Gemeenteberichten Kapel Koninklijke Luchtmacht bij Schiedamse Veteranendag gemeente Schiedam 3 JULI 2013- PAGINA 3 Foto's: Jan van dér Ploeg Schiedamse Veteranen een orkest in het Theater aan de Schie georganiseerd. Bijzonder optreden Het concert maakte indruk op de aan wezigen! De veteranen kwamen uiteraard niet alleen, maar konden ook een aantal familie leden of vrienden meenemen. Al len genoten zij van een spetterend optre den van het grote orkest met maar liefst 48 musici. Het podium was dus goed bezet. Inhoudelijk is het orkest van de Koninklijke Luchtmacht uniek in de we reld van de professionele blaasmuziek, omdat het de lichte muziek tot een be langrijk deel van haar orkestcultuur heeft gemaakt. Daarom beschikt het orkest over een vaste ritmesectie bestaand uit gitaar, toetsen, basgitaar/contrabas en drums. De muziek werd ondersteund met beelden op een groot scherm van onder meer de bevrijding na de Tweede Wereldoorlog. Onze waardering voor hun inzet Voorafgaand aan het concert sprak bur gemeester Lamers de aanwezigen toe. Hij wees op het belang om onze veteranen te blijven eer. "Onze waardering voor hun inzet moet blijvend worden uitgesproken. Dat kun je niet vaak genoeg doen.'" Na afloop van het concert konden de aan wezigen onder het genot van een hapje en een drankje ervaringen uitwisselen. Over het concert, maar zeker ook over de dingen die zij met eikaar delen. De Schiedamse Veteranendag wordt altijd georganiseerd rond de Nederlandse Veteranendag die plaatsvindt in Den Haag. Bij de nati onale dag worden de in totaal ongeveer 130.000 militaire veteranen geëerd die Nederland heeft. Deze groep bestaat uit ongeveer 100.000 ex-militairen en 30.000 nog actief dienende militairen. jk Het gemeentebestuur van Schiedam wil met het organiseren van de vetera nendag haar waardering uitspreken voor alle Schiedamse veteranen die voor vrijheid vochten tijdens de Tweede Wereldoorlog of in voormalig Nederlands- Indië en Korea of tijdens vredesmissies in internationaal verband. Woensdag 26 juni vond de zesde editie van de Schiedamse veteranendag plaats. Ongeveer 230 mensen bezochten de Schiedamse veteranendag. Onder hen militairen die vochten tijdens de Tweede Wereldoorlog of in voormalig Nederlands- Indië en Korea. Maar ook militairen die aanwezig waren bij internationale vredes missies in bijvoorbeeld Libanon, Gam- boja, voormalig Joegoslavië, Afghanistan en Irak. Kapel Koninklijke Luchtmacht De zesde editie van de Schiedamse ve teranendag was extra bijzonder. Anders dan in voorgaande jaren was er dit keer een uniek optreden van de Kapel Konink lijke Luchtmacht. De Kapel is één van de officiële beroepsorkesten van de Neder landse krijgsmacht en geeft het hele jaar door concerten. Speciaal voor de vetera- nendagen in de Nederlandse gemeenten, boden zij aan bij een beperkt aantal gemeenten eèn concert te verzorgen. Schiedam heeft dit voorstel enthousiast aangenomen. Zodoende werd voor de Uitgelicht Donderdag 4 juli om 19.30 uur vindt het wijkoverleg Nieuwland plaats. Tijdens de vergadering wordt door verschillende projectleiders een uitleg gegeven over WOT Nieuwland, Lets Ruilwinkel en de stedelijke Toolkit. Tot slot geeft een lid van de regiegroep uitleg over de wijkbudgetaanvragen. Donderdag 11 juli om 19.30 uur vindt het wijkoverleg Spaland-Sveaparken plaats. Tijdens de vergadering wordt onder meer aandacht besteed aan recente ontwik kelingen in de wijk, het wijkbudget en de activiteiten van het straatteam Vuurvlinderhof - Maandag 15 juli om 20.00 uur vindt het wijkoverleg Oost plaats. De avond start feestelijk met het ondertekenen van het wijkuitvoeringsprogramma 'Oost voor elkaar' 2013-2015 door de partners in de wijk. Daarna wordt er gesproken over het participatieprotocol BOR en actuele zaken in de wijk, geven de regiegroepen wijkbudget en buitenruimte een terugkoppeling op aanvragen en lopende zaken en is Irado op verzoek van de wijk te gast om weer eens bij te praten en vragen uit de wijk te beantwoorden. Dinsdag 16 juli om 20.00 uur vindt het wijkoverleg West plaats. Op de agenda staan onder meer het verslag van de vorige vergadering, de stand van zaken van diverse projecten in de wijk West en het wijkbudgetoverzicht. Wilt u meer weten over Uitgelicht? Kijk dan op

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 23