28 JUNI 1 e Paar 25% korfing 2e paar 50% korfing* Open Huis A LAATOPEN Als één schaap over de grens is... ROTTERDAM Shoppen tot 23.00 uur! Hoog aantal laaggeletterden Ja tegen metropoolregio Denk mee met D66 Moeder met twee kinderen toch uit huis O www.nieuwestadsblad.nl Nieuwe Stadsblad woensdag 26 juni 2013 5 acf'V/fe/teni www.rotterdamlaatopen.nl WORLDPORTWORLDCITYROTTERDAMWORLDPORTWORLDSHOPPING ZATERDAG 6 juli VAN 10.00 TOT 11.00 UUR Royaardsptein 3 - Schiedam Noord (Woudhoek) 5 kamer eengezinswoning met tuin ën berging woonopp. 125 m2 perceeisopp. 121 m2 levering op eigen grond Prijs I97.5OO,- k.k. Valeriusstraat 3-5 3122 AM Schiedam T. (010) 2045100 Kijk voor het actuele woningaanbod op WWW.WOOnplUS.nl g op ofte opruimlrtgsartilcalen. Alfa combinaties mogelijk (domes en of herenschoenen). Bij 2 paar geldt 25% korting op de hoogste prijs en 50% korting op de laagste prijs SCHOENEN Dykstal Schoenen Broersvest 135 Schiedam 010 42 68 492 f.OÏ. De moeder gaf het bezit van een auto niet op, waarop haar schuldhulpverlening werd stopgezet. foto: wm De schapen zorgden ook aan de Schiedamse kant van de Rotterdamsedijk voor vele stilstaande passanten die zich even waanden op een stukje Veluwe. foto: Bart Bos SCHIEDAM - Een kudde bla tende schapen zorgde afgelo pen weekend voor nogal wat opzien op de Rotterdamse dijk. Om precies te zijn 250 wollige beestjes liepen er in eerste instantie aan Rotter damse zijde, maar stapten even later de grens over. De schapen lopen er niet per ongeluk maar worden inge zet om de groenstroken te kortwieken. Het initiatief om schapen in plaats van grasmaaiers te gebruiken komt van wijkbewoners. Of die ook zo blij waren met de keutels die ze achterlieten? SCHIEDAM - In Schiedam wordt het aantal laaggelet terden geschat op 17 procent, zeven procent meer dan het landelijk gemiddelde. Om laageletterdheid terug te dringen gaan verschillende organisaties nauwer en be ter samenwerken. Het Schiedamse college vindt het belangrijk dat er aandacht is voor laaggelet- terdheid. Mensen die laag- geletterd zijn hebben grote moeite met lezen en schrij ven. Dat kan hen belemme ren in hun dagelijkse func- tionereh. Momenteel is 10 procent van de beroepsbe volking in Nederland laag- geletterd. Voor Schiedam wordt dit percentage zelfs geschat op 17 procent. In Schiedam zijn er al activi teiten op het gebied van taai- ondersteuning, variërend van groepslessen Neder landse taal in de wijkcentra tot het koppelen van (één op één) taalvrijwilligers aan laaggeletterden. SCHIEDAM - Het college heeft samen met die van Vlaar- dingen en Maassluis de eerste belangrijke stap gezet in deelname aan de Metro- poolregio Rotterdam Den Haag. De samenwerking moet officieel op 1 januari van start gaan. Aan de ge meenteraad wordt voorge steld onder voorbehoud met het voorstel in te stemmen. Het nieuwe samenwerkings verband bestaat uit Rotter dam en Den Haag en 22 ge meenten dié behoren tot de stadsregio Rotterdam en het stadsgewest Haaglanden. De metropoolregio richt zich allereerst op versterken van het economische vestigings klimaat. SCHIEDAM - De leden van D66 zijn druk bezig met het schrijven van het program ma voor de gemeenteraads verkiezingen van volgend jaar. Omdat D66 zich hard maakt voor de betrokken heid van burgers bij de po litiek, wil zij van de Schie dammers weten wat volgens hen niet mag ontbreken in het verkiezingsprogram ma. Tips en ideeën zijn daarom welkom op info@ d66schiedam.nl of www.fa- cebook.com/d66schiedam. Vrijdag 28 en zaterdag 29 juni gaan de mensen van D66 Schiedam in het cen trum van de stad (omgeving Kerkstraat) graag met Schie dammers in gesprek. SCHIEDAM - Een Schiedamse moeder met twee kinderen van 4 en 7 jaar oud is uit haar huis gezet omdat ze een huurachterstand heeft opgebouwd van ruim 10.000 euro. Volgens advocaat mr. Ro nald Zwiers is zij slachtoffer van een te bureaucratische houding van de uitkering- verstrekker en te strikte toe passing van regels. Ze gaf het bezit van een auto niet op, waarna haar bijstands uitkering en schuldhulpver lening is gestopt. Bezwaar De raadsman heeft zowel via een bestuurlijk als juridisch traject bezwaar gemaakt tegen beëindiging van de schuldhulpverlening, maar de huisbaas hield voet bij stuk en wil de uitkomst van de procedures niet afwach ten. Pas in juli komt er een be slissing op het ingestelde bezwaar tegen stopzetting van de schuldsanering. Een nieuwe bijstandsuitkering verstrekt de gemeente wel weer aan het gezin. Eenzijdige weergave De woningbouwvereniging beschuldigde de raadsman en de moeder van 'een vol strekt eenzijdige' weergave van de situatie in de pers. RTV-Rijnmond maakte over de kwestie een satirische radio-uitzending in de trant van Tv-programma 'Dit kan niet waar zijn'. Woonplus eiste daarna via de rechter dat Zwiers en de moeder de 'sketch' van de site van RTV Rijnmond moesten laten halen op straffe van 5.000 euro per dag als dit niet gebeurde. Dat heeft de rechter van ta fel geveegd.

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 5