Winkeliers broeden op strategie om internet het hoofd te bieden Nog even over de dode hoek Inloopconcert Grote Kerk passage: SCHIEDAM 17 JAAR VOLOP WINKELGEMAK ONDER ÉÉN DA** ACTIVITEITEN JULI/AUGUSTUS Zondag 7 juli KOOPZONDAG Leuke workshop, Fun mobiel en muziek! Jazeker Zondag 4 aug. FIJNE VAKANTI Met Vrouwtje Bellefleur, Sambaslinger enzomerse traktatie! www.passageschiedam.nf Consument voor hypotheek veel duurder uit bij bank LOKAAL NIEUWE 3 www.nieuwestadsblad.nl Nieuwe Stadsblad woensdag 3 juli 2013 12 Steeds meer winkels moeten hun deuren sluiten, ook in Vlaardingen en Schiedam. In deze laatste twee steden gaan binnenkort strategieworkshops voor ondernemers van start om het tij te doen keren. Maar is de detailhandel nog te redden? "Volgens auteur en hoogleraar Cor Molenaar wel", vertelt Simone van Leeuwen van Rabobank Schiedam-Vlaardingen, medeorganisator van de workshops. Door Helga Boudestein VLAARDINGEN -Veel winkel gebieden vormen tegenwoor dig een troosteloze aanblik. Winkelpanden staan leeg en daar waar nog handel wordt gedreven is het niet druk. Vlaardingen en met name Schiedam vormen hier geen uitzondering op, weet ook Van Leeuwen. "Vooral Schiedam voelt de concur rentie van Rotterdam." Dat leidt volgens haar steeds va ker tot faillissementen, ook in Vlaardingen. "In beide steden doen de winkels het niet denderend." Tijd dus om het over een andere boeg te gooien. Dat werd duidelijk toen hoog leraar Cor Molenaar, e-mar- keting goeroe en schrijver van boeken als 'Het nieuwe winkelen' en 'Red de win kel' een lezing hield voor de WINKELS MOETEN MEER EN MEER EEN SERVICEPUNT WORDEN ondernemers in Schiedam en Vlaardingen. "Dat was heel inspirerend", zegt Van Leeuwen. "Hieruit bleek dat je heel goed je winkel kan behou den, ondanks de toene mende concurrentie van internet. Maar dat je het wel anders in moet richten. De winkel moet veel meer een serviceconcept worden. Niet langer wordt een keuze gemaakt in de winkel, maar 's avonds thuis op de bank: Op dat moment wordt ook gekozen of het product in de winkel gekocht zal worden of maar meteen bij een web shop. Molenaar pleit er voor om van de winkel meer een afhaalpunt te maken waar je op een digitaal scherm ook nog eens door het totale as- Cor Molenaar hield enige tijd geleden een lezing voor de Schiedamse en Vlaardingse winkeliers. Volgens hem is er nog wel degelijk toekomst voor de winkeliers. sortiment kan scrollen." "Heel interessant, maar met zo'n nieuw inzicht moet je wel aan de gang", betoogt Van Leeuwen, "vandaar deze workshops, die in sep tember van start gaan onder de noemer Retail2020. Het is een pilot, waaraan 12 Schie damse en 12 Vlaardingse ondernemers deelnemen. Bij het bedenken van een strate gie gaat de ondernemer niet alleen van zijn eigen winkel uit maar wordt de hele win kelstraat betrokken." Van Leeuwen geeft ook aan dat samenwerken, juist tus sen Schiedamse en Vlaar dingse ondernemers, be langrijk is. „Probeer samen aantrekke lijk te blijven en ervoor te zorgen dat klanten niet naar grote buur Rotterdam gaan. Dat zal ook aan de orde ko men tijdens de workshops." Programma De workshops, onderdeel van een ondersteuningspro gramma, worden georganiseerd in samenwerking met Rabobank Schiedam-Vlaardingen, gemeente Schiedam, Gemeente Vlaardingen, Detailhandel Platform Vlaar dingen en Centrummanagement Schiedam. SCHIEDAM - „In diverse kranten zijn regelmatig stukjes te lezen over hoe om te gaan met de zoge naamde dode hoek bij vrachtauto's. Zo ook in het Nieuwe Stadsblad van woensdag 26 juni. De leer lingen van de Sint Jozef school kregen vuistregels. Echter,4n elk artikel dat hierover wordt geschreven, mis ik de belangrijkste regel van alle, namelijk; zorg altijd dat je het gezicht van de chauffeur in zijn buitenspiegel ziet, want: als jij hém ziet, ziet hij jou. Deze regel gaat niet alleen op voor fietsers, maar ook voor voetgangers en automobilisten, ik hoop van harte dat deze regel ooit een keer gemeengoed wordt!" R. Stolk Schiedam - Het inloop seizoen in de Grote Kerk wordt zaterdag 6 juli tradi tiegetrouw afgesloten door het honderd leden tellende Christelijk Nationaal Koor uit Veenendaal. Dirigent Jacob Schenk heeft een programma met beken de koorwerken samenge steld. De organist Wybe Kooijmans zorgt voor de begeleiding en een orgel- solo. De aanvang is 15.00 uur, toegang vrij. de Column van Kees Risseeuw Schiedam (010)473 11 50 www. hypotheker. ril Zo af en toe schrijf ik in mijn column ook over vakinhoudelijke zaken. Deze keer aandacht voor een opmerkelijk onderzoek dat het bekende MoneyView heeft uitgevoerd. Onderwerp van het onderzoek was het verschil in kosten bij het afsluiten, en gedurende de looptijd van een hypotheek tussen banken en onafhankelijke hypotheekwinkels. Daarbij kwamen toch opmerkelijk grote verschillen aan bod! Bij veel mensen bestaat namelijk de indruk dat banken goedkoper zijn. Uit het onderzoek van MoneyView blijkt echter het tegenovergestelde. Zij onderzochten 59 verschillende hypotheken op basis van 28 klantscenario's. Hierbij werd gekeken naar de gemiddelde advieskosten, de hypotheekrente en de premies voor de overlijdensrisicoverzekering. De peildatum van dit onderzoek was 1 juni 2013. Hoewel de gemiddelde advieskosten bij de bank met 1.873,75 lager zijn dan bij de hypotheekwinkels 2.776,-) is wel pijnlijk duidelijk geworden dat de hypotheekrente en de premies voor de overlijdensrisicoverzekering bij de hypotheekwinkels beduidend lager zijn dan bij de banken! In het ongunstigste scenario duurt het 65 maanden voordat de klant de kosten heeft terugverdiend bij de hypotheekwinkel t.o.v. de banken, en in het gunstigste geval slechts 2 maanden! Een bekend fenomeen is dat banken "aan de voorkant" rekenen. Zij geven de indruk goedkoop te zijn, maar halen dat schijnvoordeel dubbel en dwars terug met hun productopslagen en premies. En, daarbij is het natuurlijk al jaren een feit dat banken slechts hun eigen hypotheek kunnen aanbieden en de hypotheekwinkel de keuze heeft uit tientallen aanbieders, en dus goed kan vergelijken. Daarbij is provisie geen motivatie meer. Er wordt namelijk geen provisie meer vergoed. Voor de hypotheekadviseur maakt het dus niets uit waar de hypotheek wordt ondergebracht. Hoe onafhankelijk wil je het hebben? Martin Koot van onderzoeksbureau MoneyView: "Het onderzoek wijst uit, dat goed vergelijken voor de consument verstandig is. Naast de prijs van advies, zijn ook het passend zijn van de productvoorwaarden en de rente, belangrijke factoren. Het is verstandig als consumenten zich niet alleen laten leiden door verschillen in advieskosten. Dat scheelt potentieel duizenderreuro's." Juist in deze tijden van bezuinigingen en economisch moeilijke tijden is het heel belangrijk dat u geld bespaart i.p.v. te veel uitgeeft. Nu, met de uitslag van het onderzoek van MoneyView weet u dus waar u moet zijn. Jazeker! Mail uw reactie naar: kees.risseeuw@hypotheker.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 12