sünïïünn OPEN HUIZEN r aa Uiteindelijk gaat het erom dat jij je zo min mogelijk zorgen hoeft te maken om je financiële toekomst. Wij bij De Hypotheker zoeken naar de perfecte balans tussen je wensen en mogelijkheden. Prijsdaling april Mythes woningmarkt de kop indrukken Vloeren waar je alle kanten mee op kunt - oU».u5ma°°° aoöaroooYoEzao ^„unu j^jj- oaolpï0^ „F?3 Dn° jnoDO P STRIPES! Jazeker. De Hypotheker. O www.nieuwestadsblad.nl Nieuwe Stadsblad woensdag 5 juni 2013 26 De prijs van bestaande wo ningen lag in april 7,6% la ger dan in dezelfde maand vorig jaar. Dat blijkt uit cij fers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en het Kadaster. De prijsda ling is daarmee hoger dan in maart, toen huizen 7% goedkoper waren dan het jaar ervoor. In april lagen de huizenprijzen op hetzelfde niveau als in het voorjaar van 2003. Ten opzichte van augustus 2008, toen de prij zen een piek bereikten, be draagt de prijsdaling 19,5%. In de eerste vier maanden van 2013 wisselden 29.644 woningen van eigenaar. Dat is 7,9% minder dan in de zelfde periode een jaar ge leden. De index van het CBS en het Kadaster geeft de prijs ontwikkeling weer van be staande particuliere koop woningen in Nederland. De gegevens bij het Kadas ter worden verwerkt na in schrijving van de notariële transportakte van de wo ning. Het CBS publiceert eveneens op basis van deze index. De Nederlandse Vereniging van makelaars presenteert cijfers van de door NVM makelaars verkochte wo ningen. De NVM registreert op het moment dat de koop akte bij de makelaar wordt ondertekend. Gemiddeld liggen de NVM cijfers dus een kwartaal voor op de ka- dastercijfers. Een nieuwe vloer leggen als de zomer nog moet begin nen lijkt niet zo'n goed plan. Met alle in- en uitloop die mooi weer nu eenmaal met zich meebrengt, beschadigt hij misschien al snel. Toch bestaan er vloeren die dus danig tegen een stootje kun nen dat ze tegen de winter - en ook lang daarna - nog precies even mooi zijn als toen ze net gelegd waren. Lamelparket is zo'n houten vloer. Je kunt hem zelfs een aantal keren opnieuw schu ren en bewerken. Niet eens omdat hij kaal wordt, maar omdat je hem graag een an der kleurtje wil geven. Zelfs van donker naar licht is geen probleem. Lamelparket bestaat uit meerdere lagen, met een basislaag van kruis lings verlijmde berkenmul- tiplex. Daardoor is de vloer ook geschikt voor vloerver warming en kan hij zwe vend gelegd worden. Een uitkomst voor appartemen ten die aan een geluidsnorm moeten voldoen. Uipkes Houten Vloeren le vert diverse soorten lamel parket met verschillende toplagen. De toplaag wordt afgewerkt met een slijtvaste olielaag in elke gewenste kleur. De toplaag bestaat over het algemeen uit eiken, maar is ook leverbaar in ro bijn, jatoba of notenhout. Al leen in de eiken toplaag is er keuze uit verschillende dik tes, 2 mm, 4 mm of 6 mm. De parketvloeren worden ook geleverd als visgraatvloer in verschillende breedtes. O www.uipkesvloeren.nl In het magazine Vastgoed verscheen een artikel over de mythes rondom de hui dige woningmarkt. Make laars, zo meldt het artikel, moeten de mythes omtrent de woningmarkt die onder consumenten leven afwe ren met de juiste feiten. Eén van die mythes is dat er helemaal niets meer wordt verkocht. Dat valt al met al best mee. In het eerste kwar taal van dit jaar werden er 23.750 woningen verkocht, oftewel bijna 2.000 wonin gen per week. Op het eiland Terschelling staat dat aantal woningen. Dat eiland kan dus in één week tijd worden verkocht, schrijft Vastgoed. Een andere mythe is dat zo ongeveer de helft van de Nederlandse woningen te koop staat. Volgens het ar tikel in Vastgoed baseren mensen zulke overdreven aannames op een bepaalde straat die zij kennen, waar in inderdaad opvallend veel huizen te koop worden aan geboden. Maar de realiteit is dat slechts circa 6% van de woningvoorraad te koop staat. En dan is er nog een derde mythe: onder verkopers be staat de mythe dat het altijd nog mogelijk is om met de prijs te zakken, dus dat er lekker hoog ingezet moet worden met de vraagprijs. 'Dat is beslist geen goede tactiek, zeker niet in de hui dige markt waarin de prij zen dalen. De verkoper zal geen koper vinden en zal, naarmate hij langer wacht, een heel grote prijsdaling moeten slikken,' aldus Vast goed. Sommige binnenplanteri kun je tijdelijk buiten zetten. Kalanchoë en cyclaam zijn bijvoorbeeld echte vakantievierders. De eerste slaat vocht op in de stevige blaadjes dus kan best even zonder water. De cyclaam bloeit ook buiten tot de eerste nachtvorst. mooiwatplantendoen.nl Am I O 0 f w f J Anke Bodewes Makelaardij o.g. b.v. www.ankebodewes.nl Makelaardij Wassenaar o.g. www.makelaardijwassenaar.nl Stripes Makelaardij www.stripes-makelaardij.nl D&S Makelaars w.densmakelaars.nl 3D Makelaars «.3dmakelaars.nl Van der Eijk Makelaars www.vandereijk.nl I cv 3 3Qnakelaars Ooms Makelaars Schiedam, Broersvest 64, (010) 473 11 50 www.hypotheker.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 26