m RijnmondVeilig.nl Extra containers voor afvalscheiding Feestelijke opening Julianapark rijnmon^^%l REGIO IN BEELD Schiedam Gemeenteberichten Dé website voor betrouwbare informatie over risico's, incidenten en rampen Gemeente Schiedam spant zich met de hulpdiensten, het Open baar Ministerie en andere partners in om de kans op incidenten zo klein mogelijk te maken en de veiligheid te waarborgen. Toch is het goed als u ook zelf voorbereid bent. RijnmondVeilig.nl (www.rijnmondveilig.nl) kan hierbij helpen. Op RijnmondVeilig.nl (www.rijnmondveilig.nl) kun je terecht voor alle informatie van de brandweer, ambulancedienst, 112-meldkamer, politie, Openbaar Ministerie, gemeenten en andere partners die bijdragen aan jouw veiligheid. Wat is Rijnmond Veilig? Rijnmondveilig.nl informeert en alarmeert bij incidenten en crises. 24 uur per dag, 7 dagen per week. Het is dé website voor betrouwbare informa tie over risico's, incidenten en rampen in de regio Rotterdam-Rijnmond. De website heeft drie belangrijke functies: burgers informeren over (de ontwikkeling van) incidenten; burgers alarmeren en indien nodig instructies geven; burgers tips geven waarmee ze zelf de kans op een incident, zoals brand, kunnen verkleinen. Hoe wordt u geïnformeerd? Als er in de gemeente Schiedam een incident of ramp plaatsvindt, biedt Rijnmondveilig.nl informatie over de ontwikkeling van het incident en ver meldt de website de instructies die hulpdiensten je geven. Bijvoorbeeld: "Ga naar binnen en sluit ramen en deuren". Hoe wordt u gealarmeerd? Bij grote incidenten of rampen informeert RijnmondVeilig.nl hier via uit eenlopende media over, zoals TV en radio, snelweg- en reclameborden en beeldscheifnen op stations en in winkels. Op de website kun je je ook inschrijven voor alarmering via bijvoorbeeld SMS, e-mail en Twitter. Preventietips Als er geen incident is, is de website te raadplegen voor informatie over veiligheidsrisico's zoals brand, uitval van nutsvoorzieningen, straatroof of overvallen. Per risico krijg je antwoord op de vragen "Hoe voorkom ik het risico?", "Hoe bereid ik me voor op het risico?" en "Wat doe ik als het mis gaat?". Afvalscheiding is belangrijk voor het milieu én voor de portemonnee. Het verbranden van restafval is duur en door afval goed te scheiden blijven waardevolle grondstoffen, zoals glas, papier, kunststof en textiel, behouden voor hergebruik. Die grondstoffen kunnen opnieuw worden verkocht. En die opbrengsten 'ziet' u weer terug in de afval stoffenheffing. In Schiedam wordt bij dé bepaling van de hoogte van de afvalstoffenheffing rekening ge houden met de opbrengsten van dé verkoop van waardevolle grondstoffen. De gemeente Schiedam plaatst daarom de komende perio de circa vijftig extra 'grondstoffencontainers'. Uitbreiding aantal containers Verspreid over Schiedam wordt het aan tal containers voor kunststof flink uitgebreid. Daarnaast worden er in Schiedam-Noord een aantal containers voor glas en textiel bij ge plaatst. Op www.schiedam.nl/nieuws vindt u informatie over de mogelijke locaties van de nieuwe containers, waaronder een plattegrond waarop staat aangegeven waar de containers worden geplaatst. Deze plattegrond is tijdens openingstijden ook te bekijken in het Klant Contact Centrum (Omgevingsloket). Inloopavonden op 3 en 4 juli Op woensdag 3 (Stadskantoor, Stadserf 1) en donderdag 4 juli (Schepphuis, Dorpsstraat 17) vind er van 18.00 tot 20.00 uur een inloop avond plaats over dit onderwerp. U bent van harte welkom op een van deze avonden en om een reactie op het voorstel te geven. Wethouder Wijten opende zondag 23 juni 'Cultuur borrelt', het eerste bewonerseve nement van dit seizoen in het Julianapark. Dit was tevens het moment van oplevering van het Julianapark, dat in ere is hersteld. De ge meente heeft gewerkt aan de paden, drainage en het groen. Dit laatste staat er volgens de be woners erg mooi bij. Het park is daarmee weer klaar voor (kleinschalige) bewonersactiviteiten. Agenda Datum Subcommissie Jeugd Raadsvergadering Wijkoverleg Nieuwland Wijkoverleg Spaland-Sveaparken Cricketweek Locatie Tijd 27 juni Cornelis Hagazaal, Stadskantoor, Stadserf 1 2 juli Aleidazaal, Stadskantoor, Stadserf 1 4 juli Wijkcentrum Dreesplein, Dr. Willem Dreesplein 2 11 juli 't Schepphuis, Dorpsstraat 17 23 t/rn 29 juni Diverse locaties; bekijk het programma op www.schiedam.nl/sportenrecreatie 19.30 - 22.00 uur 17.00 - 23.00 uur 19.30-22.00 uur 19.30 - 22.00 uur Divers Lees Gemeenteberichten ook online

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 21