Schadeclaims wateroverlast verworpen Beetje dom of foutje, bedankt! wie is verantwoordelijk KORT NIEUWS Biijf Mobiel Dag Muziekles na schooltijd COLOFON Toon schiet in verkeerde keelgat 3 www.nieuwestadsblad.nl Nieuwe Stadsblad woensdag 12 juni 2013 3 Vorig jaar mei trok een geweldige hoosbui over Schiedam. Het riool kon het hemelwater niet aan en zorgde ervoor dat de straten rondom de St. Liduinastraat blank stonden. Ondergelopen kelders en souterrains tot gevolg hebbend. Een jaar later trekken de verontruste bewoners weer aan de bel bij de gemeente. Door Frank Willemse SCHIEDAM - „Het is nu echt tijd om met oplossingen te komen", is de noodkreet van de bewoners van de Liduin- abuurt. Volgens de bew.oners heeft de gemeente nagelaten om een' jaar na die fatale hoosbui passende maatre gelen te treffen. Na een jaar vergaderen en overleg kan een volgende regenbui weer schade aan hun huizen aan brengen. „De gemeente is zijn zorg plicht niet nagekomen en de schadeclaims zijn onterecht niet uitgekeerd", zo schrijft bewonersvereniging Schie- dam-West. Sinds mei weten de bewoners dat de scha declaims door de gemeente zijn afgewezen. De gemeen te volgt daarbij de afwijzing van verzekeraar Achmea Groot Groen Schiedams Dictee SCHIEDAM - Iedereen die in Schiedam woont, werkt of naar school gaat, kan zich inschrijven voor de achtste editie van het Groot Groen Schiedams Dictee. Het thema van 2013 sluit aan op het gemeentelijke jaarthema; Windkracht 13 en zal dan ook de boe ken ingaan als het Groot Groen Schiedams Dictee. Burgemeester Lamers leest het dictee vobr. Eind juni is het reglement te raadplegen op www. debibliotheekschiedam. nl. Inschrijven is vanaf dan dok mogelijk op de website van de Biblio theek Schiedam. die stelt dat de gemeente niet verantwoordelijk kan worden gesteld voor deze wateroverlast. Tegen een dergelijke extreme regenbui is de gemeente Schiedam niet verzekerd. Ook treft de - gemeente geen blaam omdat het riool aan de wettelijke ei sen voldoet en niet berekend hoeft te zijn op een dergelij ke hóeveelheid neerslag. „Onzin", zeggen de bewo ners die worden bijgestaan door Mari Dingenouts als adviseur. „De gemeente heeft een zorgplicht om het overtollige hemelwater af te vloeien en dat is samen met het grondwater al jarenlang een probleem. Niet alleen rondom de Liduinastraat maar in heel Schiedam- West." Door die zorgplicht niet na te komen kon dit gebeuren. En dat kan nog elke dag. Volgens Dingenouts hebben een 30-tal bewoners schade claims ingediend. Sommige kregen een uitkering van de eigen verzekering. Maar een tiental bewoners zit met de gebakken peren zonder dat er hulp is gebo den. Deed de gemeente al die tijd dan niks aan het probleem? Natuurlijk wel, zo menen de bewoners in een noodbrief aan de raad. Maar volgens deze ervaringsdeskundigen zijn tijdelijke oplossingen als stoep ophogen en terug slagkleppen niet toereikend. Met ophogen van de stoep ontstaat er een berging in het straatprofiel. Een paardenmiddel, volgens Schiedam-Westbewoners en ex-ingenieur Rijkswaterstaat Van Ewijk omdat souterrain en kelder onder straatniveau liggen. Midden omlaag Logischer is het om het mid den van de straat omlaag te brengen, volgens de ex-inge- nieur van Rijkswaterstaat. En bovendien gaat afslui ting van luchtroosters voor onvermijdelijke paalrot zor gen. Ook de oplossing van een terugslagklep moet eerst proefondervindelijk worden getest. De gemeente Schiedam denkt door overleg met de afzonderlijke klagers tot op lossingen te komen. De bewoners zien liever een blijvende oplossing want het riool wordt pas na 2020 ver vangen bij groot onderhoud. Over een lange termijn op lossing tasten de bewoners in het duister. De overlast wordt onderkend maar, zo schrijft de wethou der, bij het blijvend oplossen van de waterproblematiek moet ook het Hoogheem raadschap en de Provincie worden betrokken. SCHIEDAM - Omwonenden van gemaal Marconi krab den zich enkele weken ge leden even achter de oren toen zij de gemeente een pingpongtafel zagen vér plaatsen op speelterrein het Stoompie. Dit moet een verlate 1 April grap zijn, was de eerste ver baasde reactie nadat zij wa ren uit gelachen. Met de herinrichting van het Stoompie moest de tafel ook een nieuwe locatie krijgen, dus daar waren de omwo nenden niet verbaasd over, wel over de nieuwe loca tie! De tafel kreeg een mooi plakje pal naast de vijver al daar. Op nog geen meter van het water pingpongen, een avontuur op zich zou je den- Een lichtgewicht pingpongballetje ligt zo in het water, ook als die drie meterwordt verplaatst. foto: Bart Bos ken! Menigeen meldde het gevalletje bij degemeente met de vraag of zij niet een 'beetje dom' bezig waren. Dat vond de gemeente uit eindelijk ook en die ging zich bezinnen op een nieu we locatie voor de tafel: drie meter van de 'foutje, be- dankt'-locatie. SCHIEDAM - Extreme regen buien zouden volgens de KNMI maar een keer per 6 a 7 jaar voorkomen. Volgens SP-raadslid Theo Wijmans is het vreemd dat bewoners uit Schiedam deze hoosbui en dan al vijf maal hebben meegemaakt. Hij als bewoner van de Lid uinastraat dringt er bij wet houder Wijten op aan om snel met afdoende maatre gelen te komen. En het niet lacherig af te doen met 'dat is nu eenmaal de extreme natuur'. Pompen Volgens deskundigen op drainagegebied kunnen de pompen en gemalen een ex treme hoosbui niet aan. Die werken pas na 15 minuten op volle toeren. De riolen stromen dan al over en het is te laat om het water uit de kelders en woningen te hou den. Verleden Sommige bewoners uit de Liduinastraat en omgeving hebben de afgelopen twee jaar al verschillende keren kosten moeten maken om hun huis weer bewoonbaar te krijgen nadat het volledig onderliep na weer een hoos bui. Al eerder berichtten wij daar over in de krant. Nu blijkt, dus dat schadeclaims niet gehonoreerd worden. Wilt u reageren? mail dan: redactie.ns@wegenermedia. nl SCHIEDAM - Argos Zorg groep organiseert zaterdag 29 juni de Blijf Mobiel Dag. Deze dag staat in het teken van bewegen en zo lang mo gelijk mobiel blijven. Wie van fietsen houdt neemt een mooie fiets route door het natuurge bied van Schiedam en Vlaardingen. De routes vertrekken onder meer vanuit DrieMaasStede aan de Voorberghlaan 35. Ook aan wandelaars is gedacht. Vanuit Drie MaasStede is er een korte of een langere wandel route af te leggen, ook geschikt voor rolstoelen en rollators. Opgeven of vragen: 427 83 90. SCHIEDAM - Omdat muziek- centrumOpMaatbinnenkort stopt, duiken verschillende andere muziekorganisaties en instellingen in het gat. Komend schooljaar wil bij voorbeeld de openbare Dal tonbasisschool De Klinker na schooltijd in samenwer king met muziekvereniging Harpe Davidsmuziekles voor blaasinstrumenten (dwarsfluit, klarinet, saxo foon, trompet) organiseren. Voor die organisatie is het noodzakelijk te weten wie hiervoor belangstelling heeft. Hef inventarisatieformulier op de website van de school en de muziekvereniging staat open voor alle belang stellenden, dus ook voor kinderen van andere scho len en volwassenen. Nu al zeker is dat er blok- fluitlessen worden gegeven op de woensdagmiddag in De Klinker. Mar wellicht kunnen er nog veel meer lessen volgen in het nieuwe seizoen. De Klinker is te vinden aan de Bernardus IJzerdraatsin- gel 1 in Schièdam-Woud- hoek. Meer informatie Voor meer informatie neem je een kijkje op de website www.klinkerschiedam.nl of op www.harpedavids.nl. Bellen kan natuurlijk ook: 010-470 95 01. W6GGNGR Media Contactgegevens redactie Bezorgklachten Prins Hendrikkade i6a, Postbus 1980 I www.deweekkrant.nl/ 3000 BZ Rotterdam T (088) 0131 010 Verspreidklachten E redactie.ns@wegenermedia.nl T (0900) 424 57 26 I www.nieuwestadsblad.nl Familieberichten Contactgegevens media-advies E familieberichten@wegenermedia.nl en advertentieverkoop T (088) 013 72 68 Voor informatie over de Zelf een familiebericht opgeven kan via advertentiemogelijkheden www.familieberichtenonline.ni neemt u contact op met uw accountmanager of bel met Rubrieksadvertenties (088) 013 99 85. Of mail ons via E telesales@wegenermedia.nl adverteren.zuidholland@ T (0900) 674 38 36 wegenermedia.nl Druk Directeur/uitgever Wegener Nieuwsdruk Peter Stadhouders Algemene voorwaarden en overige Algemeen hoofdredacteur informatie Mart Jochemsen 1 www.wegenermedia.nl E M.Jochemsen@wegenermedia.nl Nieuwe Stadsblad is een uitgave van Wegener Media BV. Eindredactie Nieuwe Stadsblad Aangeboden kopij kan zowel worden Karin Moerman geplaatst in de gedrukte als digitale uitgaven van Wegener Media BV. Chef regioredactie Annemieke Anneveldt ©Wegener Media BV (vervolg van de voorpagina) SCHIEDAM - De oppositie had flink wat commentaar op het foutje van de gemeente Schiedam. Maar de verongelijkte toon schoot VVD'er Ad Mostert in het verkeerde keelgat. „De gemeente is geen foutenma- chine en dat is het beeld wat de oppositie uitspeelt. Alle maal voor de bühne en ver kiezingen", zo meesmuilde hij richting oppositie. Zijn wethouder Gouwel eeuw kon niet anders dan de fouten toegeven onder het motto 'oppakken en aan pakken'. De St. Liduinastraat en omgeving in Schiedam-West liep de afgelopen jaren regelmatig onder water na verschillende hoosbuien. Schade wordt nu dus definitief niet vergoed. fo\

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 3