Lekker Fris op net Maasbouleuardfeest KIK'R-REDACTIE 1 Nieuwe kinderraad bekend! Op bezoek bij Foort van Oosten in de Tweede Kamer 'Ik heb op de stoel van Emiel Roemer gezeten' Meedenken over Wenneker Cinema Sollicitanten goed gedaan Hypotheken en beleggen Win een Lekker Fris Feest voor in de klas! Xï www.nieuwestadsblad.nl SCHIEDAM - De sollicitatie gesprekken voor de nieuwe kindergemeenteraad zijn achter de rug. Zaterdag 15 en 22 juni vonden deze plaats. De sollicitanten wa ren kinderen uit groep 6 die een sollicitatiebrief hebben gestuurd. Van meer dan 75 brieven van 23 basisscholen' zijn 46 kinderen op gesprek geweest bij de kinderge- meenteraadcommissie. Hier waren ook de huidige kin derraadsleden bij betrok ken. De sollicitanten kwamen goed voorbereid naar de ge sprekken en kwamen met bijzondere uitspraken: 'Sa men staan we sterk' en 'Ik wil al vanaf groep 4 in de politiek, want ik discussieer graag'. Gelukkig hebben de huidige kinderraadsleden (die nu in groep 8 zitten en volgend jaar het stokje overdragen aan de nieuwe leden) de sollicitanten erg op hun gemak gesteld. Eline tegen een sollicitant: „Ben je zenuwachtig? Dat geeft niet hoor, want gelukkig bijten ze niet." Het was een hele moeilijke opgave om de kinderen uit te kiezen. .23 scholen doen mee aan de kindergemeen- teraad en de volgende kin deren zijn gekozen: Marjolein (Christelijk Ba sisschool De Wieken West), Segbemi (Sint Willibror- dusschool), Demi (Wijk- school de Gorzen), Yiming (Obs De Peperklip), Zefanja (R.K.Basisschool de Vlin der), Nikki (Obs De Singel), Rahima (Sint Bernardus- school), Bram (Openbare Daltonschool de Klinker), Zeliha (Brede School Annie MG Schmidt), Tristan (Obs De Violier), Tashira (Obs Het Startblok), Sterle (Obs De Troubadour), Nisa (Obs Het Windas), Emma (Sint Jozefschool), Nyah (Sbo De Poldervaart), Declan (Chris telijke basisschool Kethel), Quincy (R.K. Basisschool Sint Jan), Melisa (Obs De Kring), Dusan (Christelijke basisschool Gravin Aleida), Rahile (Islamitische basis school El Furkan), Danicia (Basisschoolde Regenboog Groenoord), Jad (Basisschool de Regenboog Woudhoek) en Adem (Islamitische ba sisschool Ababil). SCHIEDAM - Zin in frisse cocktails, wil je dansen op de beats van gave DJ's, sjan sen met bandleden of chil- len in de loungehoek? Kom dan zaterdag 13 juli naar de Lekker Fris tent! De jongeren van het Lekker Fris Team organiseren sa men met Stichting Kik'r, de bibliotheek en Talentproof daar van 13.00 tot 19.00 uur een Lekker Fris Feest voor SCHIEDAM - Jeroen (12 jaar en kindergemeenteraads lid) kon zijn geluk niet op, toen hij in de Plenaire zaal van de Tweede Kamer op de stoel van Emiel Roemer mocht zitten: „Tijdens de kinderverkiezingen heb ik jongeren van 10-16 jaar. Er komen DJ's, live-optredens en nog veel meer bijzondere VOOR EEN GOED FEEST HEB JE HELEMAAL GEEN ALCOHOL NODIG acts. Het Lekker Fris Team belooft jou en je vrienden een heel vet feest met veel op de SP gestemd en het is toch iemand waar ik tegen op kijk." Immanuel (12) vindt het juist cool dat hij in het laad- je van VVD-er en kamerlid Foort van Oosten heeft mo gen kijken. Toch waren de jong talent. Het zou ook zo maar kunnen gebeuren dat jij een speciale vipbehande ling krijgt! Dit is dus ons antwoord op impopulaire schoolfeesten en uitgaansgelegenheden waar alcohol wordt ge schonken. De hele dag wordt alleen fris geschonken en de jon geren zelf (het Lekker Fris Team) bepalen wat er gaat kinderen het meeste onder de indruk van de verhalen van kamerlid Van Oosten en ze hebben hem veel vra gen gesteld: „Hoe zorgt u er voor dat uw voorstel een meerderheid in de Tweede Kamer wordt?" en „Hoe gaat gebeuren en draaien mee in de voorbereidingen van het evenement. Tijdens het feest wordt dus alleen fris geschonken, want voor een goed feest heb je hele maal geen alcohol nodig. Info Kom allemaal dus 13 juli van 13.00 - 19.00 naar het Maashoulevardfeest. het in de wandelgangen?" Het bezoek aan de kamer was een fantastische erva ring voor de kinderen en iedereen van Kik'r wil Foort van Oosten daarom nog maals hartelijk bedanken voor zijn uitnodiging. De kindergemeenteraad heeft op uitnodiging van kamerlid (en ex-wethouder van Schiedam) Foort van Oosten een bezoek gebracht aan de Tweede Kamer. De kinderraadsleden kregen een rondleiding achter de schermen en hebben een kijkje kunnen nemen in de kamer waar vroeger werd vergaderd en in de oude 'Harry Potter'-achtige bibliotheek. Daarna mochten de kinderen in de Plenaire zaal plaatsnemen en kregen ze uitleg van Van Oosten over hoe je probeert om een meerderheid te creëren in de kamer. Het was tevens de laatste bijeenkomst van de huidige kindergemeenteraad van dit schooljaar. foto-.pr gen de kinderen in de eerste les informatie over film: hoe wordt een film gemaakt en wie werken er allemaal aan mee. In de tweede les kregen de kinderen informatie over waar je een film op kunt be oordelen, zoals spanning, is het grappig, educatief, wordt er goed geacteerd en nog veel meer. Op deze onderdelen gaan de kinderen verschillende trailers beoordelen. Vervol gens wordt er een top 3 ge maakt van de trailers. Dit advies wordt aan Wenneker Cinema gegeven. Tijdens de excursie op donderdag 4 juli naar het Wennekerpand zullen de kinderen de top 3 bekendmaken, daarnaast kunnen ze een kijkje nemen in het pand en gaan ze ook nog een film kijken. Welke films de kinderen hebben uitgekozen, blijft nog een verrassing. Je kunt het lezen in de nieuwe Scha- vUITagenda, de UITagenda speciaal voor kinderen, gemaakt door kinderen. De SchavUITagenda is een vernieuwende vorm van kunst en cultuureducatie en -participatie. Gedurende het project verdiepen kinderre dacties van Primo-scholen zich in kuns't en cultuur. De hoofdredactie (ook van de Violier) maakt - samen met Tante Yo de agenda die wordt verspreid in de groe pen 5, 6, 7 en 8. De sollicitanten voor de nieuwe kindergemeenteraad zitten allemaal in groep 6. Zij hebben allemaal een leuke brief geschreven en zich thuis goed voorbereid op het gesprek. Het is natuurlijk erg spannend en niet niks om op je ge al te gaan solliciteren. foto-.pr SCHIEDAM - Wenneker Ci nema vertoont sinds 1 mei 2011 films in het Wenneker pand. Niet elk kind weet je dat je in Schiedam een eigen bioscoop hebt waar je leuke films met je ouders en/of vrienden kunt bekijken. Voor het komende nummer van de SchavUITagenda werken Wenneker Cinema en Stichting Kik'r samen om nog meer kinderen naar de Schiedamse bioscoop te krijgen. Samen met kin deren van de filmredactie van Obs de Violier. Zij mo gen meedenken over het samenstellen van het kin derprogramma voor in de herfstvakantie. Om tot een goed oordeel te komen kre- SCHIEDAM - De Rabobank Kinderraad heeft zijn laatste les gehad in het schooljaar. Bij de laatste lessen was het onderwerp beleggen en hy potheken. De kinderraad heeft veel begrippen-ge leerd, zoals obligatie en aan deel en ze vonden het zeer interessant. Bij de Rabobank hebben de kinderen ook een spel gedaan, waarin ze een startbedrag kregén waar ze vervolgens mee moesten in vesteren. Ze konden kiezen uit een aantal ver schillende bedrijven waar ze aandelen in konden ko pen, obligaties in de staat of op de spaarrekening zetten. Ze hebben dus ook advies gevraagd aan de bank en ook hun geld gespreid. Ver volgens hebben de kinde ren gezien wat er met hun aandeel gebeurt en wat de gevolgen zijn. De kinderen wajen zeer enthousiast en hebben heel veel opgestoken van de les. Volgend jaar wordt de Rabo bank kinderraad vervolgd. De Rabo Kinderraad beheert dan een speciaal Kinder fonds waar andere kinderen een aanvraag bij in kunnen dienen. Hier komen de vol gende taken bij kijken: geld beheren, criteria opstellen voor de aanvragen, kinderen enthousiast maken om een aanvraag in te dienen en als Kinderjury de aanvragen beoordelen. Houd het vol gend jaar dus in de gaten en misschien wordt jouw idee wel uitgevoerd! Zit jij in groep 7 of groep 8? Dan is de kans groot dat jij de nieuwste DUS?! al mee naar huis hebt gekregen, het magazine over alcohol en roken dat samen met jonge ren is gemaakt. In de DUS?! staan niet 'alleen interessan te verhalen, reportages en in terviews, maar ook heel veel weetjes en opdrachten. Wist jij bijvoorbeeld dat mensen onder invloed van alcohol sneller stommiteiten begaan? Dat hebben zé dan wel door, maar het kan ze gewoon niet schelen. Samen met de DUS?! hebben we een antwoordformulier aan je meegegeven en hier op kun je de antwoorden van de opdrachten schrij ven. Vergeet niet om het antwoordformulier daarna naar Stichting Kik'r te stu ren, want zo maak je kans op mooie prijzen! Zo kun je een Lekker Fris Feest voor heel de klas winnen of een super-de-luxe DUS?!-boe- kenpakket. Geen antwoord formulier gekregen? Vraag ernaar bij je leerkracht of download het formulier op www.stichtingkikr.nl Capelle De DUS?! is inmiddels ook in Capelle aan den IJssel verspreid op alle scholen. De Capelse jongeren die aan het tijdschrift hebben meegewerkt, hebben hier verschillende gastlessen ge geven aan basisschool kin deren uit groep 7 en 8.

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 25