ra \\v In Schiedam is geen reet te doen! Let op voor berenklauwen Groenste straatwedstrijd: doe mee! 5 JUNI 2013-PAGINA 1 Schiedam Gemeenteberichten Woensdag 12 juni vindt in het Wennekerpand het jongerendebat plaats. Schiedammer en Tweede Kamerlid Foort van Oosten daagt Schiedamse jongeren van 14 tot 23 jaar uit mee te praten over interessante thema's. Bovendien zijn er mooie prijzen te win nen. Hoezo, in Schiedam is geen reet te doen? Eind 2012 bleek uit de enquête van de sub commissie Jeugd dat veel jongeren niet weten hoe de gemeente bestuurd wordt. Een over grote meerderheid gaf bovendien aan niet te vreden te zijn over de manier waarop jongeren bij de gang van zaken in de gemeente betrok ken worden en graag mee te willen praten. Laat jouw mening horen Als vervolg op de enquête organiseert de gemeente het jongerendebat. Hét moment om jouw mening te laten horen over stellingen in de thema's Stad, Samenleving, Onderwijs, Milieu en Veiligheid. Niet voor niets Deelnemen aan het debat' is niet voor niets! Alleen door jouw mening te laten horen kan de gemeente proberen haar beleid af te stem men op de behoefte van jongeren. Al één reden om mee te doen. Daarnaast maken alle deelnemers kans op mooie prijzen. Zo gaat de beste debater van de avond met een tablet naar keuze* naar huis! Jij komt dus toch zeker ook?! Kijk voor meer informatie of om je aan te mel den op www.facebook.com/jongerendebat Schiedam. Jongerendebat in het kort Wanneer: woensdag 12 juni Waar: Wennekerpand, Vijgensteeg 2 Hoe laat: 19.00 tot 21.30 uur Voor wie: Schiedamse jongeren van 14 tot 23 jaar *max. 400 euro Hoewel de berenklauw niet giftig is, moet men oppassen voor het sap van de plant. Dit sap be vat stoffen die zeer nare reacties op de huid van mens en dier kunnen veroorzaken. De plekken kunnen eruitzien als een brandwond en het kan twee weken duren voordat dit genezen is. Gemeente Schiedam doet haar best om de plant zo veel mogelijk te verwijderen, maar dit zal niet overal haalbaar zijn. Kijk voor meer in formatie op www.schiedam.nl. Agenda Datum Vergadering raadscommissie Wijkoverleg Groenoord Wijkoverleg Oost Wijkoverleg Kethel Wijkoverleg Centrum Open Riooldag Jongerendebat Zondag 26 mei opende wethouder Grijzen (Cultuur) de tentoonstelling GROEN GETINT. Een expositie in het Jenevermuseum, geïnspireerd op het jaarthema van Schiedam 'Windkracht 13', waarin groen en duurzaam worden samengebracht. Vraagt u zich af waarom de Schiedamse jene- verfles groen is? Of hoe duurzaam jenever is? GROEN GETINT geeft u de antwoorden. De tentoonstelling loopt tot 30 september. Zaterdag 1 juni loste wethouder Gouweleeuw (Sport) het startschot van sportevenement Waterweg Beweegt. De derde editie vond plaats vanaf de nieuwe startlocatie bij voetbalvereniging PPSC. Ruim 300 deelnemers konden kiezen uit wandelen, fietsen en hardlopen. Nathalie Gouweleeuw prees de-samenwerking tussen de gemeenten Schiedam en Vlaardin- gen, atletiekvereniging Fortuna, het Vlietland Ziekenhuis en Facilicom. Samenwerking, inclusief het samenbrengen van mensen, is wat haar betreft de kracht van sport. Kan uw straat wel wat groener? Of ziet het er juist al heel groen uit? Verzamel wat buren en doe mee aan de 'Groenste straatwedstrijd'! (Delen van) Straten, pleinen en lanen kunnen meedoen. Er zijn twee categorieën: straten met voortuinen en straten zonder voortuin. De winnende straat kan voor 500,- een buurtactiviteit organiseren. Of het geld gebruiken om de straat nóg groener aan te kleden. Inschrijven kan tot 15 juni via www.irado.nl. Locatie Tijd 5 juni Aleidazaal, Stadskantoor, Stadserf 1 6 juni Van Beethovenplein 161 10 juni Wijkcentrum Schiedam Oost, Boerhaavelaan 79 17 juni Het Trefpunt, Schietbaanstraat 32 18 juni Grote Kerk, Lange Kerkstraat (ingang tuinzijde) 8 juni Rioolgemaal Marconi, Marconiplantsoen 12 juni Wennekerpand, Vijgensteeg 2 Lees Gemeenteberichten ook online 19.30 - 22.30 uur 20.00 - 22.00 uur .20.00 - 22.00 uur t 20.00 - 22.00 uur 1 20.00 - 22.00 uur 1 10.00-15.00 uur 4 19.00 - 22.00 uur ÜMIin

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 19