Eenzaam? Laat het de ANBO even weten Auto huren blijkt in trek te zijn Hoor Sem is buitenspelen niet gewoon Eenzaamheid kan geen aandacht genoeg krijgen OPENBARE BESTUURSVERGADERING ROGplus fellegrinus Kosm0tiek Wilt u af van uw kalknagels of tatoeage? Dankzij nieuwe lasertechnieken kan het! giro 479 p www.nieuwestadsblad.nl Nieuwe Stadsblad woensdag 12 juni 2013 12 Naar aanleiding van een artikel in deze krant over eenzaamheid kwam er een reactie van mevrouw Van de Bijl-van Hese. Zij sloeg de spijker op zijn kop om het gratis OV voor minder bedeelde senioren weer in te voeren. Door Nico van der Vliet Zij zou dan weer kunnen reizen naar een vriendin en naar het centrum van de stad. Nu is zij negen euro per keer kwijt en met al leen een AOW-tje is dat niet mogelijk. Dan ben je dus ge kluisterd aan je huis en kan je de déur niet meer uit. De overheid wil graag de men sen langer zelfstandig laten wonen, daar hoort ook de mogelijkheid van contact bij met je medemens. Heel veel mensen kunnen er to taal niets aan doen dat zij in die verrekte eenzaam heid worden geworpen, zij vragen er niet om. Alleen zijn kunnen heel weinig mensen. Natuurlijk kan je een boodschapje doen in je buurt, maar de buurtwinkel is er niet meer en dan wordt het de supermarkt waar nie mand je kent, dus weer die eenzaamheid. Er zullen an dere initiatieven worden ge nomen. De ouderenbonden PCOB-KBO en de ANBO zijn nu samen met de ge meente aan het kijken hoe zij een impuls kunnen gaan geven. Een bond wordt vaak vertrouwd, het zijn serieuze mensen die weten wat een mens in eenzaamheid soms moet ondergaan. Gedacht wordt om eind van het jaar iets met Kerst te gaan orga niseren. Die dagen zijn het moeilijkst voor alleenstaan de ouderen. De gemeente is bereid subsidie te geven om goede ideeën aan te moedi gen. Er is het voornemen om het aantal eenzame ouderen terug te brengen in Schie dam van 39 naar 35 procent in vier jaar tijd. Te beginnen met 250 eenzame ouderen dit jaar. Wij als SOB (samenwerken de ouderen bonden) staan daar natuurlijk vierkant achter. Toch zou het mooi zijn als ze eenzame senioren laten weten waar behoefte aan is. Bijvoorbeeld een cirkeltelefoon (iemand die eenzaam is belt een andere eenzame en die belt weer de volgende), bij elkaar kaarten of koken? Hoe bereik je de groep, daar gaat het om! Het moet allemaal zo laagdrem pelig mogelijk en het mag eigenlijk bijna niets kosten. De vraag blijft: hoe bereiken we de echte eenzamen met de smalle beurs. Zijn zij be reid zich kenbaar te maken bij bijvoorbeeld de oude renbonden. Is dat zo, stuur dan een mail naar: redactie. ns@wegenermedia.nl of een briefje naar de ANBO, Lange Nieuwstraat 181-2, 3111AJ Schiedam. SCHIEDAM - Steeds meer Schiedammers kiezen er voor om hun eigen auto te delen met iemand in de straat of wijk. Vooral in Woudhoek hebben tien tallen buurtbewoners de smaak van het autodelen te pakken. Dat blijkt uit cijfers van het grootste online plat form voor autodelen, www. SnappCar.nl. Met de popu lariteit van autodelen treedt Schiedam in de voetsporen .van Amsterdam en Utrecht waar ook steeds meer auto's worden gedeeld. In Woudhoek delen tiental len buurtbewoners hun auto met elkaar en dat aantal stijgt gestaag. Uit de gege vens van SnappCar blijkt dat die groei vooral wordt veroorzaakt doordat men sen elkaar enthousiast ma ken voor autodelen: Wan neer iemand in een straat of wijk begint met autodelen maakt hij of zij buurtgeno ten enthousiast die zich ook weer inschrijven en andere mensen aansporen om hun auto te verhuren of huren. Een aüto staat gemiddeld 23 uur per dag stil en is daarmee erg kostbaar. Uit een enquête van SnappCar onder de meest actieve ver huurders blijkt het terugver dienen van autokosten voor verhuurders (81,1%) een be langrijke reden is om te star ten met autodelen. Naast het terugverdienen van kosten gaan mensen anders met hun auto om vol gens Pascal Ontijd, mede oprichter SnappCar: „De auto verliest haar status van heilige koe, vooral onder jongeren. Zij vinden niet het bezit maar het gebruik van een auto belangrijk. En zo lang dat via internet snel en makkelijk kan worden gere geld, zijn zij tevreden." Op www.SnappCar.nl kan iedereen zijn eigen auto te huur zetten en daarvoor zelf een huurprijs bepalen. Hoe kunnen we het aantal eenzame ouderen terugbrengen van 39 naar 35 procent in vier jaar tijd? foto:wm Ik heb al een aantal keren een column gewijd aan eenzaamheid. Nu is mijn ruimte beperkt om zo'n groot probleem uit dé doeken te doen. Nico van der Vliet, de voorzitter van ANBO Schiedam kan dit veel beter. Volgens mij is deze man in een vorig leven een gevierd auteur geweest, ik doe het hem in ieder geval niet na. Elders in deze editie van het Stadsblad kunt u een reportage van hem lezen. Een prachtig en indringend verhaal. Lees het aandachtig, laat het tot u doordringen en geef dan een reactie, want zonder uw hulp kunnen wij niet. Ik reken op U. Het is nu half juni en veel mensen zitten op de camping of gaan met vakantie. Wij niet bij de ANBO hoor. Weet u dat ik in een werkend leven mijn vakanties moest afstemmen op collega's, nu ik gepensioneerd ben is het niet anders. Ook nu worden de agenda's erbij gehaald als wij iets willen ondernemen, want de sociëteit en alles moet gewoon doorlopen hoor. Mijn man knort weieens: pff jij met die ANBO, maar dat geeft niet. Ik denk weieens als er geen vrijwilligers zouden bestaan, zou heel Nederland als een kaar tenhuis in elkaar ploffen. Echt; zonder vrij willigers kan onze economie niet draaien en geloof mij ik vind het werk nog leuk ook anders zou ik het echt niet doen. Naden ken en reageren hoor, tot Volgende week. Joke Ballijns (foto: Ashvini Panday) Het bestuur van het Gemeenschappelijk Orgaan van ROGplus Nieuwe Waterweg Noord vergadert op donderdag 27 juni 2013 om 15.00 uur in het pand van ROGplus, Uiverlaan 20b te Maassluis. Geïnteresseerden kunnen deze openbare vergade ring als toehoorder bijwonen. De vergaderstukken liggen vanaf 19 juni 2013 ter inzage bij het secretariaat van. ROGplus. Onder medisch toezicht Alle behandelingen vinden plaats onder toezicht van een dermatoloog. Naast kalknagels en tatoeages behandelen wij ook ongewenste haar groei, acne, eczeem, littekens, pigmentvlekjes, rimpels en andere soorten huidproblemen. Gun uzelf die gave, gezonde huid! Bel meteen: 010 - 449 33 11 Cosmetische behandelingen onder medisch toezicht Laan van Bol'es 3 f I 1010 - 449 33 11 jkosmetiek@pellegrinus.nl 3122 AE Schiedam I f 010 - 449 33 10 lwww.pellegrinuskosmetiek.nl Weg met die ongewenste tatoeage Wie vroeger een tatoeage wilde laten verwijderen, moest ónder hel mes en hield een lelijk litteken over. Dankzij ultramoderne lasers kan dat gelukkig anders. Wij verwijderen tatoeages effectief met laserlicht dat de pigmentkorreltjes laag voor laag verhit. Het lichaam ruimt de stukgelaserde inktfragmentjes daarna zelf op. Weg met die lelijke kalknagels Kalknagels zijn vaak hardnekkig. Heeft u van alles geprobeerd en niets werkt? Probeer dan onze nieuwste laserbehandeling: twee lasertechno logieën in één behandeling. De eerste laser breekt de harde buitenkant van de schimmelsporen. De tweede laser verhit het nagelbed en doodt de schimmels. U bent hierna eindelijk verlost van die ontsierende nagels! dermatologische cosmetiek Autisme Fonds Sem heeft autisme. Samen spelen is voor hem heel lastig, waardoor hij vaak alleen thuis zit. En dat maakt Sem heel eenzaam. Voor kinderen met autisme organiseert het AutismeFonds speciale sport- en speldagen, met een duidelijk programma en 1 op 1 begeleiding.Want ook met autisme wil je lekker samen spelen. Helpt u mee om Sem een fijne dag te bezorgen! Steun het AutismeFonds op autismefonds.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 12