irado Glas? In de "ftp* glasbak! Waar laat u uw glas? Hoe wordt glas gerecycled? Waar gaat het glas heen? r Wat is het nieuwe product? Wat is glas? www.irado.nl Compleet naar wens 010-262 1000 Verspreid door Schiedam staan ondergrondse en bovengrondse glascontainers bij Afval Apart Punten. Waar staat bij u in de buurt de dichtstbijzijnde? Kijk op onze website voor een overzicht in google maps. Potjes en flessen van pastasaus, jam, mayonaise, groenten Wijrr-, sap-, olie- en azijnflessen Kruiden potjes Flesjes van parfum en medicijnen Crèmepotjes Deodorantrollers van glas U kunt dit lijstje uitknippen en bewaren. Altijd handig! Stenen (jenever)kruiken /Theekopjes en ander serviesgoed (porselein) (Kristallen) glazen Vazen en bloempotten Hittebestendig glas (ovenschalen, theeglazen) Ruiten Spiegels In Schiedam staan meerdere ondergrondse en bovengrondse containers voor wit en gekleurd glas. Leg glas dat niet in de glascontainer mag en/of past, zoals vazen en spiegels, niet bij de container neer maar breng het naar het afvalbrengstation. Wel zo veilig! Bij het glasrecyclingbedrijf wordt vervuiling tussen de scherven op diverse manieren verwijderd. Dan ligt het glas een aantal weken buiten waar bacteriën de scherven ontdoen van de laatste etensrestjes. Vervolgens gaat het naar de glasfabriek waar al het oude glas wordt omgesmolten tot nieuwe glazen producten. Wij legen de glascontainers en brengen het glas naar een glasrecyclingbedrijf. Belangrijk om te weten: onze inzamelwagen heeft twee compartimenten zodat het witte en gekleurde glas gescheiden blijft voor optimale recycling. Scherven brengen geluk én zijn. zeer waardevol! Glas kan namelijk eindeloos worden hergebruikt. Van uw lege flessen en potjes maken glasfabrieken eenvoudig en energiezuinig nieuw glaswerk. Het lege jampotje dat u vandaag in de glasbak gooit, staat over enkele weken weer in de winkel. Misschien wel ab sap- of wijnfles of ab deodorantroller. Maar dat kan alleen ab iedereen glas gescheiden inlevert. Dus in de glascontainer en gesorteerd op kleurDaarom vragen de gemeente Schiedam en Irado u om uw glas apart in te leveren. Dan verdwijnt er minder in de verbrandingsoven en sparen we het milieu en grondstoffen bij het maken van nieuw glas. Wist u dat elke glazen verpakking voor bijna 80% bestaat uit gerecycled glas? Uw lege wijnfles wordt dus misschien .wel een jampot. Glas kun je eindeloos hergebruiken zonder dat de kwaliteit achteruit gaat. Bij het gescheiden inzamelen van glas gaat het om verpakkingsglas, zoals wijn- en sapflessen, jam-, pindakaas- en appelmoespotten. Zonder deksels, doppen en kurken.

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 11