Alle honden verzaaamelen... Tegels eruit, groen erin! Binenkort een gratis gemeente Schiedam app? Volop mensen aan 't werk Kijken bij de danslessen .*r www.nieuwestadsblad.nl Nieuwe Stadsblad woensdag 26 juni 2013 9 Alle honden, groot en klein, mogen meelopen of zich laten dragen over de dertig meter rode loper tijdens Dogday. Inschrijven kan op de dag zelf of vooraf bij Arie Villerius. f0t0: wm Hondenliefhebbers hebben nog even de tijd om hun geliefde viervoeter goed schoon te schrobben en op te tutten, want de derde editie van DogDay staat voor de deur. Door de redactie SCHIEDAM - Wat een paar jaar geleden min of meer als een geintje, begon is inmiddels een gegarandeerd succes. Tijdens de maandelijkse zondagsmarkt, dit keer op zondag 7 juli, kunnen baas jes met hun viervoetertje op het Land van belofte terecht voor alles wat met hun huis dier te maken heeft. De Koninklijke Nederlandse Politiehonden Vereniging geeft een demonstratie en laat zien hoe 'boeven' staan de worden gehouden en wat deze gespecialiseerde honden allemaal kunnen. De hele dag door is er een dierenarts aanwezig die alle honden gratis checkt en een hondengedragsdeskundige beweert alle honden weer gehoorzaam te kunnen krij gen. Een verzekeringsmaat schappij geeft informatie over het verzekeren van de hond en een hondentrimsa lon geeft tips over de verzor- SCHIEDAM - Met weinig mid delen én geld kan een saaie straat er zomaar ineens een stuk vrolijker uit komen te zien. Dat bewezen ver schillende bewoners van de Boylestraat en de Von Leibnizstraat in Schiedam- Oost afgelopen week maar weer. Ze staken met elkaar de handen uit de mouwen in het kader van Buurten in Oost 'groen, gezond en fit in de wijk'. Tegels gingen er, ondanks de soms stromende regen,, in rap tempo uit om plaats te maken voor tien geveltuin tjes. Daardoor kleurden de straten aan het einde van de dag oranje, paars en wit in plaats van saai en grijs. ging. Van alles wat en voor ieder wat wils dus. De traditionele zondags markt wordt deze dag na tuurlijk aangevuld met kraampjes met dierbeno- digdheden en leuke hebbe dingetjes. Dogwalk Vanaf 12.00 uur kan er in geschreven worden voor de dogwalk. Vanaf 13.00 uur paraderen hier de baasjes met hun honden over de der tig meter lange rode loper. Iedereen kan en mag mee doen en er zijn leuke prijzen mee te verdienen. De pre sentatie is in handen van Ruud van der Heijden. SCHIEDAM - Baanbrekend Nieuwe Waterweg Noord (NWN) heeft in een jaar tijd honderden werkzoeken den naar werk bemiddeld. De organisatie is operatio neel sinds mei vorig jaar en heeft in 2012 160 kandida ten geplaatst en in de eer ste maanden van dit jaar al 244 kandidaten geplaatst op functies en leerwerkplek- ken in onder meer de haven, logistiek en transport, tuin bouw, huishoudelijke zorg en bij call centra. Tijdens een netwerkbijeen komst met ondernemers uit de regio markeerde Baan brekend NWN afgelopen week het eenjarig bestaan. Bij deze mijlpaal blikten de verantwoordelijk wethou ders Kromdijk (Maassluis), Oosterom (Vlaardingen), Stam (Schiedam) en Rand- SCHIEDAM - Ballet- en dans studio Schiedam organi seert, met het oog op de naderende zomervakantie, weer open kijklessen. Dit jaar vinden die van vrijdag 12 tot en met donderdag 18 juli plaats, waarna de ballet school gewoon open zal zijn op vrijdag 19 juli en zaterdag 20 juli voor de reguliere les sen. De ervaring heeft name lijk geleerd dat op de laatste vrijdag en zaterdag voor de vakantie al veel leerlingen met vakantie zijn. De open kijklessen zuilen een half uur tot drie kwar tier duren waarin de leer lingen al hun dansjes achter elkaar laten zien. Uiteraard zijn alle ouders, oma's en Meedoen? Meedoen op de Dogwalk of markt? Bel met Arie Villerius, tel. 06-53 201 301 of mail naar adres: info@schiedamcen- trum.nl stad-directeur Elsman terug en vooruit. Zij zijn tevreden over de resultaten van de samenwerking. Baanbre kend NWN is een co-creatie waarin de drie waterweg- gemeenten en Randstad samenwerken om werkzoe kenden te bemiddelen naar werk. De begeleiding en bemidde ling naar vacatures bestaat uit onder meer trainingen, wekelijkse coachingsge- sprekken en speeddates tussen sollicitanten en werkgevers. De aandacht ligt daarbij vooral op de branches zorg, detailhan del, productie, industrie, logistiek, beveiliging en techniek. In deze branches is relatief meer werk en wor den veelal meerdere kandi daten gezocht met eenzelfde functieprofiel. opa's, broertjes en zusjes, vriendjes en vriendinnetjes van harte welkom om te ko men kijken. In tegenstelling tot voorgaande jaren zullen niet alleen leerlingen van het Wennekerpand maar ook een aantal leerlingen van de Cornelis Houtmanstraat hun open kijklessen gaan doen in de grote theaterzaal van het Wennekerpand. Op deze avonden zullen ook de talenten van de ballet school een demonstratie ge ven, waaronder Nadine en Esmee, bekend van AVRO Junior dance, Lyenne be kend van Everybody Dance Now en Jayvano. Voor meer informatie: www.ballet-en- dansstudioschiedam.nl Vakantierooster St. Meervoud SCHIEDAM - In overleg met de verschillende bestu ren voor het basisonder wijs uit de regio en het voortgezet onderwijs heeft Stichting Meervoud het vakantierooster voor het schooljaar 2013-2014 vastgesteld. Herfstva kantie: 21 t/m 25 oktober 2013, Kerstvakantie: 23 december 2013 t/m 3 ja nuari 2014, Voorjaarsva kantie: 24 t/m 28 februari 2014, Pasen: 18 t/m 21 april 2014, Meivakantie: 28 april 2014 t/m 9 mei 2014, Hemelvaart: 29 en 30 mei 2014, Pinksteren: 9 juni 2014, Zomerva kantie: 21 juli t/m 29 augustus 2014. In Schiedam valt alleen Christelijke Basisschool Kethel onder stichting Meervoud. Alliantie sluit jubileumjaar spetterend af SCHIEDAM - Gymver eniging Alliantie heeft afgelopen zaterdag haar jubileumjaar op feeste lijke wijze afgesloten in het Wennekerpand. Door middel van een tentoon stelling en drie voorstel lingen werd zowel 35 jaar Alliantie als 100 jaar christelijke gymnastiek in Schiedam gevierd. In de tentoonstelling kon de rijke historie van Allian tie en haar oprichtings verenigingen DOK, ODO en Animo worden beke ken. Prachtige beelden en foto's uit vervlogen tijden kwamen voorbij. Tijdens de voorstellingen lieten de leden van Alliantie zien wat ze kunnen op de balk, de mat en de trampoline. Foto's zijn te vinden op de website www.cgv-alliantie.nl. Historisch Gesprek aari de Schie SCHIEDAM - De Bibliotheek Schiedam organiseert op de donderdagmiddagen 4 en 18 juli, 1,15 en 29 augustus en 12 september van 13.30 tot 15.30 een historisch Gesprek aan de Schie. Aan de hand van een thema wordt samen met de ouderen gepraat over 'die goede oude tijd'. Iedereen is welkom om herinneringen te delen. De volgende thema's komen aan bod: de oude stad, emigratie en im migratie, vakantie, arbeid en werkgelegenheid, het gezin en onderwijs. De gespreksleider zal een korte inleiding op het dagthema geven. Hierna is het woord aan de aanwezigen en kunnen herinneringen worden opgehaald. De bedoeling van de inleiding is het inspireren van de deelne mers en aanzetten tot het vertellen van hun eigen verhaal. Halverwege verzorgt de Voorleesbri- gade van de Bibliotheek Schiedam een bijdrage. Aanmelden is niet nodig en de deelname is gratis. KLEIN NIEUWS Vorige week stond een stukje in de krant over de bezuinigingen. Bij de gemeente is besloten om per septem ber de gemeentepagina van deze krant weg te bezuinigen. Hier zijn niet alle gemeen teraadsleden het mee eens en wij ook niet. Dankzij de gemeentepagina kom je meer te weten over Schiedam en weet je wat er in Schiedam gebeurt. Dit vinden wij leuk en ook erg belangrijk. Iedereen in Schiedam moet op de hoogte gehouden worden van de plannen van de gemeente. Mensen heb ben tijdens de verkiezingen gestemd en zij willen graag weten waar de gemeente mee bezig is. Ze hebben dus het recht om te weten hoe het er voor staat. Er moet natuurlijk wel geld bespaard worden, maar wij vinden bet heel belang rijk dat de gemeente goed communiceert. Wij vinden daarom dat er niet bezuinigd moet worden, maar dat er juist iets extra's De actie had ook nog een sociaal aspect. Jong en oud hielp elkaar bij het uitzoe ken van de plantjes en het moet komen. Wij dachten aan een gratis gemeente Schiedam applicatie! Zo kunnen mensen op hun Notebook of Smartphone het nieuws over de gemeente Schiedam- zien. Natuurlijk de dingen die ook op de gemeentepagina staan, maar er kunnen ook nog andere dingen op zoals een spel letje waarmee je meer leert over Schiedam. Bij ons op school gaat ook alles via de mail en dit vinden wij heel handig. Sommige andere gemeentes hebben al een app, de gemeente Schiedam binnenkort ook? Lisa (11), Kéri (12), Robin (11) Openbare Daltonbasisschool De Klinker Stichting Kik'r wil kinderen zoveel mo gelijk betrekken bij en voorbereiden op de maatschappij. Daarom geven kinderen in deze colum wekelijks commentaar op het nieuws. Buren maakten vrienden tijdens het maken van de geveltuintjes. En zo werden twee vliegen in een klap geslagen. foto: pr eruit halen van de tegels. Hierdoor werden meteen weer nieuwe contacten ge-

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 9