Tunnel A4 zou vol gebreken zijn 200 Twirlsters in Margriethal Veel bezoek uit Schiedam op het Binnenhof Tunnel nieuwe affaire? COLOFON 2 www.nieuwestadsblad.nl Nieuwe Stadsblad woensdag 3 juli 2013 3 Een ambtenaar van de gemeente Schiedam heeft de noodklok geluid over de onveiligheid van de nieuwe A4-tunnel. De constructie voldoet niet en wordt slecht gecontroleerd omdat de klus al in december 2014 klaar moet zijn. Zowel plaatselijke als landelijk politiek stellen nu kritische vragen. Door Frank Willemse SCHIEDAM - „De tunnel kampt met ernstige gebre ken", concludeert de civiel ingenieur Ad de Kanter die namens de gemeente Schie dam controleert. De con structie is te licht waardoor de tunnel in het ergste geval kan instorten. Volgens hem is zowel de staalconstructie in het cement als de warmte belasting onvoldoende sterk waardoor de tunnel niet vei lig is en in het ergste geval kan instorten. Zijn noodsig nalen zijn genegeerd, zegt hij, waarop hij zich genood zaakt voelde zijn ontslag in te dienen. Vervolgens lichtte hij via e-mails de landelijke politiek in. De civiel ingenieur werkte als ingehuurde werknemer vV,. Ernstige constructieve gebreken bij de bouw van de landtunnel A4, zegt klokkenluider Ad de Kanter. Wethouder Wijten komt binnenkort in commissie en raad terug op de beschuldigingen. foto: wm al maanden voor Schiedam in het 'vergunningteam' die grote constructies op veilig heidseisen moet controle ren. Maar volgens De Kanter is door gebrek aan personeel en tijdsdruk amper sprake van toetsingZo zou de aan nemer de veiligheidseisen aan zijn laars lappen door minder sterke (ijzer) bewa pening te gebruiken. Ook in de technische bere keningen zou gesjoemeld worden door de Warmtebe lasting niet 'mee te nemen' in de constructieve bereke ningen. Volgens hem is de reden voor de slordigheden dat op elke week vertraging een boete van 2 miljoen euro staat. Daarom zou de gemeente Schiedam het volgens hem minder nauw nemen met de veiligheids eisen. Lees verder hieronder BERICHTEN UIT DE KAMER Deze week heb ik veel bezoek uit Schiedam ontvangen. Eerst kwam de Kindergemeenteraad langs. Vijftien enthousiaste kinderen uit groep 7 en 8 van de basisschool heb ik een rondlei ding aangeboden in de Tweede Kamer. Zij vonden het bezoek erg interessant, maar ze hebben het me zeker niet gemakkelijk gemaakt. Zo ben ik zeer scherp door ze ondervraagd over het nut en noodzaak van de initiatiefwet tegen spookfacturen die ik binnenkort ter behandeling in de Tweede Kamer zal indienen. Daarnaast wilden ze ook alles weten over hoe ik Kamerlid ben geworden en wat mijn verdere politieke ambities zijn. Duidelijk was dat tegen de tijd dat deze jongerén uitgeleerd zijn, ze staan te popelen mijn werk over te nemen. Daags daarop ontvingen collega Brigitte van der Burg en ik opnieuw een groep uit Schiedam. Ditmaal de deelnemers van het jongerendebat dat onlangs in het Wen- nekerpand plaats heeft gevonden. Door verplichtingen in de Kamer kon ik daar toen helaas niet bij zijn. Ook deze jongeren hadden zich grondig voorbereid. In de fractiekamer van de VVD maakten ze het ons knap lastig door flink door te vragen op onderwerpen als de pensioenleeftijd, bezuinigingen, schoolexamens en sociale uitkeringen. Voor mij zijn dit soort bezoe ken zeer nuttig. Het zorgt ervoor dat ik op de hoogte blijf hoe buiten de 'Haagse stulp' gekeken wordt naar de politiek*. Daarnaast probeer ik langs deze weg ook mensen bekender te maken met het werk van Ka merleden. Hopelijk stimuleert en enthousi asmeert dat meer mensen in de politiek ac tief te worden en hun stem te laten gelden. Daar heeft Nederland behoefte aan. Foort van Oosten SCHIEDAM - Een ander voor beeld zijn de geluidsscher men die volgens De Kanter helemaal niet gecontroleerd worden. Daarbij spelen ar beidsverhoudingen tussen de verschillende afdeling van de gemeente een kwa lijke rol. De omstreden tunnelbouw dreigt weer een affaire te worden. Bovendien is het een prestige object waar dit college al haar kaarten op heeft gezet. Een megaproject waar Schiedam beter van moet worden, in tegenstel ling tot echecs als Schieves- te en ziekenhuisterrein. Bo vendien zonder financiële risico's en rond 2020 verrijkt met nieuwe sportparken, luxe woningbouw en een 'weidewinkel' rond de rijks weg. De politiek reageert geschokt op de biecht van de klokkenluider. Zowel GroenLinks - altijd fel tegen de aanleg A4 - en plaatselij ke partij Progressief Schie dam eisen opheldering van verantwoordelijk wethou der Arie Wijten (CDA). Die wilde niet inhoudelijk in gaan op de kritiek. Alleen dat 'in deze ingewikkelde zaak' de procedures nog lo pen. Hij zal spoedig de raad schriftelijk informeren en hij gaat de affaire bespreken in de commissievergadering van dinsdag 9 juli. Tweede Kamer Inmiddels is het nieuws van de klokkenluider via lande lijke pers doorgedrongen tot de Tweede Kamer waar de fractie van de PvdA vragen heeft gesteld aan minister Schultz over de vermeende onveiligheid van de tunnel. SCHIEDAM - The Yellow Rainbows, onderdeel van muziekvereniging Harpe* Davids, organiseerde afge lopen zaterdag een wed strijd onder auspiciën van de NBTA voor twirlsters en majorettenteams in Sport hal Margriet. Door de deelname van zo'n 200 deelneemsters uit het gehele land was het voor de drie juryteams, maar ook voor de organisatie een drukke, maar uiteindelijk ook een zeer geslaagde dag. Er werd gestreden op een hoog niveau waarbij ook de sportiviteit niet uit het oog werd verloren. Gelukkig gingen ook de leden van The Yellow Rainbows aan het De teams presenteerden zich aan het begin van de dag tijdens een line-up in de grote hal. einde van de dag met een aantal le en 2e prijzen naar huis. Deze dag werd mede mogelijke gemaakt door het foto: pr Fonds Schiedam-Vlaardin- gen e.o. die altijd geld be schikbaar stelt voor goede lokale initiatieven. WGGGNGR Media Contactgegevens redactie Bezorgklachten Prins Hendrikkade 16a, Postbus 1980 I www.deweekkrant.nl/ 3000 BZ Rotterdam T (088) 0131 010 Verspreidklachten E redactie.ns@wegenermedia.nl 1(0900)4245726 I www.nieuwestadsblad.nl Familieberichten Contactgegevens media-advies Efemilieberichten@wegenermedia.nl en advertentieverkoop T (088) 013 72 68 Voor informatie over de Zelf een familiebericht opgeven kan via advertentiemogelijkheden www.femilieberichtenonline.nl neemt u contact op met uw accountmanager of bel met Rubrieksadvertenties (088) 013 99 85. Of mail ons via E telesales@wegenermedia.nl adverteren.zuidholland@ 1(0900)67438 36 wegenermedia.nl Druk Directeur/uitgever Wegener Nieuwsdruk Peter Stadhouders Algemene voorwaarden en overige Algemeen hoofdredacteur informatie Mart Jochemsen 1 www.wegenermedia.nl E M.Jochemsen@wegenermedia.nl Nieuwe Stadsblad is een uitgave van Wegener Media BV. Eindredactie Nieuwe Stadsblad Aangeboden kopij kan zowel worden Karin Moerman geplaatst in de gedrukte als digitale uitgaven van Wegener Media BV. Chef regioredactie Annemieke Anneveldt Wegener Media BV KORT NIEUWS Schiegemaal opent deuren voor vissen SCHIEDAM - Het Hoog heemraadschap van Delf land en Rijkswaterstaat gaan het Schiegemaal in Schiedam aanpassen zodat vissen het gemaal kunnen passeren. Woensdag 3 juli onderte kenen beide partijen hier voor een overeenkomst. Door het Schiegemaal aan te passen kunnen vissen vrij bewegen tussen de Nieuwe Waterweg en De Schie. Met het aanpas sen van het gemaal wordt een belangrijk vismigra- tieknelpunt opgelost. De aanleg van de vispassage bij het Schiegemaal verbe tert de leefomgeving van vissen en draagt bij aan schoner water. Open Coffee bij de BGS SCHIEDAM - Ondernemers zijn donderdag 4 juli tus sen 09.00 en 11.00 uur t^ gast bij de BGS tijdens de Open Coffee in de Fok kerstraat. Open Coffee is een open platform waar ondernemers elkaar infor meel kunnen ontmoeten. Om de twee maanden is er een andere organisatie die 'gastheer' is en dit keer is dat de BGS. Deelnemers die zich vooraf aanmelden krijgen behalve een kopje koffie een korte presenta tie of rondleiding van de gastheer. Deelname aan de Open Coffee is gratis, wel vooraf even aanmelden: info@ OpenCoffeeSchiedam.nl Koopzondag in de Nieuwe Passage SCHIEDAM - In winkelcen trum Nieuwe Passage is het zondag 7 juli weer koopzondag. De winkels zijn dan open van twaalf tot vijf uur. Met het oog op de zomer vakantie en het mooie weer wat (hopelijk) in aantocht is, kunnen jonge bezoekertjes bij de work shop van KomKids lekker knutselen. Met gekleurde stiften mogen zij een al even kleurige strandbal versieren. Natuurlijk mag de strandbal (gratis en voor niets!) mee naar huis genomen worden. Muziek is er van het dixielandor- kest Alacarte. In smette loze authentieke kleding spelen de heren van dit orkest het ene nummer na het andere. Wie wil mag mee swingen! Het parkeren van de auto is die zondag in de garage van de Nieuwe Passage natuurlijk weer gratis. Voorspeelavond muziek SCHIEDAM - Muziekleerlin- gen van Tanya Tienpont laten vrijdagavond 12 juli horen wat ze in het afge lopen jaar geleerd hebben tijdens de jaarlijkse voor speelavond. De avond start om 19.15 uur en vindt plaats in DrieMaasStede. Toegang is gratis. Wie wil komen luisteren belt even met: Tanya 06-22451993.

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 3