Schiedam in het kort Frankeland Nacht-, avond- en weekendhoofd Historisch Schiedam Met korting naar At Once Babbersmolen zaterdag open Viering naamdag heilige Liduina Voorlezen voor kinderen Mudfox in Graauwe Hengst Wandeling Piet Paaltjens Inloopconcert Grote Kerk Cadeautjesdag voor vaderdag Schiedamse Cricketweek centrum voor verzorgd wonen, verpleging en welzijn Frankelandgroep voor 16 - 20 uren per week - O www.nieuwestadsblad.nl Nieuwe Stadsblad woensdag 12 juni 2013 36 Gilde Rotterdam organiseert maandag 17 juni om 14.00 uur een rondleiding door historisch Schiedam. Schiedam is als stad ouder dan Rotterdam en dat willen we graag weten. Tijdens de wandeling maak je kennis met 'sterke vrouwen' Aleida en Liduina; met branders en jenever; met Corinthische zuilen en een plantage en natuurlijk de hoogste oude molen ter wereld. Startpunt is Ruïne Huis te Rivière en de kosten bedra gen vier euro per persoon. Reductie met de Rotterdam pas is mogelijk. Vooraf aan melden via: 436 28 44. Lezers van het Nieuwe Stadsblad kunnen 21 juni met korting naar een con cert van gospel- en zangfor matie At Once in de Heilig Hartkerk. Het concert begint om 20.00 uur. Drie professionele Urker zangers slaan tijdens dit concert weer een brug tus sen klassiek en gospel. Voor het concert in Schiedam kunnen kaarten worden be steld voor tien euro per stuk via www.concertbureau.nl (kortingscode 1166). Kaarten aan de kerk zijn (in dien voorradig) 15,-. Meer dan 100 activiteiten vinden er zaterdag 15 juni plaats op Midden-Delfland dag. De Babbersmolen en het bijbehorend vlietlandje zijn dan tussen 10.00 en 17.00 uur vrij te bezichtigen. Tot halverwege de vorige eeuw begonnen de weilan den' van Midden-Delfland al bij de vesten van de Schie- damse binnenstad. Opruk kende nieuwbouw en snel wegen heeft dit landelijke beeld echter verdrongen. De Babbersmolen aan de Poldervaart vormt een klein stukje polderlandschap dat stand heeft gehouden. Voor wie naar Midden-Delfland wil fietsen vormt deze oude poldermolen dan ook een ideaal startpunt. Komende vrijdag 14 juni is de naamdag van de stads- heilige van Schiedam: St. Liduina. In 1395 viel zij als schaatsend meisje, op het ijs, brak een rib en lag daarna 38 jaar ziek op bed. Liduina wordt in de Heilig Hartkerk in het licht geplaatst door over haar te vertellen en te zingen. Ook wordt er stil gestaan bij de nieuwe glas- In Wenneker Cinema draait donderdag, vrijdag en zaterdag de film 'De Wederopstanding van een Klootzak' vanaf 20.30 uur. Op vrijdag en zaterdag is hier vanaf 21.00 uur ook 'A Late Quartet' te zien met onder andere Christopher Walken en Philip Seymour Hoffman. Het volledige programma is te zien op www.wennekercinema.nl. Hier is ook meer te lezen over het reserveren van een plaatsje. foto:pr in-loodpanelen die vooraf worden geplaatst. Het Heilig Hartkoor luistert de viering op met Liduina-liederen. De avond is ook heel geschikt voor diegenen die wat meer willen weten over Liduina en haar leven. Aanvang is 19.00 uur. kunnen kinderen komen luisteren naar de kind vriendelijke verhalen van De Voorleesbrigade van de Bibliotheek Schiedam. Tot eind augustus lezen zij voor in de Stand-Up Bibliotheek Schiedam - De Monopole aan de Hoogstraat 99. Elke woensdagmiddag De band MudFox treedt za- tussen 14.00 en 14.30 uur terdag 15 juni vanaf 22.00 uur op in podiumcafe De Graauwe Hengst. Het eigenwerk repertoire is de afgelopen jaren uit gebreid met covers die een mix zijn tussen jaren '90 en countryrock songs. Vanuit Paiid Paulus wordt er zondag 16 juni van 14.00 - 15.30 uur weer een wan deling gemaakt 'In de voet sporen van Piet Paaltjens'. Marcel Teunissen voert bezoekers van Pand Paulus via Achter de Teerstoof en Verbrande Erven naar de pastorie aan de Lange Ha ven waar Francois Haver- Schmidt (1835-1894) van 1877 tot zijn dood in 1894 heeft gewoond. Deelname is gratis; vertrek- en eindpunt is Pand Paulus, Korte Haven 125. Het Vocaal Ensemble uit Rockanje is zaterdag 15 juni te horen in de Grote Kerk van Schiedam voor het we kelijkse inloopconcert op zaterdag. Aanvang is 15.00 uur en de toegang is vrij. In de Nieuwe Passage wordt zaterdag 15 juni een work shop georganiseerd in het kader van Vaderdag. Hier kunnen kids een Vaderdag cadeautje maken. Deze ac tiviteit vindt plaats tussen 12.00 en 16.00 uur. De Schiedamse Cricketver enigingen Excelsior'20 en Hermes D.V.S. en de Cricket Bond organiseren vanaf 23 juni de Schiedamse Cric ketweek. Eén van de activiteiten is Street20 Cricket. De Frankelandgroep onderscheidt zich als een ondernemende en kwaliteitsbewuste organisatie in de ouderenzorg. Alle locaties van de Frankelandgroep zijn in het bezit van het Gouden kwaliteits keurmerk in de zorg. Frankeland is sinds 1850 een gevestigde organisatie die verpleging, verzorgd wonen en welzijn hoog in het vaandel heeft staan. Vanuit ons verpleeghuis wordt zorg, welzijn en (para)medische behandeling geïntegreerd geboden, ook in de thuissituatie. Frankeland heeft een Behandel- en Expertisecentrum en daarnaast een Morbus Parkinson expertisecentrum en een Korsakov afdeling. Binnen ons team is er een vacature voor een enthousiast Uw werkterrein: in de nachtdiensten operationeel leiding geven aan alle zorg- en verpleegeenheden; participeren in, veelal verpleegkundige, uitvoerende taken; verantwoordelijk zijn voor het waarborgen van de continuïteit van de (zorg)kwaliteit op de afdelingen en bij de Thuiszorg Ouderen Frankelandgroep (TOF). Uw profiel: een diploma voor verpleegkundige op kwalificatieniveau 4/5; goede verzorgende, sociale en communicatieve vaardigheden en een grote dosis overtuigingskracht; mime ervaring, zowel in verpleegkundige zaken als in operationeel leidinggeven; affiniteit met ouderen; in staat zelfstandig, onverwachte knelpunten te signaleren en optelossen. Wij bieden: een uitdagende functie in een kwaliteitsbewuste organisatie die altijd in beweging is en alle ruimte biedt voor ontplooiing; een prettige, collegiale en open werksfeer; salariëring volgens CAO VVT in FWG 50 (min. 2.270,86 en max. 3.295,36 op fulltime basis); vele secundaire arbeidsvoorwaarden, waaronder een gratis lid maatschap van onze Sport- en Recreatieclub, fietsenplan en goede opleidingsfaciliteiten. Sollicitatie en informatie: Bent u geïnteresseerd en wilt u nadere informatie? Belt u dan, bij voorkeur tussen 15.00 en 17.00 uur, met mevrouw Liesbeth de Kok, sectorhoofd, telefoon 010-4264925. Wij vragen voor deze functie een Verklaring Omtrent Gedrag (V0G). Uw schriftelijke sollicitatie met cv kunt u voor 26 juni a.s. sturen naar de afdeling Personeel Organisatie Opleidingen van Frankeland, Sint Liduinastraat 10.3117 CS Schiedam of per e-mail naar: a.scheeres@frankelandgroep.nl Voor meer informatie kunt u terecht op onze website: www.frankelandgroep.nl Acquisitie naar aanleiding van deze advertentie wordt niet op prijs gesteld. Frankeland is een centrum voor verzorgd wonen, verpleging en welzijn met een grote klantenkring binnen en buiten zijn muren. Naast verpleeghuiszorg biedt Frankeland vele welzijnsactiviteiten aan klanten die verspreid in Schiedam Vanuit Frankeland wordt tevens de directie gevoerd over de zorgcentra Jacobs Gasthuis, Harg-Spaland, SchiawaBgh en Vaartland. Samen voi De Frankelandgroep biedttevens thuiszorg aan ouderen, heeft een eigen behandel- en expertisecentrum voor eerstelijnszorg en is gespecialiseerd in Morbus Parkinson- en Korsakovzorg. Frankeland heeft regionaal en landelijk een goede naam. Oe afgelopen jaren hebben wij diverse landelijke onder scheidingen gekregen, waaronder het gouden keurmerk in de zorg. .Wij hechten grote waarde aan het welbevinden van onze Wanten en medewerkers. Hiertoe beschikken wq over een Sport- en Recreatieclub fmet o.a. een zwembad, fitnessruimte, midgetgolf- en jeu de boulesbanen), een internetcafé, een brasserie en twee vakantievilia's aan zee, zowel in Rockanje als in Benissa (Spanje). Detevredenbeid van onze Wanten is vooraf te danken aan de geweldige inzet en het grote enthousiasme van onze medewerkers en vrijwilligers. Die vormen een team weerin en ie het prettig werken is.

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 36