DSW nog altijd uniek met zorg onder één dak II II 1 nr ii EP Voor voldoende en goede zorg in de regio moetje investeren. Dat is niet alleen een kwestie van geld, het betekent ook dat er omstandigheden moe ten worden geschapen die goede zorg mogelijk maken. Daarom werkt DSW samen met andere zorgorganisaties uit de regio in de Facilitaire Stichting Gezondheidszorg. In deze stichting krijgen huisartsen de mogelijkheid sa men te werken in een goed ingerichte praktijkruimte, waarbij zij zelf niet behoeven te investeren. Bij sommigen bestaat het beeld van zorgverzekeraars als grote, anonieme bedrijven die alleen premies in nen en declaraties uitbetalen. Maar DSW vindt óók dat iedereen recht heeft op kwalitatief goede en be taalbare zorg. Om dat te bereiken moet-je bereid zijn te investeren en te zorgen dat zaken ook daadwerke lijk tot stand komen. Neem de huisartsenzorg. Die staat bekend als toegan kelijke voorziening. Maar - kan iedereen nu en straks gemakkelijk bij de huisarts terecht? Die vraag wordt dikwijls bepaald door de aanwezigheid van een huis artsenpraktijk binnen een redelijke afstand. Dat vergt afstemming tussen aanbod van en vraag naar huis artsen. In 2002 werd geconstateerd dat er in Nederland geen enkele vorm van régie op dit gebied bestaat. Ook in onze regio was het tekort aan huisartsen een pro bleem en merkten wij dat nieuwe huisartsen zich niet vanzelfsprekend in bepaalde delen van onze regio wil den vestigen. Dat was voor DSW reden om de Facilitaire Stichting Gezondheidszorg (FSG) op te richten. Het resultaat: de zogeheten Huisartsen Onder Eén Dak-praktijk (HOÉD). De FSG is een samenwerkingsverband van verschil lende zorgorganisaties en regisseert de gezamen lijke huisvesting van huisartsen in de regio's Nieuwe Waterweg Noord en Delft Westland Oostland. Deze samenwerking van huisvesting in de eerstelijnsge zondheidszorg is uniek in ons land. Investeren in een HOED is investeren in continuïteit, maar evenzeer in kwaliteit van zorg. De kwaliteit neemt toe omdat huisartsen in een HOED samen werken en gemakkelijk gebruik kunnen .maken van eikaars kennis en kunde. Bovendien vestigt zich vaak ook andere eerstelijnshulp in hetzelfde pand, als een fysiotherapeut, een diëtist en een apotheek. OS LU nieuius iju

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 39