Op de fiets naar Santiago Artsen leren van artsen bergje op valt tegen Tuk tuks vervangen tram Techniek moet belangrijker worden in de klas KORT NIEUWS O www.nieuwestadsblad.nl Nieuwe Stadsblad woensdag 12 juni 2013 8 Harrie Kaptein is 65 jaar, Schiedammer, echtgenoot, vader, kampeerder, natuurliefhebber. Hij is erg sportief en hij bridget graag. Binnenkort gaat hij op de fiets naar Santiago de Compostella. Door Kathy Huitema SCHIEDAM - Omdat het Rot terdamse Marconiplein tus sen 17 juni en 13 juli op de schop gaat en er dan geen trams meer richting Schie dam en Vlaardingen kun nen rijden, zet de gemeente aanvullend (gratis) open baar vervoer in. Vanaf het Marconiplein kun je eenvoudig met de bus ver der naar Schiedam. De RET zet ter vervanging van de trams pendelbussen in die zoveel als mogelijk de tram- route volgt. Vervolgens doen de buslij nen 51, 54 en 126 de Koe markt aan. Maar die bussen kunnen in de genoemde periode weer niet de Prove- niersbrug over omdat deze dan is afgesloten voor ver voer per bus. De gemeente gaat daarom tussen station Schiedam Centrum en Stadserf/Broers- vest aanvullend openbaar vervoer laten rijden in de vorm van Tuk Tuks. Die bieden gratis vervoer naar de binnenstad en weer terug. Tijdens het grootste deel van de openingstijden kun nen bezoekers dé winkels in het Centrum makkelijk bereiken. Haltes De (electrisch aangedreven) Tuk Tuks zijn op twee halte te vinden: op het Stations plein (naast de tramhalte) en op het Stadserf (nabij Huis te Riviere). De tuk Tuk is aan te houden door ter plekke duidelijk de hand omhoog te houden. Ze kunnen ook besteld worden door te bellen naar nummer06-38068154. SCHIEDAM - Vorig jaar stond hij op een camping in de Achterhoek naast een man die de ronde van Nederland had gefietst. 'Dat ga ik ook doen!' besluit Harrie. Hij stapt, op zijn fiets en rijdt in twaalf dagen de 1400 kilo meter lange tocht. Dat bevalt zo goed, dat hij Blijft toeren en zoekt naar een grotere uitdaging, die hij al gauw vindt: per fiets naar San tiago de Compostella. Een tocht van 2800 kilometer vanuit Schiedam, via Tours in Frankrijk, naar Santiago de Compostella in Spanje, langs de mooiste plekken in de natuur, die moeder aar de daar te bieden heeft. De voorbereiding begint bij het kopen van de boeken met de St. Jacobsfietsroute, lezen over de geplande tocht en trainingskilometers maken. Kaptein: 'Sinds maart fiets ik wekelijks 200 kilometer. Harrie Kaptein krijgt van Coby Blok, parochie coördinator van de St. Jacobuskerk het 1e stempel in het paspoort. De fietstocht naar Spanje is 2800 kilometer lang. Foto: Marius Schinkel Ik heb mijn eetpatroon aan gepast en ik drink zelfs niet meer mijn favoriete borrel tje! Ik wil deze tocht fietsen als pelgrimstocht. Ik heb on geveer 20 kilo bepakking bij me, een tentje om zes nach ten per week in te slapen, de zevende dag neem ik een rust- en wasdag en over nacht ik in een hotel. 1 april was de datum waarop ik wilde vertrekken, maar bij nader inzien is dat te vroeg. De man van de camping ver telde me, dat de nachten in de Pyreneeën zo koud zijn, dat je bevriest. Daarom start ik later, ik neem thermokle- ding mee en vertrouw erop, dat ik het 's nachts warm houd. Ik start de tocht om dat ik het een sportieve uitdaging vind de route te plannen, 100 kilometer per dag te fietsen tot Tours." Kijk voor vervolg onder Wat ons opviel in de krant van vorige week was het stukje over basisschool de Taaltuin. Zij hebben als eindproduct van een techniekworkshop een Kringloophuis gemaakt, dat water opvangt en naar de sloot leidt. Wij doen ook wel eens dingen met techniek op school en dit vinden we super leuk. Je gaat dan echt creatief en met je handen aan de slag, dit is ook fijn voor kinderen die misschien moeite hebben met leren maar bijvoorbeeld wel heel creatief zijn. Eigenlijk vinden wij dat er meer aandacht besteed moet worden aan techniek op scholen, dat we ook echt technieklessen krijgen. Je kunt techniek ook met andere vakken combineren, zoals rekenen, dit lijkt ons hartstikke leuk en het is nog leerzaam ook. We zijn best nieuwsgierig naar hoe het er aan toe gaat in een technisch bedrijf en we zouden er best wel eens een kijkje wil len nemen. Misschien mogen we dan ook wel ergens bij helpen. Zo krijgen we een goed beeld van wat techniek precies is en wat de mensen die daar werken allemaal doen. Misschien vinden we het dan wel zo leuk dat we later ook in de techniek willen gaan werken. Wat wij willen worden weten we nog niet precies, wie weet wel iets met techniek, dan maken we een robot die alles voor ons doet. Luana (10), Widad (11), Barishan (12) Obs Het Startblok Stichting Kik'r wil kinderen zoveel mo gelijk betrekken bij en voorbereiden op de maatschappij. Daarom geven kinderen in deze column wekelijks commentaar op het nieuws. Reageren kan: redactie.ns@ wegenermedia.nl SCHIEDAM - Ruim honderd huisartsen, artsen ouderen- geneeskunde en medisch specialisten van het Vliet- land Ziekenhuis hebben af gelopen vrijdagmiddag op de regionale artsenmiddag kennis en ervaring gedeeld om nog betere patiëntenzorg te kunnen leveren. Ze woonden presentaties en workshops bij over bij zondere behandelingen en nieuwe ontwikkelingen in de geneeskunde. Zo konden ze onder meer een behandeling van een patiënt bijwonen bij de pijn bestrijding. Huisartsen kon den zo zelf zien hoe zo'n be handeling in zijn werk gaat en direct vragen stellen aan volbracht. Harrie Kaptein is inmiddels in Spanje aangekomen. Er hebben zich onderweg ge lukkig geen noemenswaar dige problemen voorgedaan, zij het dat het 'omhoog fiet sen' toch wat tegen valt. Schakelmechanisme Misschien is er iets mis met het schakelmechanisme van de fiets, daar kijkt een fietsenmaker even naar. Na ontvangst van het cer tificaat stapt Harrie op het vliegtuig en keert huis waarts. Zijn fiets wordt door een vervoersbedrijf weer veilig terug n'aar Nederland ge bracht. (vervolg van boven) Het was een succesvolle bijeenkomst, vindt het Vlietland. Ook volgend jaar zal er weer een Regionale Artsenmiddag zijn. foto: pr de anesthesisten. Maar ook bespreken en aan het eind gingen artsen naar het OK- van deze sessie konden de complex om de mogelijkhe- artsen oefenen in een simu- den van kijkgatoperaties te latiemodel. SCHIEDAM - „Van Frankrijk naar Spanje verwacht ik 90 kilometer per dag te fietsen en in Spanje zal het 80 kilo meter per dag zijn. Het fiet sen van deze tocht in mijn eentje, lijkt me heel rustge vend, zegt Harrie Kaptein. Hij start zijn pelgrimstocht bij de St. Jacobuskerk in Schiedam-Kethel. Hier haalt hij ook het eerste stempel op de kaart om de startplaats aan te tonen. Om in Santiago de Com postella het certificaat te bemachtigen, moet uit de stempels op het paspoort blijken, dat de laatste 200 ki lometer op eigen kracht zijn Zwembad Zuid gaat periode vari 3 maanden dicht SCHIEDAM - Om Zwembad Zuid nog zeker tien jaar open te kunnen houden, worden van 30 juni tot en met 29 september renovatiewerkzaamhe den uitgevoerd. Hiervoor moet het zwembad drie maanden dicht. Vanwege deze werk zaamheden zijn in deze periode zowekhet binnen- als het buiten bad van Zwembad Zuid gesloten. Er is voor gekozen om de werkzaamheden in de zomermaanden uit te voeren, zodat de ge bruikers dan de minste hinder ondervinden. De werkzaamheden in het zwembad bestaan orider andere uit het vervangen van plafonds, herstel en schilderen van wanden, aanbrengen van nieuwe vloeren. Verder vindt onderhoud plaats aan enkele instal laties. Aan de buitenkant worden de dakbedekking en de kozijnen hersteld. Keurmerk speelplekken SCHIEDAM - Tijdens de Na tionale Ruitenspeeldag wordt woensdag 12 juni het eerste speelplekken- keurmerk bevestigd bij de speelplek aan de Ab- baborg. De kindergemeenteraad heeft zaterdag 16 maart samen met bewoners en kinderen uit de wijk ver schillende speelplekken in Schiedam gekeurd. De goedgekeurde speelplek ken worden voorzien van een sticker. De speelplek Abbaborg is op 16 maart goedgekeurd en wethou der Arie Wijten zal het eerste keurmerk daar be vestigen, samen met leden van de kindergemeente raad. De speelplekken (23) werden onder meer be oordeeld op veiligheid en speelplezier. Bij sommige speelplaatsen is klein on derhoud nodig, maar de meeste speelplekken wer den goedgekeurd. Doek ook mee met de buitenspeeldag in Sveaparken SCHIEDAM - Op Nationale Buitenspeeldag, 12 juni, zijn er ook activiteiten in Sveaparken. Op één van de leukste pleintjes centraal in de wijk, de Abbaborg, kun nen kinderen van 3 tot 14 jaar voor slechts 1,50 een strippenkaart kopen en deelnemen aan meer dan 15 activiteiten. Van 13.30 tot 16.00 uur kun nen de kleintjes springen op een springkussen, ge schminkt worden of blik- gooien. De grotere kinde ren kunnen meedoen aan een paarden- of steltloop- race of zich opgeven voor een voetbaltoernooi op de Göteborg. Voor reacties of aanmel dingen: sveaparken@live. nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 8