Aftellen tot Maasboulevardfeest Op de thee bij de Groene Raat KORT NIEUWS Gratis Co2-meters Zelf handhaven horecawet Wij wilen analfabeten béste wel helpen www.nieuwestadsblad.nl Nieuwe Stadsblad woensdag 3 juli 2013 10 Eerste groep studeert af SCHIEDAM - De eerste groep studenten vol gens het GGZ-leerplan studeert 4 juli af. Het leerplan is uniek in Nederland binnen de geestelijke gezondheids zorg. Het plan is samen met bpv-instellingen uit het werkveld op maat gemaakt voor studenten die de vierjarige bbl-op- leiding Verpleegkundige Geestelijke Gezondheids zorg volgen. Het onder wijsmateriaal is door het werkveld zelf geschre ven. De initiator van het nieuwe leerplan is het Antes Delta Psychiatrisch Centrum. Samen met het Albeda College zijn eerst bij bpv-instellingen de wensen en lesonderwer- pen geïnventariseerd, waarna de Structuur van het onderwijs eraan is gehangen. Vanwege het succes is het aantal deel nemende instellingen inmiddels uitgebreid met vijf. Zowel het onderwijs, de zorginstellingen als de studenten hebben profijt bij dit leerplan. Meditatie in de Grote Kerk SCHIEDAM - In de Grote Kerk vindt zaterdag 13 juli weer een meditatieve bijeenkomst plaats in een stilteruimte van de kerk. Even een moment van rust en bezinning voor jezelf. De aanvang is 11.00 uur en de hijeen- komst wordt geleid door Ruud Kats. De deelname is vrij. Patricia van Aaken lijsttrekker Schiedarh - Patricia van Aaken is tijdens de ledenvergadering van het CDA Schiedam unaniem gekozen als lijsttrekker voor de gemeenteraads verkiezingen van 19 maart 2014. Van Aaken is momenteel leider van de CDA-fractie in de gemeenteraad van Schiedam. De 38-jarige Schiedamse werkt daar naast voor de CDA-Twee- de Kamerfractie. „Patricia is een team speler, op de hoogte van de inhoudelijke dossiers en bovendien een open, integer persoon", aldus afdelingsvoorzitter Chris tine Flaten-Daskalakis. Patricia van Aaken: „Ik ben ontzettend trots en ik heb heel veel zin om te gaan werken aan een nieuwe koers voor CDA Schiedam." Like ons op Facebook SCHIEDAM - Naast een papieren exemplaar dat elke woensdag op de mat valt in Schiedam en een website, waarop dagelijks nieuwtjes en weetjes worden geplaatst heeft het Nieuwe Stadsblad sinds kort ook een eigen Facebookpagina: Nieuwe Stadsblad. SCHIEDAM - Vanaf volgend jaar kan elke basisschool één gratis C02-meter krijgen via de GGD. Dit melden staats secretaris Wilma Mansveld van Infrastructuur en Milieu en minister Edith Schippers van Volksgezondheid, Wel zijn en Sport in een brief aan de Tweede Kamer. Om gezond te blijven is een gezonde leefomgeving no dig: frisse lucht (niet alleen buiten maar ook in huis en in de klas), rust en groen in de buurt en veilige fietspa den. Milieufactoren veroorza ken 3 tot 7 procent van de ziéktelast in Nederland. De schijnwerpers zijn gericht op een aantal onderwerpen rond milieu en gezondheid die tot nu toe onvoldoende aandacht hadden gekregen: het binnenmilieu van scho len en woningen, het gezond ontwerpen van wijken, in formatie over de leefomge ving en het tijdig signaleren van milieurisico's voor de gezondheid. Basisscholen krijgen dus een gratis C02-meter als zij die nog niet hebben. De hoe veelheid frisse lucht in een klaslokaal wordt namelijk gemeten met het C02-ge- halte; hoe meer kooldioxi de, hoe slechter de lucht. Er komt in het Bouwbesluit een verplichting voor de aanwezigheid van een C02- meter in verblijfsruimten van nieuw te bouwen en te verbouwen scholen voor het primair onderwijs. Bestaande basisscholen die nog geen C02-meter hebben, kunnen er volgend jaar zon der kosten een verkrijgen via de GGD. Vervolg van voorpagina SCHIEDAM - Het argument voor uniforme regels in de Schiedamse horeca is dat de regionale politie door plaatselijke regels (APV) het spoor vaak bijster is. Ze weten kort gezegd vaak niet goed waar ze aan toe zijn en waar ze wel of geen boete voor mogen geven. Het zogenaamde afkoelings- uur en de ontheffing voor bandjes leidde in het verle den vaak tot klachten van omwonenden. En het is dus logisch dat er in de -nieuwe horecawet regels voor wor den aangegeven. Door de nieuwe wet moet de gemeente zelf die regels handhaven met inzet van de Licht Blauwe Brigade. De halvering van de muzie- kontheffingen geldt voor alle horecazaken in Schiedam. In de buitengebieden staat daar echter geen ruimere openingstijd tegenover, zo als in het centrum en op het Stationsplein wel het geval is. Daar mogen de cafe's en an dere horecazaken voortaan tot 04.00 uur 's nachts open blijven. En dat is een stuk langer dan tot nu toe altijd gebruikelijk is geweest. O Reageren? redactie.ns@ wegenermedia, nl Het 25ste Maasboulevardfeest (MBF) wordt er één om nooit meer te vergeten. Grote namen voor op het podium, bestaande en nieuwe activiteiten, en heel veel vrijwilligers zorgen er voor dat deze jubileumeditie zeer speciaal zal gaan worden. Door de redactie SCHIEDAM - En of je nu 4 of 88 bent: voor iedereen is er wel wat te beleven. Dus zet nu alvast in de agenda: 12, 13 en 14 juli. Met artiesten als Barry Hay Flying V Formation, Way- Ion, Frans Bauer, The Kik en de Beef zullen vele muziek liefhebbers aan hun trekken komen. Op het dubbele podium ko men ook veel Schiedamse bands te sta'an en artiesten uit de regio. Nieuw dit jaar is Boulevard Culinair, een plek waar de bezoeker lek ker even de drukte achter zich kan laten en zich kan laten verleiden tot een lekker diner onder het genot van bijpassende live muziek. Een ander nieuw element is Young MBF. Een groep jongeren- uit Schiedam is Op de voorpagina van de krant van vorige week stond een stukje over analfabetisme. Zeventien procent van de Schiedammers kan niet of slecht lezen en schrijven, dit is meer dan in de rest van Nederland. Wij schrokken hier wel van en vinden het heel goed dat er nu taallessen gegeven gaan worden. Lastig is dat de laaggeletterde mensen moeilijk op te sporen zijn, omdat ze zich er mis schien wel voor schamen, maar dat hoeft toch niet? Om de doelgroep te bereiken komt er binnenkort een televisiespotje. Wij denken dat het helpt om iemand die zelf laaggeletterd is, iets te laten vertellen in dit spotje, zodat de mensen het gevoel krijgen dat ze niet de enige zijn. Dit zijn ze ook zeker niet, want veel mensen hebben dit probleem. Gelukkig gaan verschillende or ganisaties met elkaar samenwerken en dit is slim want zo kunnen ze gebruik maken van eikaars kennis en kunnen ze hopelijk veel mensen helpen. Sommige lessen gaan plaatsvinden in wijkcentra, maar bij ons in Woudhoek hebben we dat jammer genoeg niet. Hier moet dus eigenlijk nen andere plek komen. Daarnaast hebben ze het in de krant over taalvrijwilligers. Een aantal kinderen uit onze klas zijn leestutor, zij helpen kinderen uit lagere groepen met lezen. Maar we kunnen ook volwassenen hiermee helpen, dan zijn wij ook taalvrij- williger en dat lijkt ons hartstikke leuk. Ogulcan (11), Nancy (12), Nimué (12) Openbare Daltonbasisschool De Klinker Stichting Kik'r wil kinderen zoveel mo gelijk betrekken bij en voorbereiden op de maatschappij. Daarom geven kinderen in deze column wekelijks commentaar op het nieuws. Voor meer informatie en de webshop van het Maasboulevardfeest kijkje gauw op www.maasboulevardfeest.nl. Hier ook het laatste nieuws en meer bijzonderheden. foto:fariagraaf op initiatief van het MBF gestart met de opleiding Sportleider en als onderdeel hiervan zullen zij op zater dag twee activiteiten van het feest organiseren. De dames hebben "Jristdance" bedacht en georganiseerd en de jongens een voetbal toernooi voor kinderen van 7 t/m 12 jaar. Teams van minstens zes kinderen kunnen zich aan melden voor dit jeugdvoet ballen via voetbal@gor- zengroup.nl. Nieuwe generatie En als zij straks hun diplo ma behaald hebben heeft Schiedam er een nieuwe ge neratie organiserend Schie dam bij. De kermis een vast onderdeel van het feest is dit speciale jaar omgedoopt tot de grote kermis en start al op 10 juli langs de Maas boulevard. SCHIEDAM - Het was gezellig druk afgelopen zaterdag bij Voorlichtingscentrum De Groene Raat aan de Harre- weg. Deelnemers aan-de Blijf Mobiel Dag van Argos Zorg groep dronken er tijdens de fiets- en wandelroute gezel lig een kopje koffie of zelfge- plukte thee. Op deze manier konden ze lekker even bijkomen van allerlei fysieke inspannin gen die ze hadden geleverd. De Groene Raat is overigens niet alleen op deze wandel en fietszaterdag geopend. Elke zondag bij mooi weer is de theetuin van de Groene Raat open. In de Voorbeeld tuinen rondom het oude boerderijtje kunnen bezoe- ln de theetuin van de Groene Raat konden deelnemers aan de Blijf Mobiel Dag zaterdag even bijkomen. foto: pr kers zelf verse thee pluk ken en ideeen opdoen. Na tuurlijk kan er lekker in de schaduw ook een kopje kof fie worden gedronken. De theetuin is in principe elke zondag geopend van 12.00 -16.00 uur.

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 10