Landelijk wonen op sportpark Kethel 0p werkbezoek in de garage Summerparty in Oost Eerv sportief welkoms by Voetbal Vereniging Kethel SC SPALAND KORT NIEUWS Les over de dode hoek Young MBF een feit COLOFON 5 www.nieuwestadsblad.nl Nieuwe Stadsblad woensdag 26 juni 2013 3 SC SPMJSHÖ aan Poldervaart, staat hij be kend als milieu-ridder. Ter Haar is bang dat die Polder vaart met torentjes en hoog bouw - op enkele plattegron den getekend- werkelijkheid gaat worden. Ondanks het unanieme oordeel is wethouder Groe- neweg ontstemd over kri tiek van de Poldervaartver eniging in de pers. Bij de uitreiking van het rapport Advies Planontwikkeling Woningbouw Kethel' kon de wethouder nog geen com mentaar geven: „Ik heb nog geen letter ervan gelezen." Hij hoopte wel dat de klank bordgroep bij elkaar blijft en doorgaat. Ontsluiting Voor de ontsluiting van verkeer voor de wijk pleit de klankbordgroep om die (zoals nu) via de zuidwest kant richting Beatrixlaan te houden. Andere ont sluitingwegen zouden voor overlast/drukte zorgen in de omgeving van Kethel-Oost. Halverwege de Schiedam- seweg komt dan een door steek naar de bouwlocatie. De Poldervaartvereniging is hierop tegen en wil eerst een uitgebreid verkeerson- derzoek. Ter Haar stelt dat de klankbordgroep niet op alle punten unaniem pan klare oplossingen heeft: het blijft een advies want de raad maakt uiteindelijk de keuze en beslist. Muziekschool Annelies SCHIEDAM - Muziekschool Annelies houdt zaterdag 29 juni de jaarlijkse pre sentatiemiddag. Op deze middag geven leerlingen muzikale presentaties in wijkcentrum De Erker. Verschillende instrumen ten worden bespeeld. De middag begint om 14.00 uur. Bijzonder optreden in Oost SCHIEDAM - Zaterdag 29 juni is er op het Van 't Hoffplein (achter wijk centrum Oost) een groot optreden van de dans groep MLadost. Deze groep bestaat-uit 24 jonge dansers uit Nederland, begeleid door een 8- mansorkest. Het optreden start om 13.00 uur, toegang is gratis. Schiedam cricketweek SCHIEDAM - Schiedam is van 23 t/m 29 juni Cric- ketstad. Highlights is de ontvangst van de interna tionale teams op 27 juni om 19.00 uur door burge meester Lamers. Dit vindt plaats op het Land van Belofte. Op 29 juni om 13.15 uur wordt de finale gespeeld bij Excelsior'20. Rond 17.00 uur (direct na de finale) worden de prijzen uitgereikt door wethouder Sport Natha lie Gouweleeuw. Omwonenden willen woningbouw met veel groen en water op de plaats waar nu WK en Spaland voetballen. De klankbordgroep Kethel wil geen rijtjeswoningen, maar gevarieerde bouw waar het parklandschap met Poldervaart op aansluit. Geen appartementen, maar landelijke kavels. Door Frank Willemse SCHIEDAM - Door mee te praten over de bebouwing van dit lommerrijk gebied, omklemd door Poldervaart en Beatrixpark, maken de omwonenden van sportpark Kethel zich sterk voor een landelijke uitstraling op de voormalige voetbalvelden van WK en Spaland. Daar komen straks woningen in de duurdere prijsklasse. Die moeten dan wel bij de park achtige omgeving passen, is het unanieme oordeel. Daarbij wijst de klankbord groep naar plantekeningen waarop teveel woningen (100 a 120) staan gepland. En dat terwijl '80 alOO' ge noeg is om de landelijke sfeer te behouden, volgens het rapport. Bij het park achtig landschap past geen gestapelde bouw of apparte menten. „Het optimale mo- Op de plek waar nu de voetbalclubs VVk en Spaland voetballen komt straks een mooie lap grond vrij woningen dat moeten worden, wordt nu besproken. del is, volgens de bewoners, juist open en transparant en gaat uit van meer groen tus sen de woningen", zo staat er te lezen. Paradepaardje „Het is een paradepaardje voor de gemeente Schiedam en ontwikkelaar Dura Ver meer om met de verplaat sing van de sportvelden naar de A4 de woningbouw in Schiedam los te trekken", zegt bewoner H. Bohlmeyer van de Schiedamseweg. Hij en zo'n 15 tal bewoners den ken mee met de bouwplan nen die over 5 jaar tegenover zijn huis moeten staan. Het model 'Landschappelijk wonen' kan op de meeste bijval rekenen van de bewo ners. Waterrijk en met open baar groen. Geen afgesloten bouwblok maar open met een doorgaande weg voor fietsers en wandelaars via een brug naar het naastgele gen Beatrixpark. De andere voor woningbouw. Wat voor foto: wm varianten vallen stuk voor stuk af wegens te weinig openbaar groen, gesloten rijtjesbouw of te krappe ka vels. De aantasting van de Groe ne Long baart Evert ter Haar van de Poldervaartvereni ging zorgen. Hoewel geen directe omwonende, wel vervolgens laten inlijsten en de echte durfals kunnen plaatsnemen op een rodeos tier. Tegen de dorst zijn er zelfgemaakte non-alcoholi sche cocktails. De hele dag door is er mu ziek van twee dj's afgewis seld met een aantal optre dens. In de avond is er nog een open podium waar ie dereen zijn talenten kan en mag laten zien. Daarnaast zijn er broodjes kip kerrie en Turkse pizza's te koop die door buurtbewo ners gemaakt en verkocht zullen worden. Info De Summerparty vindt plaats op zaterdag 6 juli van 16.00 tot 22.00 uur. SCHIEDAM - Leerlingen van groep 7 van de Sint Jozef school hebben vrijdag een bijzondere les gekregen: de. dode hoek, grote voertuigen in het verkeer en verkeers veiligheid in het algemeen waren onderwerp van ge sprek. Van Uden Logistics draagt graag actief bij aan veiligheid in het verkeer. Ter ondersteuning van de voor lichtingsles had het bedrijf een van haar vrachtwagens daarom bij de school gepar keerd. De chauffeur kan niet alles zien, daarom leerden de kids de vuistregels: blijf rechts en ruim achter de vrachtwagen en houdt meer dan drie meter afstand! WGGGNGR Media SCHIEDAM - De jongeren die op initiatief van het Maas- boulevardfeest (MBF) een opleiding volgen tot Leider Sportieve Recreatie organi seren tijdens het 25e MBF twee activiteiten als afslui ting van hun opleiding. Met het welslagen van deze activiteiten op zaterdag 13 juli en het komende examen zal het grootste deel van de groep een bijdrage kunnen gaan geven aan organise rend Schiedam. De jongeren variërend in leeftijd van 16 tot half in de 20 hopen allemaal dat de opleiding hen iets brengt in de toekomst. De organisatie van 't Maas- boulevardfeest, De Ra bobank Schiedam Vlaar- dingen, Stichting Fonds Schiedam Vlaardingen en de Gemeente Schiedam ge loven allemaal in deze jon geren. De meiden organiseren za terdag een 'Just Danceparty', een dansprogramma war- bij er gedanst kan worden op opzwepende muziek en beats. De jongens organise ren een voetbaltoernooi voor spelers in de leeftijd van 7 t/m 12 jaar op zaterdagmid dag. Teams van zes voetbal lertjes zullen in wedstrij den van ieder 10 minuten door kunnen stoten naar de finales. Leuk als je bedenkt dat MBF ooit als voetbal toernooi is begonnen. Contactgegevens redactie Prins Hendrikkade 16a, Postbus 1980 3000 BZ Rotterdam T (088) 0131 010 E redactie.ns@wegenermedia.nl I www.nieuwestadsblad.nl Contactgegevens media-advies en advertentieverkoop Voor informatie over de advertentiemogelijkheden neemt u contact op met uw accountmanager of bel met (088) 013 99 85. Of mail ons via adverteren.zuidholland@ wegenermedia.nl Directeur/uitgever Peter Stadhouders Algemeen hoofdredacteur Mart Jochemsen E M.Jochemsen@wegenermedia.nl Eindredactie Nieuwe Stadsblad Karin Moerman Chef regioredactie Annemieke Anneveldt Bezorgklachten I www.deweekkrant.nl/ Verspreidklachten T (0900) 424 57 26 Familieberichten E familieberichten@wegenermedia.nl T (088) 0137268 Zelf een familiebericht opgeven-kan via www.familieberichtenonline.nl Rubrieksadvertenties E telesales@wegenermedia.nl T (0900) 674 38 36 Druk Wegener Nieuwsdruk Algemene voorwaarden en overige informatie I www.wegenermedia.nl Nieuwe Stadsblad is een uitgave van Wegener Media BV. Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst in de gedrukte als digitale uitgaven van Wegener Media BV. Wegener Media BV SCHIEDAM - Drie klassen van Christelijke Basisschool Kethel aan de Lindeij er- straat brachten afgelopen week een bezoekje aan het nabijgelegen autocentrum Nooteboom. Menig jongensdroom ging in vervulling bij het zien van alle auto's die in de ga rage stonden voor verkoop of voor een onderhouds beurt of reparatie. Er waren dan ook volop vragen voor de monteurs en ook de meis jes bleken behoorlijk wat belangstelling voor auto's te hebben. Na afloop ging de groep, met certificaat, op de foto voor de garage, Die foto hebben wij vrijdag direct op onze Facebookpagina (Nieuwe In de werkplaats waren er meer dan genoeg vragen voor de monteurs. foto-.pr Stadsblad) geplaatst en is inmiddels al door meer dan 809 personen bekeken. Voor de kinderen was de praktijkmiddag een schot in de roos. Het is immers veel leuker om te leren door din gen in het echt te zien dan alleen maar uit stoffige boe ken. SCHIEDAM - Op het Van 't Hoffplein vindt 6 juli de 'Summerparty' plaats. Voor het vijfde jaar op rij or ganiseren de jongeren van Young Ones United (voor heen Jongeren Aan Zet) deze party. Na maanden van voorberei ding is het dan bijna zover. De jongeren (12 tot 23 jaar) organiseren dit feest belan geloos voor jong en oud uit de wijk en zetten zich ook dit jaar weer in om van de 'Summerparty' een super- feest te maken. Op deze dag zijn er ver schillende kraampjes, kan door de jongeren een t-shirt versierd worden met graf fiti, kun je jezelf leuk op de foto laten zetten en deze

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 3