Weet u wat u moet doen bij brand? gemeente Schiedam ry* 3 JULI 2013- PAGINA 2 Het kan altijd gebeuren - ongeacht uw voorbereiding of moeite om het te voorkomen - brand in uw huis. Weet u wat u moet doen in geval van brand? Hoe brengt u uzelf, uw kinderen en uw huisdieren in veiligheid? We zetten de belangrijkste tips voor u op een rijtje. Koos Sol Stichting Nederlandse Veteranendag Koos Sol is bij de Stichting Ne derlandse Veteranendag verant woordelijk voor alle mediazaken. We spraken met hem over de (Schiedamse) Veteranendag. 1Wat houdt uw werk in? Ik ben bij de Stichting Neder landse Veteranendag verant woordelijkvoor alle mediazaken, veel teksten en sommige eve nementen. Bij de evenementen ben ik onder meer verantwoor delijk voor de veteranenconcer- ten, zoals die in Schiedam. 2. Hoe heeft u de Schiedam se Veteranendag beleefd? Van de Schiedamse veteranen dag heb ik niet alles meege kregen, wel van het veteranen- concert en de nazit met de Schiedamse veteranen. Mij viel op dat alles tot in de punt jes was geregeld. Mooie zaal, goede toespraak van de burge meester en tevreden veteranen. 3. Hoe beleefde het orkest Schiedam? Het orkest van de Koninklijke Luchtmacht was zeer tevreden met het Theater aan de Schie. Een dergelijk orkest met on geveer 50 musici past niet op ieder podium, maar voelde zich in Schiedam goed thuis. 4. Zaterdag was de landelijke Veteranendag, hoe was dat? De landelijke veteranendag in Den Haag'is prima verlopen. We hebben een dikke 85.000 bezoekers gehad, 4Ö00 vete ranen in het défilé voor ko ning Willem-Alexander en een prachtig programma in de Rid derzaal en op het Binnenhof. Op naar 2014, naar tien jaar Nederlandse Veteranendag. 5. Waarom vindt de Stichting het belangrijk deze dag te organiseren? Het organiseren van een jaar lijkse bedankdag voor alle ve teranen, de Nederlandse Ve teranendag, is een politieke opdracht geweest, voor het eerst in 2005. Dit om meer maatschappelijke erkenning en waardering voor veteranen te krijgen. Inmiddels hebben zo'n 300 gemeenten,, waaronder Schiedam, die handschoen ook opgepakt en organiseren zij ei gen veteranen activiteiten. Wij vinden dat Tieel mooi, namens alle veteranen. Lees het hele interview op www.schiedam.nl. Het is heel belangrijk om brand snel te signaleren. Hoe eerder de brand wordt opgemerkt hoe meer tijd u heeft om uzelf en familie in veiligheid te brengen.' Het is daarom heel belangrijk om rook melders te hebben. Rookmelders signaleren brand eerder dan u! Verlaat zo snel mogelijk uw woning Bij brand telt elke minuut. Snel en adequaat handelen is een ver eiste. Het belangrijkste is dan ook dat u kalm blijft. Alarmeer uw medebewoners, vergeet daarbij uw huisdieren niet, en verlaat zo snel mogelijk uw woning. Waar schuw ook uw buren. Verzamel buiten op een vooraf afgesproken plaats en waarschuw hier zo snel mogelijk 112. Een doolhof Het is misschien moeilijk voor te stellen dat uw huis in een doolhof verandert als er brand uitbreekt. Zelfs in ruimtes die u goed kent, raakt u bij rookontwikkeling uw oriëntatie kwijt. Kunt u niet meer door de rook heen kijken? Blijf laag bij de grond, want rook stijgt op. Zo houdt u het beste zicht. De gemeente Schiedam vergadert Maandag 8 en dinsdag 9 juli vergadert de raadscommissie in de Aleidazaal van het Stadskantoor, Stadserf 1. U bent van harte uitgenodigd de vergadering(en) bij te wonen. Raadscommissie maandag 8 juli Voorzitter: de heer E.M. Gloudi Aanvang: 20.00 uur Voorafgaand aan de vergadering wordt van 19.30 tot 20.00 uur een presentatie gegeven over het jaarverslag particuliere woningverbe tering. Op de agenda staan onder meer de volgende onderwerpen: Visienota Participatiewet De nota bevat een visie op een aantal onder werpen die samenhangen.met de invoering'van de Participatiewet (verwachte invoeringsdatum 1 januari 2015), waaronder de gemeentelijke inzet voor de verschillende doelgroepen. Wijkactieprogramma Zuid 2013-2017 Dit wijkactieprogramma is een vervolg op het wijkplan 2006-2009 en is in samenwerking met bewoners, bewonersorganisaties, professionals en vakafdelingen opgesteld. Wijkactieprogramma Groenoord 2013-2017 Het wijkactieprogramma Groenoord bevat de activiteiten voor 2013-2017 en komt in de plaats van de verschillende, eerder voor Groenoord opgestelde, visies en programma's. Belang rijke onderwerpen zijn sociale samenhang, een zaamheid, multiprobleemgezinnen, schooluit val, werkloosheid, veiligheid en voortzetting van de herstructurering. Bestemmingsplan en MER Nieuw-Mathenesse Het hoofddoel van dit bestemmingsplan is het van kracht laten worden van een nieuw, actd- eel, adequaat en digitaal bestemmingsplan. De subcommissie zienswijzen houdt op 3 juli een hoorzitting waarin de indieners van een ziens wijze de gelegenheid krijgen hun zienswijze mondeling toe te lichten. Verordening elektronisch publiceren Om de overstap van papieren gemeente- berichten op de gemeentepagina in het Nieuwe Stadsblad naar elektronische publicatie via www.overheid.nl mogelijk te maken dient een verordening te worden vastgesteld. Beleidsnota 'Lokaal onderwijsbeleid Schiedam 2013-2016' In deze visie worden de kaders voor de ontwik keling en uitvoering van het onderwijsbeleid tot en met 2016 weergegeven. Vervolg raadscommissie dinsdag 9 juli Voorzitter: de heer H. Hofland Aanvang: 19.30 uur Op de agenda staan: Constructieve veiligheid autosnelweg A4 Delft-Schiedam Geagendeerd op verzoek van de fractie van PS. Nu de weg wordt aangelegd mag er geen discussie zijn over de veiligheid van de tunnel, de schermen en de weg. Nota Horecabeleid De huidige Nota Horecabeleid Schiedam be treft de beleidsperiode 2008 - 2012 en is in 2011 geëvalueerd. In de tussentijd zijn de Stadsvisie 2030 en de Ontwikkelingsvisie Bin nenstad vastgesteld, waarop het horecabeleid moest worden aangepast. Ook ontwikkelingen in landelijke regelgeving geven aanleiding tot aanpassing van het Schiedamse horecabeleid. Dit alles heeft ertoe geleid dat er een nieuwe nota voor de beleidsperiode 2013 - 2017 moet worden vastgesteld. Metropoolregio Rotterdam Den Haag Voorgesteld wordt om onder voorbehoud in te Stemmen met de Metropoolregio Rotterdam Den Haag. Voortzetting gezamenlijke Rekenka mercommissie Schiedam-Vlaardingen Voorgesteld wordt om de samenwerking met de gemeente Vlaardingen voort te zetten. Het - voorstel voorziet in het vaststellen van een Ver ordening Rekenkamercommissie Schiedam- Vlaardingen en een met Vlaardingen te sluiten samenwerkingsovereenkomst. Wijziging Algemene Plaatselijke Veror dening gemeente Schiedam 2013 Betreft wijzigingen inzake het zogenaamde rooftasverbod, de opruimplicht van uitwerpse len geleidehonden, consumentenvuurwerk, het parkeren van grote voertuigen en standplaats vergunningen. Jaarstukken 2012 ROGplus Nieuwe Waterweg Noord Voorgesteld wordt om het resterende deel van het positieve resultaat van ten opzichte van de begroting 2012 ROGplus ten gunste te brengen van de algemene reserve. De volledige agenda en alle informatie bij de agenda is te vinden op www.schiedam.nl. Inspreken Wilt u inspreken bij de commissievergadering? Meldt u zich hiervoor per e-mail aan bij de griffie, via griffie@schiedam.nl. De spelregels voor het inspreken tijdens commissie- en raadsvergade ringen kunt u vinden op www.schiedam.nl. Meer informatie Heeft u vragen of bent u op zoek naar meer informatie? Neem dan contact op met de grif fie van de gemeente Schiedam, per e-mail via griffie@schiedam.nl of door te bellen met de commissiesecretaris de heer J. Pegte^ (010- 219 10 45). Meer informatie Het beste is natuurlijk om brand in huis te voorkomen. En hoewel u dit nooit volledig in de hand heeft, is er een aantal tips waarmee u de kans op brand in ieder geval zo klein mogelijk maakt. De website RijnmondVeilig.nl biedt informatie over veiligheidsrisico's en preven tietips. Neem ook daar eens een kijkje. Geboorteakte, trouwen of vergunning aanvragen?

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 22