting per persoon op vertrekdatum 17 juni!* Van 69$,- voor 569,- p.p. Gratis brochure 2013 Ja r ik ontvang graag de nieuwe brochure: o Fietsreizen o Stedenreizen o Excursiereizen Naam Adres dhr/mevr

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 18