V\vv Stagiair maakt archief Kunstkring toegankelijk Pas op voor berenklauwen! Briljanten echtpaar Heijstek-Hess Agenda Datum Raadsvergadering Stadserf; Horecabeleid Stadserf; Wijkactieprogramma's Wijkoverleg Kethel Wijkoverleg Centrum Rekenkamercommissie Schiedam-Vlaardingen Bestuursvergadering Gemeenschappelijk Orgaan ROGplus NWN Locatie Tijd 13 juni Aleidazaal, Stadskantoor, Stadserf 1 20.00 - 23.00 uur 17 juni Wennekerpand, Grand café, Vijgensteeg 2 20.00 - 22.00 uur 17 juni Wennekerpand, Kleine Zaal, Vijgensteeg 2 20.00 - 22.00 uur 17 juni Het Trefpunt, Schietbaanstraat 32 20.00 - 22.00 uur 18 juni Grote Kerk, Lange Kerkstraat (ingang tuinzijde) 20.00 - 22.00 uur 18 juni Stadskantoor Schiedam, Stadserf 1 19.00 - 22.00 uur 27 juni ROGplus, Uiverlaan 20b 15.00 -17.00 uur V 12 JUNI 2013-PAGINA 1 Schiedam Gemeenteberichten Robin Toscani en door hem beschreven archiefstukken Het Gemeentearchief Schiedam werkt aan het toegankelijk maken van het archief van de Schiedamsche Kunstkring. Deze enthousiaste club heeft van 1934 tot 1963 verschillende voor stellingen gegeven en veel bekende artiesten naar Schiedam gehaald. Hiermee wordt weer een verrassend en interessant archief gemakkelijk doorzoekbaar! "De vereeniging stelt zich ten doel het begrijpen en genieten van kunst te bevorderen." Zo luidde artikel drie van de statuten van de kunstkring. Aan die taak heeft de Kring zich gehouden; er zijn honderden toneelvoor stellingen verzorgd. Bekende namen werden naar het Passage-Theater gehaald, zoals Wim Kan en Corry Vonk, Mary Dresselhuys of de Neder landse Comedie. Ook kregen plaatselijke artiesten en clubs als 'Utile Dulci' een podium. Archiefassistent Het archief bevat onder meer jaarverslagen, notulen, correspondentie, programmaboekjes, affiches en krantenknipsels. Het toegankelijk maken van deze stukken is de eindopdracht van onze stagiair Robin Toscani, die de opleiding Archiefassistent aan de Archiefschool (onderdeel van de Hogeschool van Amsterdamvolgt. Beter beschikbaar Het inventariseren van een archief zoals dat van de Kunstkring bestaat onder meer uit het ordenen en beschrijven van de archiefstukken en (on der begeleiding) selecteren wat moet blijven of weg kan. Tenslotte maakt Robin nog een inhoudsopgave en beschrijft hij in het kort de geschiedenis van de vereniging voor een inleiding. De inventaris komt op onze webstek, waarna iedereen deze kan doorzoeken. Het archief komt na materiële verzorging .voor onderzoek beschikbaar in onze studiezaal. Dus.bent u lid geweest van de Schiedamse Kunstkring, of heeft u goede herinneringen aan de voorstellingen? Binnenkort verschijnt de beschrijving op onze webstek archief.schiëdam.nl! Berenklauw bezit, net zoals brandnetels, stengels en bladeren met brandharen. Nietsvermoedende inwoners kunnen na aanraking met de plant flinke brandwonden oplopen. De plant groeit momenteel erg snel en komt op een groot aantal plekken voor. Berenklauw wordt zo'n 90 tot 150 cm hoog. De plant komt veel voor langs dijken en wegen en in bosplantsoen en grasvelden. Berenklauw is ruw behaard en heeft drievoudig gelobde bladeren, de stengel is kantig en gegroefd. De plant bloeit van juni/juli tot oktober met witte bloemen in schermen. Ontstekingen en brandblaren De plant is aantrekkelijk voor kinderen om zich onder te verstoppen en ook tuiniers moeten bij het snoeien oppassen de huid niet in aan raking te laten komen met de plant. De brand haren van de plant geven geen onmiddellijke pijnprikkels. Onder invloed van UV-licht kan de huid in de loop van de dag ontstekingen en brandblaren vertonen. Bestrijding De gemeente doet haar best de plant zo veel mogelijk te verwijderen. Vanwege het grote aantal en plekken, is dit niet overal haalbaar. Prioriteit hebben de speelplaatsen en wan delpaden én in tweede instantie de honden- uitlaatplaatsen. De planten worden bestreden door uitsteken en maaien. Berenklauw is echter goed bestand tegen maaien en zal telkens terugkomen. De plant maakt een nieuwe scheut op de resten wortel, waardoor herhaald bestrijden noodzakelijk is. Burgemeester Lamers bracht vrijdag 7 juni een bezoek aan het echtpaar Heijstek-Hess. De burgemeester en zijn echtgenote feliciteer den het briljanten echtpaar thuis namens het gemeentebestuur met hun 70-jarig huwelijk. Het echtpaar trouwde op 2 juni 1943 in Den Haag. Zij hebben 3 dochters en zijn tevens in het rijke bezit van 4 kleinkinderen en 3 achter kleinkinderen. AFDELING IN BEELD Lees Gemeenteberichten ook online

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 19