irado houden we Schiedam schoon Somen houden we Schiedam schoon S'ooö Hoeveel weegt uw caravan? Al onze vuilniswagens op groene brandstof! Dolblije winnaars Koninginnedagactie We stellen u voor aan Mona Lisa Zomer in de Kindertuinen Proef met afval scheiden in Groenoord Jan Vos is voorman bij het afvalbrengstation en werkt 10 jaar bij Irado. Als u komende zomer op vakantie gaat met de caravan zorg dan dat u deze niet te zwaar belaadt! Om overlading te voorkomen kunt u uw caravan of camper wegen op het afvalbrengstation aan de Fokkerstraat 550. Tegen een kleine vergoeding vertelt onze medewerker u dan hoeveel deze weegt. Zo gaat u veilig op weg en voorkomt u problemen en een boete. Te zwaar beladen caravans kunnen gaan slingeren en zijn een gevaar voor uzelf en uw omgeving. Samen Heeft u het al gezien? Er komen blaadjes uit de uitlaatpijpen van onze vuilniswagens! Niet echt natuurlijk, maar met de nieuwe groene brandstof GTL waarop al onze wagens rijden, stoten we aanzienlijk minder fijn- en stikstof uit. Beter voor mens en milieu! Irado hecht veel waarde aan duurzaamheid, het is dan ook onderdeel van ons MVO-beleid. MVO staat voor maatschappelijk verantwoord ondernemen en betekent dat we bij onze bedrijfsvoering rekening houden met de effecten op mens, milieu en maatschappij, en zorgen we voor een goede afvoer van het hemelwater. Op woensdagmiddag 19 juni kregen de dolblije prijswinnaars van de Koninginnedagactie hun prijs uit handen van André Hertog, directeur van Irado. "Van de meer dan 70 kanskaarten die we binnenkregen, zijn jullie de gelukkigen", sprak hij de winnaars toe. "Maar ook wij zijn blij. Blij dat zoveel mensen meededen aan de Koninginnedagactie waardoor er na de vrijmarkt in Kethel, minder spullen zijn blijven liggen. Zo houden we Schiedam samen schoon." De biggetjes van kinderboerderij 't Hoefblad hebben een naam! Het was moeilijk kiezen uit de vele inzendingen die we binnenkregen via e-mail en Facebook. Er zaten heel veel leuke suggesties bij, maar de keuze is uiteindelijk gevallen op Mona en Lisa. Twee vrolijke namen die passen bij het karakter van de gezellige biggetjes. De namen zijn ingestuurd door Marloes Holierhoek. Als dank voor haar inzending krijgt zij een Irado spaarvarkentje. Uien, zomerwortel, tomaten, sla en bonen. Over een paar weken kunnen de kinderen ze weer oogsten in de Kindertuinen Kethel en Vijfsluizen. En ook de chrysanten, zonnebloemen en goudsbloemen zullen er binnenkort weer prachtig bij staan. Daarom zijn de Kindertuinen ook in de zomervakantie geopend zodat de kinderen hun plantjes kunnen blijven verzorgen. Let wel op dat de Kindertuinen van 22 juli t/m 30 augustus alleen geopend zijn op maandagochtend. In de zomervakantie mogen de kinderen meenemen wie ze willen, extra gezellig! Woont u in Groenoord? Dan bent u misschien wel een van de bewoners die meedoet aan onze proef met afvalscheiding. Komend halfjaar haalt Irado in verschillende flats papier, textiel, kleine elektrische apparaten, kunststof verpakkingen, zuivel- en sappakken gescheiden op. In aparte vuilniszakken die opgehaald worden bij de voordeur op de galerij, en met containers in de centrale hal. Anneke Kalkhoven, bewoonster en aanspreekpunt voor bewoners met vragen, vertelt: "Het moeilijkste bij afval scheiden is het moment van weggooien. Maar als je eenmaal weet dat afval scheiden bijdraagt aan een beter milieu én kostenbesparing oplevert, gooi je het met gemak in een aparte bak!" "Bij het afvalbrengstation kunt u terecht met al uw afval. Het meeste verwerken we gratis voor u. Maar voor sommige dingen vragen we een kleine bijdrage zoals autobanden en puin. Let er op dat betalen alleen kan via pin. Na een paar vervelende voorvallen, is het helaas te riskant voor ons om nog langer contant geld te accepteren. Dus wilt u afval brengen waan/oor u moet betalen, een Big Bag aanschaffen of uw caravan of camper laten wegen: bij het afvalbrengstation mag u alleen naar binnen als u kunt pinnen.

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 15