si juni 2013 Letswinkel in Nieuwland Direct woonruimte voor 'spoedzoekers' In de wijken_ «P&? Voor de huurde VERHUISBOX OPBERGBOX Woningaanbod, Koopwoningen 1 De Dirigent' en De Componist' in Groenoord Midden Kort' Uw naam en adres altijd op uw brief Goed ventileren voorkomt klachten Op 4 juni opende de 'Letswinkel' aan de Noordvestsingel 83 zijn deuren. Debbie de Wekker startte deze 'ruilwinkel' in Nieuwland, omdat ze ervan overtuigd is dat de bewoners ook in deze wijk een ruilwinkel goed kunnen gebruiken. De letswinkel is een ruilwinkel met een pun tensysteem. Je kunt er spullen of diensten aanbieden in ruil voor punten. Die worden bijgeschreven op de puntenrekening, als de spullen naar iemand anders zijn gegaan of de dienst is uitgevoerd. Met die punten kun je dan spullen uit de winkel uitzoeken of een dienst van iemand anders kopen. Een mooi bijkomend effect: bruikbare spullen worden niet weggegooid en buurtbewoners komen met elkaar in contact. De Letswinkel is van dinsdag tot en met zaterdag open van 11:00 tot 16:00 uur. De meeste huurwoningen van Woonplus worden aangeboden via de website van Woonnet Rijnmond (www.woonnet-rijnmond.ni). Hoe langer u daar staat inge schreven, hoe meer kans u maakt op de woning van uw keuze. Maar wat doet u als u met spoed een woning zoekt? In dat geval kan ons woningaanbod 'Direct te huur' uitkomst bieden. Persoonlijke omstandigheden als een echt scheiding, relatiebreuk of noodgedwongen verkoop van uw woning, kunnen ervoor zorgen dat u per direct een andere woon ruimte zoekt. 'Direct te huur' kan ook een uitkomst zijn voor starters die nog bij hun ouders wonen en die niet snel in aanmer king komen voor een eerste huurwoning. Op basis van het beschikbare aanbod en de reacties van kandidaten maken we een selectie van kandidaten die in aanmerking komen voor 'direct huren'. Aanmelden Wilt u zich aanmelden als kandidaat voor een woning via 'Direct té huur'? Vul daarvoor op www.woonplus.nl het 'Direct te huur formulier' in. U vindt dit formulier in de rubriek 'Ik zoek een woning'. Via de link 'Huren' gaat u naar de pagina 'Woningen direct té huur'. Hier staan ook 'de spelregels' uitgelegd, zoals de benodigde papieren, het intakegesprek en de inkomensgrens. Zorgt u er wel voor dat u het IB-60 formulier over het jaar 2012 hebt. Deze kunt u nu al opvra gen bij de belastingdienst. Open huis: zaterdag 6 juli Begin juli start Woonplus met de verkoop van de huurwoningen in de appartementencomplexen 'De Dirigent' aan het Albert van Raalteplein en 'De Componist' aan het Bart Verhailenplein. In 2005 zijn beide complexen verbouwd en gemoderniseerd. 'De Dirigent' en 'De Componist' zijn vrijwel identiek in uitvoering en uitstraling en bieden een gevarieerd aanbod met drie- en vierkamerappartementen, maisonnettes en woningen met een tuin. Alle huurders van 'De Dirigent' en 'De Componist' ontvangen binnenkort een schriftelijke aanbieding van Woonplus en krijgen bij aankoop van de eigen huurwo ning een aantrekkelijke aankoopkorting. Bovendien kunnen de huidige huurders gratis onafhankelijke begeleiding en advies krijgen van Vereniging Eigen Huis bij de overstap van huren naar koop. Kopen met een plus Alle woningen die na de beëindiging van de huur vrijkomen, worden te koop aangeboden. Bij aankoop van een woning kan de koper tegen een meerprijs kiezen voor één of meerdere pluspakketten die Woonplus uitvoert. Hiermee kan de koper naar eigen wens de keuken, badkamer en toilet geheel laten vernieuwen. De kosten kunnen in de uiteindelijke aankoopprijs van de woning worden meegefinancierd. Open huis Op zaterdagmorgen 6 juli tussen 10.00 en 11.00 uur kunt u de eerste drie koopwoningen vrijblijvend bezichtigen. U bent van harte welkom aan het: Albert van Raalteplein 60: Deze ruime vijfkamermaisonnette (150 m2) beschikt over een voor- en achtertuin. De entree heeft een hoge vide. Grote woonkamer mét open keuken en openslaande deuren naar de achtertuin. De koopsom is 200.000,- k.k. Albert van Raalteplein 97 en 98: Deze appartementen (95 m2) zijn gelegen op de bovenste etage van het complex en hebben vrij uitzicht. Er is een driekamer appartement met ruime eetkamer en een vierkamerappartement beschikbaar. De koopsom is 150.000,- k.k. Meer informatie Wilt u weten méér weten over koop- mogelijkheden binnen 'De Dirigent' en 'De Componist'. Neem dan contact op met pnze verkoopmedewerkers via tele foonnummer (010) 20 45 100 of mail verkoop@woonplus.nl. Dagelijks ontvangen wij brieven van onze huurders. Natuurlijk willen zij daarop van ons een antwoord ontvangen. Helaas is het voor ons regelmatig onmogelijk om een brief te beantwoorden, omdat we niet weten wie de afzender ervan is. Veel briefschrijvers zetten namelijk hun naam of adres niet op hun brief. Soms staat er wel een afzender op de envelop, maar de kans is groot dat deze door de vele poststukken die we dagelijks ont vangen, niet meer te koppelen is aan de brief waar die bij hoort. Zo hebben wij elke dag brieven die we helaas niet in behandeling kunnen nemen. Wilt u ons helpen? Schrijft u dan alstublieft altijd uw naam en adres op uw brief. Bijna de helft van de Nederlandse huis houdens ventileert te weinig. Koken, af wassen, douchen en het drogen van de was, zorgen voor veel vocht. Dit bevordert de groei van schimmels en huisstofmijten, wat kan leiden tot klachten als hoofdpijn, benauwdheid of zelfs astma. Veel mensen denken dat als je regelmatig het raam openzet er voldoende frisse lucht in huis komt. Dat is niet zo. Als je de ramen sluit is de gezonde lucht binnen een half uur verdwenen. Daarom is het noodzakelijk om de hele dag door te ventileren. Dit is geen energieverspilling, wantje bespaart juist op de stookkosten. Het kost veel minder energie om droge lucht te verwarmen. Goed ventileren Zet roosters of raampjes tegenover el kaar open. Ventileer zo veel dat het net niet tocht. Maak roosters regelmatig schoon. In de badkamer moet de lucht afgezogen worden of er moet een raam open. Ventileer extra bij activiteiten die verontreinigingen of vocht verspreiden zoals roken, koken, afwassen, was drogen, stofzuigen, was opvouwen en schilderen. Zet de ramen een kwartiertje wijd open als u veel bezoek hebt gehad. Ventilatietest Hoe goed ventileert u eigenlijk? Kijk voor meer informatie op www.rijksoverheid.nl. Openingstijden kantoor Woonplus Schiedam Ons kantoor is op maandag t/m vrijdag van 08.00 tot 11.00 uur geopend. U kunt ons dan telefonisch bereiken of vragen stellen bij onze balie. Vanaf 12.00 uur is ons kantoor alleen op afspraak geopend. Website Al onze informatie is ook terug te vinden op onze website www.woonplus.nl. Informatie die 24 uurper dag, 7 dagen per week in te zien is. Telefonische bereikbaarheid Woonplus is op werkdagen tussen 08.00 en 11.00 uur telefonisch bereikbaar via (010) 20 45 100. U kunt de volgende keuze maken: 1Reparatieverzoeken, vragen van de huurders 2. Eindafrekening, afrekening stookkosten en/of servicekosten 3.Verhuur, huuropzegging, nieuwe woning, woonruimteverdeling 4.Vragen/meldingen over woonomgeving, vervuiling, ongedierte of overlast 5.Overige vragen Inloopspreekuur en afspraken maken Maandag t/m vrijdag is ons kantoor van 08.00 tot 11.00 uur open. U kunt dan bellen of langskomen voor vragen. Heeft u specifieke vragen of wilt u persoonlijk advies, maak dan eën afspraak met ons. Afspraken worden ingepland op werkdagen tussen 12.00 en 17.00 uur. Reparatieverzoek Een reparatieverzoek kunt u maandag t/m vrijdag tussen 08.00 en 11.00 uur telefo nisch melden via nummer (010) 20 45 100, keuze 1. Maar u kunt ook via onze website www.woonplus.nl uw reparatieverzoek doen. Aan de hand van uw digitale melding, nemen wij dan contact met u op voor ver dere afhandeling. Spoedeisende reparatie- verzoeken kunt u 24 uur per dag, 7 dagen per week doen via (010) 20 45 100. Buiten kantoortijden wordt u dan doorverbonden met onze nooddienst.

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 13