Woonplus nieuws Investeringsstop Woonplus nog niet voorbij Visitatie Woonplus Algemeen Algemeen Jaarverslag Geschillen Advies Commissie "In oktober weten we waar we aan toe zijn" Eind vorig jaar kondigde Woonplus aan tot 1 juli 2013 geen grote investeringen te doen. Dit had directe gevolgen voor geplande nieuwbouwprojecten in Schiedam. De reden voor die investeringsstop was de onduidelijkheid voor woningcorporaties over de financiële gevolgen van het regeerakkoord en overheidsmaatregelen. Nu is het bijna 1 juli en is een logische vraag hoe het zit met die investeringsstop. Directeur-bestuurder Bob Venhuizen schetst de ontwikkelingen in het afgelopen halfjaar en de huidige stand van zaken. Eind mei gaven de WD, PvdA en D66 aan boos te zijn op woriingcorporaties: "Ze in vesteren opzettelijk niet meer". Bob Ven huizen reageert: "De indruk wordt gewekt dat we simpelweg bouwprojecten stilleggen om de overheid dwars te zitten. Onze ambities om in woningen in Schiedam te investeren zijn hoog. Daar moetje financiële ruimte voor hebben. Het geld voor bouwprojecten hebben we niet zelf, dus hebben we daarvoor leningen nodig. Die krijg je alleen met een sluitende begroting en gegevens van onder andere het Centraal Fonds Volkshuisvesting (CFV) en het Waarborgfonds Sociale Woningbouw (WSW)." Prullenbak In december kreeg Woonplus van het CFV en WSW een bericht: de nieuwe verhuur dersheffing en de bijdrage voor Vestia moeten in het jaarplan 2013 verwerkt worden. "Daarmee kon onze meerjaren begroting in de prullenbak. Woonplus is de komende jaren namelijk zo'n 8 miljoen euro per jaar kwijt aan die heffing en bijdrage. In februari hadden we een nieuwe versie en daarin legden we de lat nog steeds heel hoog. Te hoog, om geborgde leningen te krijgen, oordeelden het CFV en WSW. We hebben alle plannen en berekeningen de afgelopen maanden nogmaals bijgesteld, in nauw overleg met het CFV en WSW." Hoe verder? "Het lijkt erop dat we de meerjarenbegroting nu rond hebben, maar we weten pas ih ok tober waar we aan toe zijn. Daardoor staan grote investeringen nog steeds 'on hold'. Achter de schermen werken we wel hard door aan de voorbereidingen van diverse bouw- en renovatieprojecten." Intussen wacht Schiedam op duidelijkheid van Woonplus. "Het heeft nooit eerder zo lang geduurd tot we een definitief jaarplan en begroting bekend kunnen maken» De ondui delijkheid voor onze klanten, de gemeente, onze samenwerkingspartners en medewer kers betreur ik. Tegelijkertijd ben ik tevreden over het traject: we hebben het uiterste gedaan om de komende jaren zoveel mogelijk in Schiedam te kunnen blijven investeren." Aanpassen aan veranderende omstandigheden Tijdens een visitatie beoordelen deskun digen de kwaliteit van de organisatie. Vorig jaar voerde Cognitum de tweede visitatie uit bij Woonplus, over de jaren 2008 tot en met 2011. Onlangs werd het rapport gepubliceerd. Een visitatiecommissie van het bedrijf Cognitum voerde gesprekken met diverse belanghouders van Woonplus (zoals het SOBO, de gemeente en samenwerkings partners). De commissie interviewde verder medewerkers, de directie, leden van de Ondernemingsraad, de Raad van Commissarissen en het Adviesforum. Uitslag visitatiecommissie In het kort typeert de visitatiecommissie, te rugkijkend over de periode van vier jaar, Woonplus als een corporatie die in uitdagende omstandigheden een substantiële bijdrage heeft geleverd aan de kwaliteit van (sociale) huisvesting en leefbaarheid in Schiedam. Woonplus is in staat gebleken zichzelf aan te passen aan de veranderende omstandigheden en haar koers bij te stellen. Dat gebeurt op een no-nonsens manier die hoog wordt ge waardeerd door belanghebbenden. Uitdagingen De visitatie leert ons dat Woonplus op de goede weg is, maar dat er geen redenen zijn om op de lauweren te rusten. Naast verbeterpunten toont de visitatie ook per spectieven en uitdagingen. Woonplus gaat die oppakken. Rapport Interesse in het rapport? Vanaf 1 juli kunt u het downloaden via www.woonplus.nl, in de rubriek 'Over Woonplus' onder 'Verant woording en Toezicht', op de pagina 'Visitatie'. Een goede service en dienstverlening staan bij ons hoog in het vaandel. Toch kan het gebeuren dat er iets misgaat of dat u niet tevreden bent. Lukt het niet om uw klacht met ons op te lossen, dan kunt u terecht bij een externe Geschillen Advies Commissie (GAC), waarbij Woon plus aangesloten is. De .GAC is werkzaam voor verschillende woningcorporaties in de regio Rotterdam. Jaarlijks verant woordt het GAC de werkzaamheden in een zelfstandig jaarverslag. Dit verslag is via www.woonpius.nl na te lezen. Twee klachten In 2012 zijn er van huurders van Woonplus twee klachten geweest die 'niet ontvankelijk' waren. Wil een huur der zijn verhaal bij het GAC kunnen uit- leggen, dan dient hij eerst de klachten procedure binnen Woonplus doorlopen te hebben. In beide gevallen is de huur der naar Woonplus terug verwezen. Meer informatie over het GAC vindt u op www.geschillenadvies.com. Algemeen Valeriusstraat 3-5 Postbus 25 3100 AA Schiedam T (010) 20 45 100 Website algemeen www.woonplus.nl WE Beheer T (010) 20 45 204 Colofon Woonplus Nieuws verschijnt elke laatste woensdag van de maand in Het Nieuwe Stadsblad. Het bevat mogelijk een beknopte en vrije weergave van wettelijke bepalingen. Bij een eventueel geschil.kunt u zich niet op het Woonplus Nieuws beroepen. Raadpleeg in zo'n geval altijd de wetten en regelingen zelf. Redactie afdeling Communicatie E-mail: comm@woonplus.nl Het volgende Woonplus nieuws verschijnt op woensdag 31 juli 2013. Bob Venhuizen, Directeur-bestuurder Woonplus

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 12