OPRUIMING PIET LAP Schiedam/Holy vraagt steun van achterban ELK STUK VOOR DE HELFT! Mooi Grand Prix-debuut Gemeente Rotterdam uyar topjudoka Schiedamse Cricketweek Volop in de prijzen VST ongewijzigd HERENMODE GELDT VOOR ALLE ARTIKELEN O www.nieuwestadsblad.nl Nieuwe Stadsblad woensdag 26 juni 2013 18 „Nu de fusie tussen Holy en Schiedam is afgeblazen, was het duidelijk dat sommige selectiespelers op twee gedachten hinkten." Door Gerard S. Verver SCHIEDAM - Een citaat uit het wedstrijdverslag van de persvoorlichter na het duel tussen prestatieteam Holy/ Schiedam en opleidings team Schiedam/Holy. De jonkies verloren en delen nu de laatste plaats met Birds en Blue Hitters. Dat zorgt, heeft trainer/coach Tony Howell gemerkt, voor onrust bij de achterban in spohpark Bij dorp. Want stel dat zijn team zich niet weet te handhaven, dan speelt de uit het samen werkingsverband met Holy losgekoppelde Schiedam volgend seizoen in de derde klasse. „Ik heb het idee dat sommige volgers wonderen verwachten. Ik speel met Tony Howell (met donker jack) geeft instructies en kent de kneepjes van het vak: 'Maar ik kan er niet binnen een week topspelers van maken'. een jonge groep. Die moe ten routine en ervaring op doen. Ik loop lang genoeg in het honkbal mee. Ik ken de trucjes, maar ben geen to venaar, die het voor elkaar krijgt om binnen een week van die jongens topspelers te maken." Vandaar, dat hij zich eraan stoort, dat „bepaalde men- foto: pr sen de boel op scherp zet ten. Mijn spelers hinken niet op twee gedachten. Die snappen niets van die on rust. Die willen gewoon een lekkere pot honkbal spelen. En zich handhaven. Dat gaat lukken. Want we liggen op koers. Maar daarbij hebben we wel de morele steun van de achterban nodig." SCHIEDAM - „Een combinatie met veel potentie", beoor deelde de jury het debuut van amazone Lynne Maas op het Grand Prix-toneel. Het was voor haar de eer ste wedstrijd, nadat ze in maart met Salo Nederlands kampioen in de klasse Lichte Tour was geworden. Vanaf dat moment had de Schiedamse met de 9-jarige ruin Zamora getraind en de combinatie klaargestoomd voor de eredivisie van de dressuur: de Grand Prix. In Emmeloord haalde ze een score van 66.18, waarmee ze achter Kirsten Beckers (72.71) en Manon van Hilc- kama Vlieg (66.81) 3e werd. „Het ging nog niet perfect", concludeerde ze. „De basis SCHIEDAM - Süheyl Uyar is tij dens het zomertoernooi van zijn club SI Schiedam voor het 2e achtereenvolgende jaar uitgeroepen tot judoka v/h jaar. Hij verdiende die kwalificatie door zijn zilver op het Zuid-Hollands en NK in de categorie -15 jaar. Ook won hij veel toernooien in binnen- en buitenland. Danny Gommel werd 'talent van het jaar'. Andere judo ka's van het sportinsdituut werden beloond voor hun bijzondere prestaties: Ruby Banen, Mark Roon werden kampioen van Zuid-Hol land, waar Borhan Deljo en Patricia van Hees 2e werden. Hidde van Hernen werd ook kampioen van Zuid-Holland en 5e op het NK. SCHIEDAM - Tot zaterdag is Schiedam echt Cricketstad. Dat begon zondag al met de derby tussen de grootmach ten Excelsior'20 en Hermes DVS. Het vervolg speelt zich de komende dagen af op de cricketpistes in Harga en Thurlede. Op woensdag 26 juni speelt de schooljeugd vanaf 13.00 uur bij Excelsior'20 om de wisselbokaal die vernoemd is naar de onlangs overle den DSR-medewerker Ferry Schroeders. Een dag later is het tussen 16.00 en 18.00 uur Ladies Day bij Hermes in sportpark Harga ver zorgd door de damesteams van beide clubs. De insteek: meisjes laten kennis maken Negentien vechters van karateschool Bassai-Dai namen in Oude Tonge deel aan Open Kyokusinkarate-wedstrijden. Het leverde de Schiedamse equipe maar liefst 16 prijzen op. Alexander Brejcha, Mohammed Sheikh en Sercilio en Dien Bruce werden 1e, daarnaast acht 2e en vier 3e prijzen. met cricket. Ook op donder dag 27juni begint de drie daagse wedstrijdserie om het Continental European Twenty20 Championship met Marylebone CC, lan denteams van Jersey, Duits land, Belgie, Denemarken, Frankrijk en twee sterke Ne derlandse jeugdteams. Meer details: www.schie- dam.nl via de link 'Schie dam Cricketstad'. Excelsi or'20 verloor zaterdag de tot 28 overs ingekorte wedstrijd tegen Dosti (150/151). Zondag verraste Hermes DVS met winst op Excelsi or'20: de lichtblauwen kwa men tot 232/7. De thuisploeg ging bij 202 all out. SCHIEDAM - Met een nage noeg ongewijzigd tiental begint Van Stigt Thans eind september aan de competi tie. Het lukte de Schiedamse dammers vorig seizoen om zich ruim in de ereklasse te handhaven. Dat is ook nu de doelstelling. Nieuw in de hoogste damklasse zijn de gepromoveerde hoofdklas sers CTD Arnhem, Damlust en Micone. De andere tegen standers zijn landskampioen Volendam, VBI, Apeldoorn, Denk&Zet, Hijken/DTC, De Vaste zet, Witte van Moort en SNA. Het tweede team speelt in de hoofdklasse B en het derde mag in de tweede klasse proberen de degradatie van vorig seizoen ongedaan te maken. Informatiebijeenkomsten ontwerpbestemmingsplannen en ontwerpbesluiten veiligheidscontouren 'Botlek-Vondelingenplaat', Europoort en Landtong' en 'Maasvlakte 1' De gemeente Rotterdam organiseert binnenkort bijeenkomsten om u te informeren over de ontwerpbestemmingsplannen'en ontwerpbesluiten veiligheidscontouren voor delen van de Rotterdamse haven. De reden is dat de ontwerpbestemmingsplannen met het Milieueffectrapport (MER), alle bijbehorende stukken en de ontwerpbesluiten veiligheidscontouren in juli ter inzage worden gelegd" door de gemeente Rotterdam. Bestemmingsplannen De drie bestemmingsplannen in het havengebied tussen Maasvlakte 2 en Waal-Eemhayen, worden geactualiseerd. De Havenvisie 2030 is hierbij als leidraad gehanteerd. Voor ongeveer 80% van het grondgebied wordt de huidige situatie vastgelegd en ongeveer 20% krijgt een meer flexibele invulling in de haven. Dit zijn de zogenoemde verander- en ontwikkellocatie in het gebied. De groeiverwachtingen in de haven en de effecten van het grondgebruik op het milieu bepalen de invulling van de ruimte. In het MER staan de resultaten van het milieuonderzoek op de verschillende thema's. U kunt hierbij denken aan de effecten op verkeer, luchtkwaliteit, geluid, natuur en externe veiligheid. Het MER vormt de basis voor de milieu-informatie in de bestemmingsplannen. Veiligheidscontouren De Provincie Zuid-Holland en de gemeente Rotterdam zijn voornemens veiligheidscontouren rond het havengebied vast te stellen. Dit gaat om de ge bieden: 'Botlek-Vondelingenplaat', 'Europoort en Landtong' en 'Maasvlakte 1 en Maasvlakte 2'. Door het vaststellen van de contouren wordt de milieuruimte voor externe veiligheid voor de havenactiviteiten duidelijk begrensd. Bij de ligging van de contouren is het uitgangspunt dat het geen onnodige beperking betekent voor ontwikkelingen in de gemeenten in de omgeving van de haven en in de haven zelf. Informatiebijeenkomsten De komende periode worden drie informatieavonden georganiseerd. Tijdens de bijeenkomsten zijn medewerkers van de gemeente Rotterdam, het Havenbedrijf en de DCMR milieudienst Rijnmond aanwezig om uw vragen te beantwoorden. De informatiebijeenkomsten worden op de volgende tijden georganiseerd: Pernis: dinsdag 2 juli van 18.45 uur tot 19.30 uur in de Raadszaal van het deelgemeentekantoor Pernis, Vroomstraat 14, Pernis. Vlaardingen: dinsdag 9 juli van 19.30 uur tot 20.30 uur in het Deltahotel, Maasboulevard 15, Vlaardingen. Westvoorne: donderdag 11 juli van 19.30 uur tot 20.30 uur in de Duinzaal in Cultureel Centrum de Man, Burgemeester Letteweg 30, Oostvoorne. De informatiebijeenkomsten kennen geen vaste begin- of eindtijd. U kunt op elk tijdstip tussen de aangegeven uren binnenkomen en de stukken inzien. Terinzagelegging Het college van burgemeester en wethouders van Rotterdam en de Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland besluiten over het ter inzage leggen van de ontwerpbestemmingsplannen en de ontwerpbesluiten veiligheidscontouren. De terinzagelegging wordt binnenkort aangekondigd in het huis-aan-huisblad. Tijdens de terinzagelegging kan een ieder zienswijzen indienen.

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 18