f Reinier de Graaf *7 Vragenuur Alcoholpoli Onze locaties He Em h fe; Twitter Nieuwbouw bekijken in 'Delft Bouwt' Patiënt centraal op acute opname afdeling 'Check jij je huid'-dag druk bezocht Jongeren met een alcoholvergiftiging krijgen in Reinier de Graaf niet alleen op het kritieke moment deskundige medische zorg, maar kunnen ook in de periode erna rekenen op de benodigde aandacht. Zijn er bijvoorbeeld psychische redenen voor hun extreme drinkgedrag? En hoe kunnen hun ouders helpen herhaling te voorkomen? Kinderarts Nico van der Lely en kinder- en jeugdpsycholoog Mireille de Visser zetten een paar jaar geleden in Delft de eerste Alcoholpoli van Nederland op. Maandelijks vertellen ze aan geïnteresseerden van buiten het ziekenhuis over de problematiek en de succesformule. De overeenkomst tussen een aantal bekende politici, talloze scholieren, legio leerling-verpleegkundigen en een groep studenten Criminologie? Evenals vele anderen hebben zij weieens het maandelijkse vragenuur van De Visser en Van der Lely bezocht. Niet merkwaardig ook, want het initiatief van de twee - de Alcoholpoli - heeft al in zes andere zieken huizen navolging gekregen en zal een nog verdere opmars beleven. In 2011 werden in ons land ruim 760 jongeren opgenomen met een alcoholvergifti ging. Het fenomeen Alcoholpoli moet de stijgende trend stoppen en zelfs ombuigen. Toejuichen Via het vragenuur onderstreept Reinier de Graaf verbonden te zijn met burgers en organisaties buiten het ziekenhuis. Van der Lely: "Wij juichen het dan ook toe dat onderwijswethouder Lucas Vokurka onze kennis en ervaring wil gebruiken bij de ontwikkeling van verantwoord alcoholbeleid voor Delft." Oplossing Tijdens het vragenuur eind mei waren leerling-ver pleegkundige Rose uit Lutjebroek en' vwo-scholieren Sanne en Teska uit Hilversum aangeschoven in Delft. "Wat zijn de maatschappelijke kosten van jongeren met een alcoholvergiftiging?", vroegen de laatste twee bijvoorbeeld. "En wat is het voordeel van een ziekenhuis met een Alcoholpoli ten opzichte van een ziekenhuis zonder die faciliteit?", wilde Roos weten. De Visser: "Onder meer dat wij na de opname kijken naar eventuele onderliggende psychische problemen. Als extreem alcoholgebruik bijvoorbeeld het gevolg blijkt te zijn van verwaarlozing door de ouders, is er een aanknopingspunt om te werken aan een oplossing." MÜ i Locatie Delft Reinier de Graaf Gasthuis Reinier de Graafweg 3-11 2625 AD Delft Telefoon (015) 260 30 60 Locatie Voorburg Diaconessenhuis Voorburg Fontëynenburghlaan 5 2275 CX Voorburg Telefoon (070) 340 11 00 Locatie Naaldwijk Behandelcentrum West- land Middelbroekweg 2a 2671 ME Naaldwijk Telefoon (0174) 63 77 00 Locatie Ypenburg Gezondheidscentrum De Reef Kiekendiefstraat 17 2496 RP Den Haag Telefoon (015) 270 68 00 Kjjk voor meer informatie op www.rdgg.nl Wilt u op de hoogte blijven van de laatste ontwikkelingen of een baan in Reinier de Graaf? Volg ons op Twitter: @rdgziekerfhuis en @rdgzkhuis.zoekt De bouwvorderingen van het nieuwe Reinier de Graaf ziekenhuis volgen? Sinds 7 juni zijn impressies, films en foto's te zien in informatiecentrum 'Delft Bouwt' aan de Barbarasteeg 2 in Delft. In het informatie centrum is veel te zien: een tentoonstelling met ma quettes, digitale informatiesystemen, films, anima ties, foto's en een luchtfoto van Delft van maar liefst 80m2. Daarnaast kunt u ook terecht op onze website www.rdgg.nl, op de speciale nieuwbouw pagina kunt u alle informatie en de laatste ontwikkelingen op de bouwplaats terugvinden. Voor meer informatie zoals de openingstijden kunt u kijken op www.delftbouwt.nl. In het nieuwe Reinier de Graaf komt naast de Spoedeisende Hulp een acute opname afdeling (AOA). Hier krijgen patiënten snel de juiste di agnose en behandeling en kunnen daardoor snel naar huis. Op een AOA worden alle acute patiënten dé eerste 48 uur opgenomen. Er is een capaciteit van 38 bed den, die plaats biedt aan meer dan 13.000 patiënten per jaar. Er zijn permanent speciaal opgeleide ver pleegkundigen en er is een team van Spoedeisende Hulp (SEH)-artsen aanwezig. Deze bewegen zich om de patiënt heen, in plaats dat de patiënt van afdeling wisselt. Er zijn nu zo'n vijftien ziekenhuizen die op deze manier werken en de ervaringen zijn positief, aldus Tom Fransen, centrummanager Chirurgie, Orthopedie en SEH. De inzet van het medisch personeel is erop gericht snel een diagnose te stellen en een eventueel multi disciplinaire behandeling te starten, met als vjevolg dat patiënten sneller met ontslag kunnen. Onder een dak De AOA zal nauw samenwerken met de SEH, röntgen- afdeling en het laboratorium, die allen op de begane grond komen in het nieuwe Reinier de Graaf. Daarnaast komen in het 'nieuwe ziekenhuis de SEH en de Huisartsenpost onder één dak. Van daaruit wordt aan de hand van een centrale triage bepaald of de patiënt wordt doorverwezen naar de huisarts of Spoed eisende Hulp. Kortom het nieuwe Reinier de Graaf is efficiënter ingericht, de werkwijze is nog effectiever en daarmee is de patiënt ook adeqaater en sneller geholpen. De polikliniek dermatologie van Reinier de Graaf ontving zaterdag 25 mei mensen voor een gratis huidscreening. "Tijdens de 'check jij je huid'-dag kregen belangstellenden informatie over hoe zij de huid het beste kunnen beschermen én zelf kunnen controleren", licht dermatoloog Jet Bijlmer toe. Ook werd bij mensen een verdachte (moeder)vlek nage keken. Doel van deze dag was om bewustwording te creëren rondom een goede zonbescherming en mensen bewust te maken van het belang van een regelmatige huidcontrole. De 'check jij je huid'-dag is een landelijk initiatief van de Stichting Nationaal Huidfonds (het Huidfonds). Per jaar krijgen 45.000 mensen de diagnose huidkan ker en epidemiologen berekenden dat één op de vijf Nederlanders een vorm van huidkanker krijgt Hoe eerder verdachte plekjes worden ontdekt, des te groter de kans dat huidkanker wordt voorkomen of tijdig met een behandeling wordt gestart. Na een verwijzing van de huisarts is een eerste af spraak met één vari de dermatologen mogelijk op alle locaties van Reinier, namelijk Gasthuis Delft, Diacones senhuis Voorburg, Behandelcentrum Westland en De Reef Ypenburg.

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 34