Feestelijk lustrum effeweg.nl SUPER SUMMER SALE! Zomerfeest De Taaltuin Naailes volgen in zomervakantie Nieuws van het Stedelijk Museum Schiedam K KAN Straen LIGHTS KUNTU Geven? SUPERVOORDELIGE BUSREIZEN Boek nu: www.effeweg.nl of bel 052946 96 67 O www.nieuwestadsblad.nl Nieuwe Stadsblad woensdag 3 juli 2013 39 Voor jong en oud waren er verschillende workshops die onder een aangenaam zonnetje werden uitgevoerd. foto: Bart Bos Vijfjaar geleden besloten een aantal Groenoorders naar Den Haag af te reizen om kans te maken op de zogenaamde Pechthold-gelden. Door Bart Bos SCHIEDAM - Geld dat beschik baar was gemaakt om de probleemwijken van Neder land leefbaarder te maken. Toen werd waarschijnlijk nog gedacht aan een eenma lig wijkfeestje! Maar wat de organisatie niet kon bedenken was dat het eerste Groenoordfeest in het Jozef Oreliopark zo'n succesformule bleek, dat het schreeuwde om een vervolg. Nu zijn ze vijf jaar verder en kan de organisatie terug blikken op succes na suc ces, met een groots lustrum als resultaat. En een lustrum mag in de spotlights worden geplaatst, vandaar dat het Zomerfeest dit jaar werd geopend door burgemeester Lamers. Amazing stroopwafels Oolc het lustrumfeest stond weer bol van de activitei ten, met als hoogtepunt aan het einde van de middag The Amazing Stroopwa fels. Maar er waren ook tal van andere artiesten zoals de bekende zanger Shai Shahar en Band B.E.G.Z. en uiteraard mocht Shantykoor Stuurloos niet ontbreken op dit jubileum. Voor alle leeftijden waren er workshops te vinden in het park, zoals mozaieken met' Stukje bij Beetje en voor de sportievelingen was Slim- gym Schiedam aanwezig met een vermoeiende work shop Zumba. Voor de culinaire liefheb bers was er een wereldkeu ken met Aiitiliiaans, Turks en Afrikaanse hapjes. Dat was smikkelen geblazen. SCHIEDAM - Openbare brede basisschool De Taaltuin aan de Nieuwe Damlaan orga niseert woensdag 3 juli het jaarlijkse zomerfeest. Op het schoolplein zijn er tussen 14.00 -16.00 uur voor de kinderen tal van spel letjes te spelen, zoals ring steken, spijkerbroek hangen, spijkerpoepen, koekhap- pen, hoefijzer gooien en het melkbussenspel. Voor jong en oud is er verder een ter ras met drinken en heerlijke hapjes, patat en suikerspin nen. De kinderen kunnen aan al deze activiteiten mee doen door een strippenkaart te kopen, waarbij ze ook een glaasje limonade en een sui kerspin kunnen krijgen. De strippenkaart kost een euro. Naast de ouders en kinderen van de school, zijn ook andere wijkbewoners welkom. SCHIEDAM - Over slechts twee weken is het alweer zomer vakantie. Wie nog zin heeft om in de vakantie naailes sen te volgen is welkom bij Any Dress. Je hebt nog even de tijd om je op te geven. De lessen begin nen op 22 juli en tijdens de eerste les is er voor de cur sisten een leuk cadeautje. Any Dress is te vinden aan de Piet van Gentstraat. Op geven bij Linda de Boer, www.anydress.nl SCHIEDAM - Afgelopen zater dag werd de tentoonstelling 'Ronald de Bloeme, Daan van Golden, JCJ Vanderhey- den. Naast elkaar, tegelijker tijd' onder grote belangstel ling geopend in het Stedelijk Museum Schiedam. Afbeel dingen op beeldschermen en in drukwerk worden opgebouwd uit pixels en rasterpatronen. Vele kleine puntjes en blokjes smelten samen tot herkenbare voor stellingen. In het schilde rij van JCJ Vanderheyden, Zonder titel uit 1965, is het waarnemend oog zelf in ras- terpatroon weergegeven. Dit en nog veel meer is te zien in deze tentoonstelling, waar in de werken van dezé drie kunstenaars te zien zijn, die verwante beeldtalen hante ren. Diverse malen zal er een rondleiding georganiseerd worden, waarin conser vator Colin Huizing uitleg geeft over de werken en de werkwijze van de drie kun stenaars. Hierin belicht hij de overeenkomsten en ver schillen. Het actuele activi teitenprogramma rondom deze tentoonstellingen is te lezen op onze website. Voor wie na de rondleiding van conservator Colin Huizing thuis nog wat door wil le zen over het werk van deze drie kunstenaars is er meer: boeken met de werken van Ronald de Bloeme, Daan van Golden en JCJ Vander heyden zijn te koop in de museumwinkel en webshop van het Stedelijk Museum Schiedam. Zo kunt u ook thuis genieten van de schil derijen van deze aan elkaar verwante kunstenaars. O Voor meer info: www. stedelijkmuseumschiedam. nl Verschillende keren zal conservator Colin Huizing een rondleiding geven en uitleg geven over de werkwijze van de kunstenaars. (gratis advertentie) We hebben veel vrijwilligers nodig. Kijk op ikwordmaatje.nl FOR THE WORLD Oranje Fonds Brengt ons bij elkaar. 35,- voor een staaroperatie Oiro 131 Veenendaal www.lightfortheworld.nl Voorheen Stichting Dark Light 4 daagse busreis Vertrek: 19 juli Inclusief: 3 hotelovernachtingen 3x ontbijtbuffet - Bege leiding door uw chauffeur, tevens reisleider Vervoer per Tourist Class touringcar Wie wint de finale van de 100e Ronde van Frankrijk? Beleef deze spannende finale ook op de Champs-Élysées! Praag Vertrek: 31 juli, 6,12 augustus 2 daagse busreis Vertrek: 24, 30 juli, 11, 12, 13, 18, 28, 29 augustus Inclusief: 1 hotelover nachting 1x ontbijtbuffet Begeleiding door uw chauffeur, tevens reislei der Vervoer per Tourist Class touringcar Kopenhagen Vertrek: 3, 12 augustus Berlijn vanaf Vertrek: 18, 24, 27, 30 juli, 2, 5, 8, 11, 14,17, 20, 139f, 23, 26 augustus Vertrek: 31 juli, 3, 6, 9,12,15, 21, 24, 27 augustus 119,- 4 daagse busreis Vertrek: 4, 10, 16, 19,-22, 25, 28 augustus Inclusief: 3 hotelovernach tingen 3x ontbijtbuffet Overtocht per boot of via de Eurotunnel Begelei ding door uw chauffeur, tevens reisleider Vervoer per Tourist Class touringcar 4 daagse busreis Inclusief: 3 hotelovernachtingen 3x ontbijtbuffet Bege leiding door uw chauffeur, tevensjeisleider Vervoer per Tourist Class touringcar Alle fouten voorbehouden.Trijzen zijn vanaf en per persoon o.b.v. boeking va excursie- én entreegelden en €18,- reserveringskosten per boeking.. *2 effcweg.nl ifet O Supervoordelige busreizen

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 39