Gemeenteberichten x V. Project Buurtsport naar SWS Welzijn *"11 Prijsuitreiking fotowedstrijd Proveniersbrug gemeente Schiedam UIT DE PORTEFEUILLE VAN Agenda Datum Locatie Tijd Wijkoverleg Nieuwland 4 juli Wijkcentrum Dreesplein, Dr. Willem Dreesplein 2 19:30 - 22.00 uur Wijkoverleg Spaland-Sveaparken 11 juli 't Schepphuis, Dorpsstraat 17 19.30 - 22.00 uur Wijkoverleg Oost 15 juli Wijkcentrum Schiedam Oost, Boerhaavelaan 79 20.00 - 22.30 uur Wijkoverleg West 16 juli Wijkgebouw De Erker, Jan van Avennesstraat 32 20.00 - 22.30 uur QogDay zondagsmarkt 7 juli Land van Belofte Broe'rsveld vanaf 12.00 uur "De keuze van" Natüürlijk Schiedam! t/m Bibliotheek Schiedam, Stadserf 1 Openingstijden 31 augustus bibliotheek Lees Gemeenteberichten ook online Sinds 1 mei 2013 is SWS Welzijn opdrachtnemer van het project Buurtsport. De gemeente Schiedam blijft opdrachtgever en vanuit die rol het project regisseren, monitoren en evalueren. Maandag 24 juni droeg wethouder Grijzen (Welzijn) op het Cruyff Court aan de Parkweg het project officieel over aan André de Vries, directeur van SWS Welzijn. Buurtsport biedt continuïteit met betrekking tot sociaal beheer op Krajicek Playgrounds, Cruyff Courts, Schoolplein 14 en andere buurtsportlpcaties in Schiedam. De over dracht werd symbolisch bekrachtigd door de overhandiging van een gesigneerd shirt van Richard Krajicek. Sportcoach in de wijk Met de inzet van sportcoaches op buurtsport- locaties Verbeteren de sociale cohèsie en de leefbaarheid in de wijk en heeft de jeugd een zinvolle Vrijetijdsbesteding. Alle Schiedammers vanaf 16 jaar hebben de mógelijkheid om de opleiding Leider Sportieve Recreatie niveau 2 en/of 3 te volgen. In ruil voor de opleiding worden de deelnemers na het behalen van het diploma jaarlijks 200 uur als vrijwilliger ingezet bij sportieve activiteiten. Uitbreiding sportcoaches Het aantal sportcoaches binnen het project Buurtsport wordt uitgebreid van dertien naar vijfendertig. Het de bedoeling dat - met de toename van het aantal sportcoaches - op meer (speel) plekken in Schiedam activiteiten worden georganiseerd. Binnenkort komen er nog zo'n negen Schoolplein14 pleinen bij. Letterlijk veel tromgeroffel bij de opening van kinderdagverblijf en buiten schoolse opvang De Stadhouders. De nieuwe locatie van Mundo werd geopend door burgemeester Lamers, die voorafgaand aan de opening, samen met de kinderen en een steelband van de Jozefschool naar de Stadhouderslaan liep. Het nieuwe pand is geheel gerenoveerd en heeft, naast veel speelmogelijkheden binnen oök een grote tuin die speciaal voor De Stadhouders is aangelegd en waar de kinderen kunnen klimmen en klauteren. Burgmeester Lamers opende zaterdag 29 juni de vijfde editie van het Groenóord Zomerfeest in het Jozef Oreliopark. Het evenement dat haar eerste lustrum vierde, werd opgeluisterd met optredens van diverse ar tiesten, sport- en spelactiviteiten voor de jeugd en lekker hapjes uit de wereldkeuken. Burgemeester Lamers prees het feest dat echt voor en door bewohers wordt georganiseerd. Wethouder Gouweleeuw (Sport) reikte zaterdag 29 juni de prijzen uit bij het crickettoernooi Continental European Championship T20, waar team Seafarers als winnaar uit de bus kwam. Aan het toernooi namen maar liefst acht internationale teams deel. Het was de afsluiting van de Schiedamse Cricketweek; één van de grootste cricketevenementen van Nederland. Er werden clinics en andere activiteiten georganiseerd en diverse wedstrijden gespeeld bij Excelsior '20 en Hermes DVS. Burge meester Lamers opende het toernooi eerder in de week. In totaal hebben 27 amateurfotografen meer dan 200 foto's ingestuurd. De vier. genomi neerden waren Jan den Boer, Miriam de Witte, Thea Kooring en Wim Rook. Als de brug straks weer terugkomt, organiseren we weer een foto wedstrijd! Op maandag 24 reikte Wethouder Wijten (Beheer openbare ruimte) een Ipad uit aan de winnaar van de fotowedstrijd Prove niersbrug, Thea Kooring.

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 21