B Zwembad Zuid Veilig Schoon Zomernota 2014: Koers houden voor Schiedam De gemeenteraad vergadert en Het Stadserf gemeente Schiedam ir 12 JUNI 2013-PAGINA 2 Donderdag 6 juni ontving wethouder Gouweleeuw (Sport) uit handen van Mariska Hol van de Stichting Zwembadkeur het Keurmerk Veilig Schoon voor Zwembad Zuid. Met het beha len van het keurmerk toont het management van het zwembad dat bedrijfsprocessen betreffende hygiëne en veiligheid goed geregeld zijn en worden uitgevoerd. Het keurmerk is geldig tot april 2016. Jan Hofstra Verkeerskundige Schiedam werkt veel aan de weg; voor regulier onderhoud, maar bijvoorbeeld ook om de doorstroming of verkeersveilig heid te verbeteren. 1. Wat betekenen de werk zaamheden voor de ver keersstromen? Werkzaamheden zorgen meest al voor vertraging. Bijvoorbeeld omdat er een rijstrook wordt afgesloten. Maar ze leveren uit eindelijk weer veel op. Neem de Churchillweg. De verkeersre gelinstallaties bij de kruispunten worden aan elkaar 'gekoppeld', waardoor de verkeersstroom van het ene verkeerslicht bij het volgende verkeerslicht zo soe pel mogelijk wordt verwerkt. 2. Bij grote werken zijn vaak omleidingen. Waarom? Omleidingen gaan altijd over andere hoofdroutes. Zo worden straten die niet geschikt zijn voor grote verkeersstromen, hier niet mee belast. Voor de ontsluiting van Schiedam-Noord Zijn twee hoofdwegen beschikbaar, 's- Gravelandseweg en Churchill weg. Bij uitval van één van de twee is de andere automatisch de omleidingsroute. 3. Waarom duren afsluitingen soms zo lang? Dat heeft te maken met de complexiteit van het werk. Bij de 's-Gravelandseweg is de on dergrond zo zwak, dat er eerst maatregelen getroffen moeten worden om dat op orde te krijgen. Dat speelt ook bij de rotonde op de Zwaluwlaan. Bo vendien wil de gemeente één rijbaan beschikbaar houden voor autoverkeer. Dit leidt tot een gefaseerde uitvoering, wat extra tijd in beslag neemt. 4. Vanwaar de keuze voor de rijrichting Schiedam-Noord/ A20 bij de afsluiting 's-Gra- velandseweg? ■Bij zulke keuzes letten we op veiligheid en bereikbaarheid. Onderzoek toont aan dat de zwaarste verkeersstromen in de ochtendspits zijn, wanneer het woongebied Schiedam-Noord 'leegloopt' richting rijkswegen net. Daarmee is dit de beste oplossing. 5. Is de Churchillweg ge schikt voor het verwerken van het extra verkeer? Ja, de weg heeft voldoende ca paciteit. Toch onderzoeken we op verzoek van de raadscom missie opnieuw de mogelijkhe den om de 's-Gravelandseweg in twee richtingen te kunnen gebruiken. De gemeente Schiedam hecht veel waarde aan het verkrijgen van het keurmerk. Hiermee iaat Zwembad Zuid zien de zaken op orde te hebben. Zo kan het zwembad per 1 januari 2014 op een goede en zorgvuldige rhanier worden overgedragen aan een nieuwe exploitant. Het beheer en de exploitatie van de zwembaden, sporthallen en sportzalen worden vanaf 1 ja nuari 2014 voor een periode van zes jaar ondergebracht bij een gespecialiseerde partij. Momen teel loopt hiervoor een aanbeste dingsprocedure. Renovatie Zwembad Zuid Om het zwembad nog jaren open te kunnen houden en aan de cri teria van het keurmerk te kunnen blijven voldoen, worden van 30 ju ni tot en met 29 september reno vatiewerkzaamheden uitgevoerd. Het betreft onder meer het ver vangen van plafonds en vloeren en het herstel en schilderen van wanden. Verder vindt onderhoud plaats aan enkele installaties. Aan de buitenkant worden de dakbe dekking en de kozijnen hersteld. Om de gebruikers van Zwembad Zuid zo min mogelijk hinder te laten ondervinden, is de keuze gemaakt de werkzaamheden in de zomermaanden uit te voeren. Gedurende genoemde ppriode (30 juni tot en met 29 september) zijn zowel het binnen- als het bui tenbad gesloten. 'Afmaken van zaken die in gang zijn gezet, het beter op orde brengen van de basis en het waarborgen van de continuïteit in de uitvoering van het beleid'. Dit is de koers die het college uit zet in de Zomernota 2014. De afgelopen twee jaar zette het college stevig in op de realisatie van de doelen uit het college werkprogramma. Burgemeester en wethouders brengen de basis op orde voor een solide toekomst van de stad die nieuwe ontwik kelingen aankan. Prioriteiten en bewuste keuzes Wethouder Gouweleeuw (Finan ciën): "We besteden juist in deze economisch moeilijke tijd veel aandacht aan het robuuster ma ken van onze financiële positie. We hebben op veel terreinen een inhaalslag te maken. Dat kost energie, maar levert voor de stad ook veel op. Met de Zomernota geven we de richting aan om verder te kunnen bouwen aan een vitale stad. We stellen prioriteiten en maken bewuste keuzes." Nieuwe opzet De opzet van de Zomernota is dit jaar anders dan voorheen. Het college legt de raad drie scena rio's voor, die ingaan op ontwik kelingen in het sociale domein en- de woningmarkt. Deze nieuwe opzet is tot stand ge komen in samenwerking met ver tegenwoordigers van de gemeen teraad. Op deze manier wordt de raad beter in "staat gesteld keuzes te maken en de effecten daarvan te overzien. Met de Zomernota 2014 sluit het Schiedamse gemeentebestuur aan op de actuele ontwikkelin gen in de samenleving. Dat leidt tot meer invloed van en verant woordelijkheid bij de inwoners van Schiedam. Ook op dat punt gaat het college verder op de koers die al enkele jaren geleden is ingezet. Op donderdag 13 juni vergadert de gemeenteraad vanaf 20.00 uur in de Aleidazaal van het Stadskantoor. Op 17 juni vinden twee Stadserfbijeenkomsten plaats in het Wennekerpand. U bent van harte uitgenodigd aanwezig te zijn. Op de raadsagenda van 13 juni staan A-stukken, waar de raad in principe alleen nog een besluit over hoeft te nemen, en B-stuk ken. Dit zijn bespreekstukken; hierover is in de raadscommis sie nog geen overeenstemming bereikt. Als A-stuk staan op de agendë: Vaststelling bestemmingsplan nen Havens en Harga Begrotingswijziging 2013 ROG plus Nieuwe Waterweg Noord Opheffen gemeenschappelijke regeling Halt Rotterdam-Rijn mond Als B-stuk staat op de agenda: Onderzoek BGS U kunt de vergadering live volgen via LOOK TV en www.schiedam. nl. Het Stadserf Op 17 juni vinden om 20.00 uur twee Stadserfbijeenkomsten plaats in het Wennekerpand, Vij- gensteeg 2. Het ene Stadserf heeft als onder werp de nota horecabeleid; onder leiding van de heer Oosthof wordt in het Grand Café een uitleg gege ven over het vast te stellen beleid, waarna vragen kunnen worden gesteld. Het andere Stadserf betreft een presentatie van de wijkactiepro- gramma's Groenoord en Zuid. Deze bijeenkomst, in de Kleine Zaal, staat onder leiding van de heer Gloudi. Meer informatie Meer informatie over de com missies en de gemeenteraad, de verslagen, raadsstukken en de voHedige raadsagenda, vindt u op www.schiedam.nl. U kunt ook voor meer informatie contact op nemen met de griffie, telefonisch bereikbaar via 010 - 219 10 41 en 010 - 219 10 46 of per e-mail via griffie@schiedam.nl. Geboorteakte, trouwen of vergunning aanvragen?

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 20