Megagroot succes □sis Elgin Scouts winnen leuke prijs Nieuws van het Stedelijk Museum Schiedam O www.nieuwestadsblad.nl Nieuwe Stadsblad woensdag 12 juni 2013 35 Jaarlijks krijgt één op de vier Nederlanders rechtstreeks - dus zelf - te maken met problemen op het gebied van de geestelijke gezondheid. De problematiek varieert van relatief kortdurende klachten tot aandoeningen waarbij langdurige begeleiding en behandeling noodzakelijk is. Waarmee kunnen wij u helpen? GGZ Delfland is een belangrijke aanbieder van geestelijke gezondheidszorg bij u in de gemeente. SCHIEDAM - Als welp ge beurt het niet snel dat het landelijk servicecentrum van Scouting contact met .je opneemt. Het overkwam de 8-jarige Megan Spruit wel. Deze welp bij de Schie- damse Scouting Tono-groep bleek de landelijke prijs vraag van Scouting gewon nen te hebben. „In het maandblad van Scouting stond een tijd gele den een prijsvraag. Je moest raden waar in de jungle Mowgli was met een toorts, warme kleding en nog wat gekke dingen", zo vertelt Megan, die nu bijna ander half jaar bij de Scouting Tono-groep is. Mowgli is de hoofdpersoon uit het thema- verhaal van de welpen bij Scouting. „Ik was de hele prijsvraag al weer vergeten omdat het best lang geleden was, maar toen bleek ik op eens deze prijsvraag gewon nen te hebben." De prijs was de nieuwste uitgave van een Dummy de Mummie-boek. Erg toepasselijk voor Megan die hij de welpen de scou- tingnaam 'Boekenwurm' kreeg omdat ze zo gek is op lezen. Hoewel de Scouting Tono- groep al enige tijd goed aan het groeien is zoeken de mei den en jongens nog steeds nieuwe vriendjes. Daarom organiseert de scouting groep vlak na de zomerva kantie, op 14 september, een open ochtend. Wie al eerder wil komen kijken is elke za terdag van harte welkom. Daarnaast streeft GGZ Delfland ernaar om u te begeleiden naar een leven waarin de klachten niet meer, of niet meer allesbepalend, aanwezig zijn. Wij werken daartoe nauw samen met ziekenhuizen, collega-instellingen en maatschappelijke organisaties. Een locatie bij u in de buurt Wij hebben verschillende locaties bij u in de buurt: in Schiedam in het Vlietland Ziekenhuis en aan de Stadhouderslaan. Daarnaast vindt u ons ook in „Dit was absoluut een geslaagde dag", vertelt het bestuur. In oktober vindt de wintereditie plaats. foto: pr Voor gezinnen die net niet genoeg hebben werd afgelopen zaterdag voor de eerste keer een grote Net Niet Genoeg Dag georganiseerd. Het werd een groot succes. Door de redactie SCHIEDAM -111 vier maanden tijd wist Stichting Net Niet Genoeg een complete feest dag te organiseren met voor elk wat wils. 'Zo konden de kinderen vaderdagcadeau tjes knutselen of lekker springen op het springkus sen, terwijl de ouders geno ten van een kopje koffie of terecht konden bij de kap sters van het Zadkine Col lege. De aanwezigheid van Slimmie van De Mikkies maakte het feest voor de kin deren compleet. Daarnaast was er kleding en speelgoed in overvloed en is elk kind voorzien van nieuwe sok ken en onderbroekjes. En alsof dat nog niet genoeg is, kreeg elk gezin een goodie- bag mee en ook elk kind kreeg een tasje mee speciaal samengesteld voor jongens of meisjes. Dat het een succes is, blijkt wel uit de reacties op Face- book, Twitter, maar ook uit de persoonlijke verhalen die zijn verteld en de dank baarheid van de gasten. Zo vertelde een meisje van 5 haar moeder: „Vandaag ben ik rijk. Ik kan nemen wat ik wil mama." En weer iemand anders: „Dat jullie dit. voor ons doen, daar zijn geen woorden voor." Uiteinde lijk hebben ruim 90 gezin nen de Net Niet Genoeg Dag bezocht. Ook zijn enkele wethouders en raadslieden bij de Net Niet Genoeg Dag langsgekomen. Zij waren onder de indruk van de om vang van de dag en de ge moedelijke sfeer. Vijf talentvolle kunstenaars zijn vier maanden te zien in het kader van de Volkskrant Beeldende Kunst Prijs. foto: pr Aanmelden Nadat uw huisarts u bij ons heeft aangemeld, wordt er binnen 1 week door ons een afspraak met u gemaakt voor een eerste gesprek. U kunt zich ook aanmelden via telefoon 010 - 246 39 00. SCHIEDAM - Vijf talentvolle kunstenaars onder de 35 jaar zijn uitgekozen door kunst scouts en tonen hun werk gedurende vier maanden in het Stedelijk Museum Schie dam. Dat is de Volkskrant Beeldende Kunst Prijs. De prijs beleeft haar zevende editie en wordt georgani seerd in samenwerking met de Volkskrant, Mondriaan Fonds en NTR Kunststof TV. Zowel de vakjury als het publiek kiest een favoriete kunstenaar. De vakjury, on der leiding van cabaretier Jan Jaap van der Wal, riep Femmy Otten uit tot win naar 2013. Maar wat vindt het publiek? Kom kijken en oordeel zelf. Stemmen kan nog steeds. Op zondag 16 juni, de Volkskrantdag in het Ste delijk Museum Schiedam, wordt de publieksfavoriet bekend gemaakt. Finissage het Sint Franciscus Ziekenhuis in Rotterdam en aan de Noorderparklaan in Bergschenhoek. Een overzicht van al onze overige locaties vindt u op www.ggz-delfland.nl. van de tentoonstelling met een speciaal programma: rondleidingen en bekend making van de favoriet van het publiek! De genomineerden zijn Zoro Feigl, Esther de Graaf, Sas- kia Noor van Imhoff, Chaim van Luit, Femmy Otten. Wanneer? zondag 16 juni 2013 14.00 uur - rondleidingen door Sacha Bronwasser, re censent van de Volkskrant en Wilma Sütö, conservator van de tentoonstelling 15.30 uur - Sacha Bronwas ser interviewt de deelne mende kunstenaars 16.30 uur - Bekendmaking Publieksfavoriet waar: Stedelijk Museum Schiedam, Hoogstraat 112 aanmelden:info@stedelijk- museumschiedam.nl o.v.v. Volkskrant Beeldende Kunst Prijs De VK-dag is gratis.

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 35