QUÉ no#" CÏ3 1 TC2Z Open Huis UW NVM MAKELAAR IN DE REGIO KIJK OP W Protest rond zonnepanelen Ook voor lastige plekken is er een douchebak Oude huurwoningen energie-plus "Ik heb eindelijk mijn droomhuis gevonden" STRIPES Toe aan nieuwe ramen en kozijnen? Gratis inzethorren. Nieuwe Stadsblad woensdag 3 juli 2013 27 SIÊMEW Vereniging Eigen Huis, Ae- des, de Woonbond, e-De- centraal en Natuur Milieu hebben een brief gestuurd naar de Europese Commis sie. In de brief verzoeken de partijen het besluit over de importheffing op Chinese zonnepanelen te herover wegen. In de brief stellen de organisaties dat een import heffing de iristallatiekosten van zonnepanelen met 25% verhoogt. Hierdoor kómt de betaalbaarheid van zon nepanelen in het geding en worden de milieudoelstel lingen ook mogelijk minder snel behaald. Daarnaast Verzoeken de vijf onderteke naars de eurocommissaris verder inconsistent beleid omtrent zonnepanelen te vermijden, omdat er al ge noeg 'gejojood' wordt met zonnepanelen. Als de im portheffing standhoudt, is de aanschafdrempel om te investeren in zonnepanelen hoger. Wel blijven zonnepa nelen nog steeds rendabel. De prijzen keren namelijk terug naar het niveau van vorig jaar. Ook toen lever den de panelen meer op dan de ze kostten. Milieu Centraal berekende het ren dement van zonnepanelen: als de aanschafprijs van zes zonnepanelen van 2.900 euro naar 3.100 stijgt, is het rendement van de inves tering nog steeds vergelijk baar met een rente van 6% op een spaarrekening. Ook op lastige plekken, zoals onder een schuin dak of te gen muren die niet helemaal waterpas zijn, valt tegen woordig nog een douchebak met scheidingswanden te plaatsen. Die zijn niet alleen functioneel, maar zien er ook nog eens bijzonder fraai uit. Voor veel badkamers is de douchebak de basis. Een douchebak uit sanitair acryl of solid surface is hy giënisch, voorkpmt lekkages en slippartijen. Erg populair zijn de vlakke douchebak- ken, waarmee je een lage in stap creëert. Deze nieuwste generatie wordt met recht douchevloer genoemd. Om dat deze ultra vlakke dou- chebakken volledig worden geïntegreerd in de vloer, is de opstap geheel verdwenen en loop je zonder obstakels Foto: Intertop de döuche in. Ruim douchen is helemaal de trend. Er zijn douchebakken verkrijgbaar tot een breedte van 210 cm waarmee op de plaats van- het oude bad bijvoorbeeld een prachtige inloopdouche kan worden gecreëerd. Veel douchevloeren uit acryl, kwartscomposiet en solid surface kunnen gelijk met de tegelvloer worden inge bouwd, waardoor je zonder opstap van de voordelen van een douchevloer of -bak kunt profiteren. Douche- vloeren en -bakken uit acryl en solid surface zijn behal ve in glanzend en mat wit, vaak ook in diverse andere kleuren verkrijgbaar zodat ze ook goed matchen met de kleur van de tegelvloer. O voorlichtingsburowonen.nl Corporaties en bouwbedrij ven willen onder het motto 'Stroomversnelling' jaren '50 tot '70-huurwoningen energieneutraal maken. In 2020 hoeven 250.000 huur ders daardoor geen energie nota meer te betalen. De kos ten 6,5 miljard) betalen de huurders via de huur. Minister Stef Blok was aan wezig bij de ondertekening van het eerste convenant voor de eerste 11.000 wo ningen. De overeenkomst is gesloten tussen de corpo raties Woonwaard, Portaal, Stadlander, Lefier, Wonen Limburg en Tiwos en de bouwbedrijven BAM, Dura Vermeer, VolkerWessels en Ballast Nedam. De over eenkomst heeft als groot winstpunt dat huurders van relatief slechte woningen met hoge energierekeningen tegen dezelfde woonkosten een duurzame en comfor tabele woning krijgen. De bedoeling is dat deze wo ningen straks zo goed opge knapt zijn dat ze netto geen energie van het elektrici teitsnet meer nodig hebben. Dat kan door goede isolatie, het gebruik van slimme me ters en apparatuur en duur zame energie van bijvoor beeld zonnepanelen op de daken. Verder gebruiken corpora ties de nieuwe geldstroom voor investeringen in de waarde van bun vastgoed en de leefbaarheid van wijken, zonder overheidssubsidies, en "levert de deal de bouw sector veel werkgelegenheid op. Tenslotte wordt een bij drage aan duurzaamheids- doelstellingen geleverd. Siemens biedt wijnklimaatkasten met onafhankelijk te regelen temperatuurzones. Daardoor kun je rode en witte wijn tegelijk op afzonderlijke temperaturen bewaren en een ander gedeelte gebruiken om de wijn op de juiste drinktemperatuurte laten komen, www.siemens.nl am al m £3p Gcmdgevoei NVM Wee-s verstandig neem uw eigen NVM-aankoopmafcelaar mee' A K K BOOEfIS 1 O AAS Anke Bodewes Makelaardij o.g b.v. www.ankebodewes.nl D&S Makelaars www.densmakelaars.nl Makelaardij Wassenaar o.g. www.makelaardijwassenaar.nl 3D Makelaars www.3dmakelaars.nl Stripes Makelaardij www.stripes-makelaardij.nl Van der Eijk Makelaars www.vandereijk.nl Ooms Ooms Makelaars www.ooms.com NVM 1 BDtnake! lijums Laat de frisse lucht binnen, maar houd de muggen buiten. Ca naar www.kbzkunststofkozljnen.nl/actle voor meer informatie. Profiteer dit jaar van de tijdelijke btw-verlaglng op arbeidskosten. Showroom: James Wattweg 18 5133 KK Vlaardlngen Tel: 010-434 98 33 info@kbzkunststofkozijnen.nl kunststofkozijnen ZATERDAG 6 JULI VAN 10.00 TOT 11.00 UUR NIEUW IN VERKOOP: Albert van Raalteplein 60 5 kamer maisonnette met tuin - beg. grond ie verdieping Prijs lOO.öOö,- k.k. Albert van Raalteplein 97 3 kamer top-appartement met lift, 4e verdieping Prijs 150.000,- k.k. Albert van Raalteplein 9H 4 kamer top-appartement met lift, 4e verdieping Prijs 150.000,* k.k. Informatie via de makelaars; 3D makelaars (oio) 427'ft 88, Anke Bod foto) 246 44 44, Wassenaar foto) 473 79 33 Valeriusstraat 3-5 3122 AM Schiedam t. (010) 204 5100 KljkvoorhetactuelewonlngaanbodopWWW.WOOnplUS.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 27