Gratis vervoer tussen Schiedam Centrum en Stadserf/Broersvest 5 JUNI 2013 -PAGINA 3 gemeente i I 1 1 i Schiedam 0917166116061X111611 RET Pendelbussen Ter vervanging van de tramlijnen 21 en 23 zet de RET pendelbussen in, die zo veel als mogelijk de tramroutes volgen. Op www.ret.nl vindt u meer informatie. Het Marconiplein in Rotterdam gaat op de schop. In de periode van 17 juni tot en met 13 juli rijden de tramlijnen 21 en 23 niet naar Schiedam, resp. Vlaardingen. De Proveniersbrug is in deze periode voor het vervoer per bus afgesloten. De Koemarkt wordt aangedaan door de buslijnen 51, 54 en 126. De gemeente Schiedam gaat tussen het station Schiedam Cen trum en Stadserf/Broersvest aanvullend openbaarvervoer laten rijden. Er komen twee Tuk Tuks te rijden, die u gratis vervoeren naar de binnenstad en terug. De elektrische Tuk Tuks kunnen maxi maal zes passagiers vervoeren en rijden van maandag t/m zaterdag van 9.00 uur tot 17.00 uur. Tevens rijden ze op de koopavonden tot 21.00 uur en op de koopzondag 7 juli van 12.00 uur tot 17.00 uur. Hierdoor kunrten de bezoe kers en inwoners van Schiedam tijdens het grootste deel van de openingstijden De Tuk Tuk De elektrische Tuk Tuks zijn onderdeel van stichting Flex. De Tuk Tuks rijden tegen een geringe vergoeding al in de deelgemeenten Ovêrschie én Feijenoord (tussen de SS Rotterdam, Wilhelmin- apier en metrostation Rijnhaven), en in de gemeente Capelle aan de IJssel. Om meerdere redenen is het een baan brekend concept: het is elektrisch, dus duurzaam vervoer, je ruikt en hoort het niet, het leidt mensen op tot chauffeur voor de RTC/RDM en het is een gezond bedrijf. plein, Singel, Broersvest (halte Stadserf), Overschieseplein (keren), Broersvest, Singel, Emmastraat, Overschiesestraat (halte Station). In het blauw is de rou te aangegeven op het onderstaande kaartje. Er zijn twee haltes waar de Tuk Tuks staan, op het Stationsplein naast de tramhalte en op het Stadserf, nabij Huis te Riviere, de Ruïne. Op deze route zijn geen vaste haltes. De Tuk Tuks is aan te houden door ter plekke duidelijk de hand omhoog te houden en aan te geven dat u wilt instappen. Uiteraard speelt hier de verkeersveiligheid mee. Daarnaast kunt u de Tuk Tuks bestellen via het mobiele nummer 06 3806 8154. Let op, de Tuk Tuks rijden alleen op de bovengenoem de route. de winkels in het Centrum makkelijk bereiken. Route De elektrische Tuk Tuks van Flex Ver voer gaan de volgende route rijden: van het Station Schiedam Centrum naar het Stadserf/Broersvest in een rondrit: Over schiesestraat (halte Station), Stations- Uitgelicht Donderdag 6 juni om 20.00 uur vindt het wijkoverleg Groenoord plaats. Op de agenda staan onder meer een presentatie van de Toolkit Participatie, terugkoppeling speelplekken keuringsdag door de Kindergemeenteraad en tweewekelijkse afvalinzameling minicontainers. Maandag 10 juni vindt om 20.00 uur het wijkoverleg Oost plaats. Op de agenda staan onder meer Schieveste, het participatie protocol BOR, actuele zaken die spelen in de wijk en een terugkoppeling van de regiegroep wijkbudget Oost en de werkgroep buitenruimte op aanvragen en lopende zaken. Maandag 17 juni vindt om 20.00 uur het wijkoverleg Kethel plaats. Op de agenda staan onder meer de toolkit participatie, stand van zaken van diverse projecten in de wijk en de adviezen van de regiegroep Wijkbudgetten. Dinsdag 18 juni vindt om 20.00 uur het wijkoverleg Centrum plaats. Op de agenda staan de gebruikelijke onderwerpen, zoals mededelingen, het verslag van de vorige vergadering en de financiën. Er zijn geen bijzondere agendapunten. Gemeente Schiedam gaat drie verkeersregelinstallaties op de Churchillweg en Nieuwe Damlaan vervangen. Met de aanpassingen verbetert de verkeersdoorstroming en verkeersveiligheid voor alle weggebruikers. De uitvoering op straat vindt plaats van half juni tot begin juli. Om het werk mogelijk te maken worden rijbanen om en om gesloten; verkeer kan blijven doorrijden. Wilt u meer weten over Uitgelicht? Kijk dan op

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 21