C/Vitaal Britt Eerland ruilt Scyedam voor Bingen Winnend Holy/Schiedam Wij gaan verhuizen! Jazeker CEsa Dertien prijzen pijnlijk verlies Hermes Nieuwe hoofdsponsor Zomerschaak Welkom dus... bij ViW SPORTNIEUWS 181333 wwvu.nieuwestadsbiad.nl Nieuwe Stadsblad woensdag 12 juni 2013 16 Zoiets heet een aderlating en dat is het ook: Scyedam moet het komend seizoen stellen zonder Britt Eerland. Door Gerard S. Verver SCHIEDAM-Het tafeltennista lent, Schiedams sportvrouw 2012, heeft gekozen voor een vervolg in de Duitse com petitie, waar ze gaat spelen bij TTG Bingen/Munster- Sarmsheim. De nummer vijf uit de Bundesliga moest, na het vertrek van de hoofd sponsor, versterking zoeken voor de vertrokken Zenghi Bartel en tijdelijke stop van de zwangere Laura Robert son. Ding Yaping en Tsjechi sche Dana Cechova vormen de basis van het team en krijgen naast Eerland ver sterking van de Tsjechische kampioén Hana Matelova, „We weten al waar de speel sters die zijn gebleven, toe in staat zijn, terwijl de twee Britt Eerland verhuist naar de Duitse competitie waar ze gaat spelen bij TTG Bingen/Munster-Sarnsheim. Een aderlating voor het Schiedamse tafeltennisteam. foto: pr nieuwkomers op diverse grote toernooien successen hebben geboekt", meldt de site van de club uit Bingen- Bingerbruck, dat tussen Ko blenz en Mainz aan de rivier de Rijn ligt. Eerland traint al enige tijd in Oostenrijk en zal ongetwijfeld geen moeite hebben met het overschake len naar het Duits als voer taal. Haar Duitse transfer bezorgt het herenteam van Scyedam een fikse aderla ting. Captain en trainer Mi chel de Boer zal het nu zon der haar moeten stellen en proberen de play offs te be reiken met Nermin Smajic, Jochem de Hoop en de van het Drentse DTK'70 overge komen Casper ter Lüiin. de Column van Kees Risseeuw Schiedam (010) 473 11 50 www. hypotheken ril Duitsland Hypotheek Nu het debacle in Nederland rondom de Fyra gestalte krijgt en steeds duidelijker wordt dat "we" een kat in de zak hebben gekocht, gaan mijn gedachten bij het schrijven van deze column terug naar een uitzending van, ik meen, Kassa, of iets vergelijkbaars, van een jaar geleden. In deze uitzending liet men, ik dacht, de gemeente Arnhem zien die zich gelukkig prees dat ze voor een "prikkie" oude en nostalgische trams konden kopen uit Oostenrijk of Tsjechië om zodoende het tramarsenaal in en rond Arnhem uit te kunnen breiden. Ze werden ter plaatse beoordeeld en goed gevonden en aangekocht, Eenmaal in Nederland was er één, niet onbelangrijk deel, over het hoofd gezien. Het spoor in Nederland bleek anders dan in Oostenrijk en/of Tsjechië. De trams moesten allemaal verbouwd en aangepast worden zodat ze op het Nederlandse spoor konden rijden. De kosten hiervan gingen de aankoop van nieuwe Nederlandse trams ver te boven, waarna het hele traject werd afgeblazen. De kosten, vele miljoenen, werden in de doofpot gestopt. Merkwaardig genoeg heeft dit project na de uitzending op tv nooit meer de media gehaaldMaar nu bij de Fyra bekruipt mij toch weer een soortgelijk gevoel. Zijn wij nu niet in staat om met onze handelsgeest en deskundigheid een deugdelijk project te kopen ofte maken? Ook het Fyra- project lijkt uit te lopen op een miljoenenstrop. Ja, zo komen we nooit aan de 3%-norm van Brussel. Bezuinigen, bezuinigen en nog eens bezuinigen is het motto, maar als de overheid, die ons door de crisis moet loodsen 2o makkelijk het geld verkwanseltIk schreef al in mijn vorige column dat Duitsland het beter doet. En, ook al hebben ze met het EK-voetbal onder de 21 van ons verloren, op het gebied van hypotheken zijn ze zo gek nog niet. Banken kunnen daar een veel lagere rente bieden, mits de koper een flink) deel van de koopsom zelf betaalt. Endit product hebben wij in Nederland ook! Bij ons kunt u deze hypotheek nu ook krijgen. Heerlijk lage rente van 3,5% of nog lager, mits u maar een deel van de koopprijs zelf betaalt. Het zal zeker niet voor iedereen haalbaar zijn, maar voor diegene die het wel kunnen realiseren is het de moeite zeker waard om te bekijken. Kijk, dat is nu een product waar je wat mee kunt. De bank loopt nauwelijks risico en vertaalt dat in een superlage rente. Wilt u meer weten hierover, kom dan eens bij ons langs. We leggen het u graag uit. Mail uw reactie naar: kees.risseeuw@hypotheker.ni SCHIEDAM - Met een 4-6 zege op lijstaanvoerder Adegeest lijkt Holy/Schiedam alle sores van de afgelopen van zich af te hebben geschud. „We hebben de afgelopen dagen goed gesprekken met elkaar gevoerd en zo de neu zen weer dezelfde kant op gekregen", meldt coach Ger Droog, die eraan toevoegt trots te zijn op het resul taat: „Er is goed en degelijk gebald." Dimitri Kwetsie was startend werper, later gevolgd door Adri Mabelis en in de laatste inning door Mark van Tilburg. Via een homerun nam Holy/Schie dam meteen de leiding en bouwde dat later uit tot 0-5. Later deed Adegeest wat te rug, maar kwam niet verder dan 4 runs. SCHIEDAM - Voor de meeste judoka's van Sportinstituut Schiedam- zit het seizoen er op. Maar 13 van hen gaan in het weekeinde van 29 en 30 juni naar het Kent Interna tional Championships, dat in Londen wordt gehouden. Voor hen was het Maho- rokan Westland-toernooi een goede generale. Twaalf Schiedamse judoka's lukte het om het podium te halen. Kimberley Blokland, Ruby Banen, Süheyl Uyar en Bart Breedveld bereikten de hoogste trede. Charona van Dorst, Fabiënne van Dorst, Danny Gommel, Simon de Gier en Darren Bruinsel werden tweede en Mick van den Bos, Ruben Clauss en Chandra de Vos derde. SCHIEDAM - Hermes DVS heeft zich verschrikkelijk in dé luren laten leggen door hekkensluiter HCC. De Schiedammers kwamen zelf aan bat niet verder dan 108, waarvan er 60 op naam kwamen van Sebastiaan Braat. De mannen van de tot dus verre matig presterende Grote Haagsche hadden iets meer dan twaalf overs )en het verlies van slechts een wicket' nodig om de 109 te bereiken. Excelsior'20 revancheer de zich tegen HBS feno menaal voor het vorig week tegen VRA geleden (gezichts)verlies. Lukte het toen niet om meer dan 118 De voetbaltak van Excelsior'20 heeft een nieuwe hoofdsponsor. Trots reisde een bestuursdelegatie af naar het D&S-kantoor op het Land van Belofte om de deal met de sponsor, de heren Van Doorn sr en jrte beklinken: (vlnr) Aad van Rutten, Fred darijs, Bob Donkervoort en Dries Wesdorp. runs te produceren, nu le verden vijftig over het mooie totaal van 234 op. .Stephan Myhurgh tekende voor 99 en Steven Cazzu- lino voor 51 (not out). De Hagenaars werden ver volgens stuk voor stuk naar de kant gezonden en zagen bij 126 de laatste man ver dwijnen. De strijd tussen de koplo pers Quick/H en VRA lever de een ruime Haagse zege op: 297/6 tegen 201 all out. Het zorgt er voor dat Quick/ H het klassement blijft aan voeren met 7-12. VRA volgt met 10 punten, Excelsior'20 staat op 9, HBS en Hermes DVS op 6, ACC op 5 en Dosti en HCC op 4. SCHIEDAM - Bij schaakver eniging Het Zwarte Paard Schiedam start maandag 17 juni weer de zomercom petitie. Iedereen kan daar aan deelnemen, want zowel thuis- als clubschakers zijn welkom. Men wordt steeds ingedeeld tegen tegenstan ders van ongeveer het eigen niveau. Per avond speelt iedere deelnemers drie par tijen, waarbij iedere partij maximaal één uur duurt. Dat is een gemiddeld tempo. Er wordt iedere maandag avond gespeeld in Wijkcen trum Zuid, Dwarsstraat 42. Je hoeft niet iedere maandag te spelen: wie uiterlijk 19.45 uur aanwezig is, wordt in gedeeld. Deelname is gratis. Info: 06-46732557. mobiliteit en vitaliteit Voor al uw (medische) hulpmiddelen en het juiste advies bent u vanaf 20 juni a.s. van harte welkom op onze nieuwe locatie: Fransenstraat 12A in Vlaardingen Met ruimere openingstijden, een groter winkeloppervlak en een breder assortiment met o.a. scootmobielen, sta-op-stoelen, een hoog/laag bed met een medisch matras, kunnen wij u nog beter van dienst zijn. En zijn wij dé specialist in de regio! Houd de krant van 19 juni in de gaten voor onze openingsacties! Wij zien u vanaf 20 juni graag terug in onze nieuwe winkel! Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 10.00 -17.00 uur zaterdag van 10.00 - 16.00 uur Wij helpen u gra^g1 088 - 0 300 500 ESI info@vitaal.ril a www.vitaal.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 16