Op zoek naar jou! Conditie en respect door zaalvoetbal Wethouderswissel Schiedam en Maassluis gemeente Schiedam Marlène de Vette Afdelingsmahager Werk en Inkomen De afdeling Werk en Inkomen van de gemeenten Schiedam en Maassluis werken nauw samen. Heel nauw: twee gemeenten, twee afdelingen, één leidingge vende. 1. Hoe ontstond het idee van één leidinggevende? Schiedam en Maassluis werken al een hele tijd samen. Toen het hoofd Werk en Inkomen uit Schiedam wegging, kreeg ik de vraag of ik beide afdelingen wilde leiden. Het is mooi als er een mogelijkheid is om één afdelingshoofd voor beide ge meenten in te zetten. 2. Wat is het voordeel van één leidinggevende? Als hoofd van beide afdelingen kan ik zien waar overeenkom sten en verschillen zitten en waar we van twee één kun nen maken, waardoor we onze krachten bundelen en beter en goedkoper kunnen worden. 3. Welke overeenkomsten hebben de twee gemeenten op het gebied van Werk en Inkomen? De belangrijkste taak van beide afdelingen is het uitvoeren van de Wet werk en bijstand (Wwb) en de schuldhulpverlening. Men gebruik hetzelfde automatise ringssysteem en de manier van werken is in grote lijnen het zelfde. De belangrijkste over eenkomst is de professionaliteit en gedrevenheid van de mede werkers. 4. Wat merken de Schie dammers van de samenwer king? Binnen een regio kunnen ver schillen zijn. Dat is niet altijd fijn voor bewoners. Door de samen werking hebben we vanuit Werk en Inkomen als Nieuwe Wa terweg Noord één manier van werken en blijven de verschillen in beleid zo beperkt mogelijk. 5. Wat is uw leukste ervaring tot nu toe in Schiedam? Voor een personeelsfeest had den de medewerkers, vanuit hun heel diverse culturele ach tergrond, zelf allerlei verschil lende hapjes gemaakt. Erg leuk! En nu natuurlijk de wethouders die 'in eikaars keuken hebben gekeken'. 5 JUNI 2013-PAGINA 2 Schiedam telt ruim 500 vrijwilligersorganisaties. Deze orga nisaties zijn dagelijks op zoek naar mensen die een handje kunnen helpen. Mensen die met het werk dat zij verzetten on noemlijk veel voor een ander betekenen. Deze organisaties zijn op zoek naar jou! Wist je bijvoorbeeld dat: - veel organisaties zonder vrijwilli gers niet kunnen voortbestaan; - de vacaturebank van Steunpunt Vrijwilligerswerk momenteel 250 verschillende vrijwilligersfuncties aanbied. Groene vingers of gezelschapsmens? Heb je groene vingers? Hoe leuk is het dan om 3 uurtjes per week groenten te kweken voor de voed selpakketten of kinderen bij een schooltuinproject te helpen? Of ben jij juist meer een gezelschaps mens? Veel mensen willen graag een kop koffie met iemand drin ken, er even uit of de Nederlandse taal oefenen (taaimaatje). Of loop je juist warm voor het theater? Misschien ben jij dan de nieuwe vrijwilliger die artiesten ontvangt in de artiestenfoyer! Vrijwilligerspoule Wil je best wat doen, maar wil jij je niet binden aan vaste tijden of een organisatie? Geef je dan (per e-mail) op voor onze vrij willigerspoule. Je 'wordt op de hoogte gehouden van alle kortdu rende activiteiten, waarbij je zelf de keuze maakt je wel/niet aan te melden. Enthousiast? Ben je enthousiast? Raadpleeg voor de concrete mogelijkheden de vacaturebank op www.vrijwil- ligerswerkschiedam.nl. Geïnteres seerd in een functie of op zoek naar meer informatie? Neem con tact op met het Steunpunt Vrijwilli gerswerk Schiedam via contact@ schiedam.nl (o.v.v. Vrijwilligers werk) of bel met 14 010. Wat ga jij doen? Vijf teams, afkomstig van Lentiz|LIFE College, College VOS, Stedelijk Gymnasium en Sg Spie- ringshoek, streden om de titel in de scholencompetitie. Elk team bestaat uit maximaal tien spelers in de leeftijd van 12 tot 14 jaar. De competitie kwam tot stand door samenwerking tussen de gemeente Schiedam, HBBS, de KNVB en voortgezet onderwijsin stellingen. Doel competitie De zaalvoetbalcompetitie is on derdeel van de 'Schoolsportver eniging Voortgezet Onderwijs'. Doel van de competitie is onder andere om middelbaar scholieren na schooltijd structureel (meer) te laten sporten en bewegen en lid te laten worden bij een sportvereni ging. Daarnaast draagt de com petitie bij aan fysieke, sociale en mentale competenties, zoals het opbouwen van conditie, respect hebben voor elkaar en omgaan met winst en verlies. Toekomst Vanaf de nieuwe competitieronde - die start in oktober - kunnen ook 3e- en 4e-jaars leerlingen en meidenteams van het voortge zet onderwijs deelnemen aan de zaalvoetbalcompetitie. Daarnaast wordt vanaf 2014 het sportaan- bod van de schoolsportvereniging uitgebreid met basketbal en ver- dedigingssporten. Wethouders Stam (Schiedam) en Kromdijk (Maassluis) ruilden dinsdag 28 en donderdag 30 mei van werkplek. Pieter Kromdijk meldde zich bij de gemeente Schiedam en Mario Stam bij de ge meente Maassluis om kennis te maken met het werkveld van hun collega. Leuk, maar vooral nuttig vonden beide wethouders. Zowel Stam als Kromdijk hebben het sociale domein onder hun hoede. De afgelopen twee jaar hadden zij veelvuldig contact over tal van onderwerpen; het gevolg van een steeds verdergaande sa menwerking op dit terrein. Op dit moment is de vorming van een regionale sociale dienst en de mogelijke fusie van de beide SW bedrijven zeer actueel. Stam in Maassluis Wethouder Mario Stam nam in Maassluis deel aan de college vergadering en de commissie- en raadsvergadering. Daarnaast be zocht hij een aantal projecten. "Het bezoek aan SW-bedrijf de Duckdalf (sociale werkvoorzie ning) was heel actueel voor mij gezien de samenwerking tussen Maassluis en Schiedam. Project 'de Hooftzaak' sprak mij erg aan. Inwoners van Maassluis kunnen er terecht voor allerlei activiteiten. Ze kunnen overal aan meedoen, maar altijd in ruil voor een tegen prestatie. Wil je bijvoorbeeld een hapje mee-eten? Dat kan, maar Mario Stam (links) en Pieter Kromdijk (rechts) ruilden één dag van werkplek dan help je wel mee met koken." Verbetering leefomgeving Ook de Zaneveldflat vindt Stam een mooi project. "De omgeving van de flats was aan het ver pauperen. De mensen die daar wonen en een uitkering hebben, doen nu vrijwilligerswerk in en om de flat. Hierdoor is hun leefomge ving enorm verbeterd en de band tussen inwoners versterkt." De eerste zaalvoetbalcompetitie voor jongens uit de 1e en 2e klassen van het Schiedams voortgezet onderwijs zit erop! Dins dag 28 mei reikte wethouder Gouweleeuw (Sport) tijdens de afsluiting van de competitie in sporthal Groenoord de beker uit aan het winnende team, HBSS Spieringshoek. Zaterdag 22 juni spelen zij in Leidschenveen tijdens het NK tegen onder meer Rotterdam, Amsterdam en Zoetermeer om de landelijke titel. Geboorteakte, trouwen of vergunning aanvragen?

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 20