investeren in continuïteit, maar evenzeer in kwaliteit van zorg. Trouw is een groot goed Waarom wordt mijn eigen risico zo laat geïncasseerd? Door FSG gerealiseerde HOED-praktijken: Delft Medisch Cerrtrurö Delft - De ftpèp i Kampveld Hoek van Holland Overduin Nootdorp De Noot Certffum Hutsartsen ScMedarn Havenbögen Kerklaan De Slimme Watering Damzkht Vlaardingen De Hoge Hoed BabtvispoHi r Copen'fia'ege Ypenburg D e Reef,- - De Vlregenier Op deze manier krijgen huisartsen een goed uitgerus te praktijk aangeboden in een betaalbare ruimte die zij met collega's delen. Huisartsen beschouwen juist die samenwerking als voordeel. Niet in de laatste plaats omdat de tra ditionele huisarts die zeven dagen per week 24 uur beschikbaar was, langzaam is verdwenen ten gunste van parttimers in de eerstelijnszorg. Onderling contact is daardoor van grootbelang. Inmiddels is de FSG 12 jaar actief en zijn er evenveel HOED-praktijken tot stand gekomen. De stichting is nog altijd bezig met nieuwe locaties, zodat de huisartsenzorg in onze regio is gewaarborgd. Omdat de FSG als eerste in Nederland deze wijze van werken hanteert, is zij eén bron van informatie en vraagbaak voor ministeries, gemeenten, huisartsen uit andere regio's, koepels en zorgvragersorganisaties. Aan het eind van elk jaar proberen veel zorgverzekeraars met allerlei lokkertjes nieuwe verzekerden aan zich te binden. Veranderen van zorg verzekeraar lijkt de nieuwe nationale wisselsport te zijn geworden. DSW Zorgverzekeraar doet hier niet aan mee. Wij koesteren bovenal onze bestaande verzekerden. Hun trouw aan DSW is voor ons een groot goed. Wij realiseren ons dat de trouw van onze .verzekerden niet vanzelfspre kend is. Die moet je verdienen door continue aan vertrouwen te werken. Onze verzekeringsproducten en de 'premie die we hiervoor rekenen zijn natuurlijk belangrijk, maar de basis voor trouw ligt vooral in de tevreden heid van onze verzekerden met onze dienstverlening. Hoe snel worden declaraties uitbetaald? Ben je goed bereikbaar? Maar ook: hoe gemakke lijk kun je als verzekerde via internet zaken regelen? Hoe goed je dit als verzekeraar voor elkaar hebt, bepaalt de tevredenheid van je klanten. Op het gebied van klanttevredenheid eindigt DSW al jaren bij de beste zorgverzekeraars van Nederland. Dat werd dit jaar weer bevestigd door het klanttevredenheidsonderzoek van onderzoeksbureau Marketresponse. Daaruit blijkt tevens dat de loyali teit van onze verzekerden erg groot is. Opmerkelijk in dit onderzoek is dat deze trouw aan DSW niet alleen voortkomt uit onze dienstverlening, maar ook uit de verbalen die men leest of hoort over DSW. Wij zijn anders dan anderen. Dat onze klan ten dit waarnemen en waarderen, beschouwen we als een groot compli ment. Het maakt ons oprecht trots en bevestigt waar we al jaren in geloven, namelijk dat we vooral moeten inves teren in onze bestaande verzekerden. Chris Oomen Voorzitter Raad van Bestuur DSW Verzekerden stellen ons geregeld de vraag waarom het eigen risico zo laat in rekening wordt gebracht. Ligt dat nu aan ons of zit het toch anders? Zorgverleners declareren bij ons de aan u geleverde zorg. Wij handelen deze declaratie af en betalen dit uit aan de zorgverlener. Maandelijks kijken wij of er nog een deel van uw eigen risico openstaat. Indien dit het geval is, brengen wij dit deel bij u in rekening. Op welk moment dit gebeurt, ligt dus vooral aan wanneer wij de nota van de zorgverlener ontvangen. Met name bij ziekenhuizen kan het voorkomen dat een declara tie pas erg laat bij ons binnenkomt: soms zelfs meer dan een jaar later. Dit komt orider meer door het wet telijke systeem van declareren bij ziekenhuizen. Hierin is bepaald dat het ziekenhuis pas kosten in rekening mag brengen nadat uw behandeling volledig afge rond is. Dit kan betekenen dat de rekening pas meer dan een jaar na de start van de behandeling bij ons in rekening wordt gebracht. Hoewel wij proberen met zorgverleners af te spreken dat zij zo snel mogelijk bij ons declareren, hebben wij hier als zorgverzekeraar' verder geen invloed op. Indien de rekening ons pas na de jaarwisseling bereikt, kan het zelfs gebeuren dat u inmiddels kósten heeft gemaakt in dit nieuwe jaar en er dus tegelijkertijd voor twee jaren eigen risico bij u in rekening wordt gebracht. Gespreid vooruitbetalen van uw eigen risico U kunt zelf ook iets doen. Sinds dit jaar bieden wij de mogelijkheid om de onvoorspelbaarheid van het innen van het eigen risico weg te hemen. U kunt er bij ons namelijk voor kiezen het verplicht eigen risico in vaste maandelijkse termijnen vooruit te betalen. Daarmee^ voorkomt u dat wij in een keer een hoog bedrag bij u afschrijven. Deze service is vooral ontwikkeld voor verzekerden die sowieso verwachten het eigen risico bedrag in een jaar vol te maken. Inmiddels maken al ruim T8.500 verzekerden hier gebruik van. Voor 2013 kunt u zich hier niet meer voor aanmelden, maar voor volgend jaar kunt u dit nu aanvragen. Voor 2013 kunt u bij ons nog wel een betalingsregeling treffen. J 1 I 1 OSUJ nieuujs

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 40