,\VVL ■<\v: Wmo Adviesraad zoekt nieuwe leden Gezocht: vlotte praters! Dozen vol dia's uit de vuilnisbak 10 JULI 2013 - PAGINA 1 Schiedam Gemeenteberichten De Wmo Adviesraad bestaat sinds januari 2008 en telt 11 leden. Doordat een aantal van hen niet meer herkiesbaar is, is de Wmo Adviesraad op zoek naar nieuwe leden die sociaal en maatschappelijk betrokken zijn en binding hebben met de Wet maat schappelijke ondersteuning. De Wet maatschappelijke ondersteuning (Wmo) heeft tot doel dat iedereen kan 'mee doen' in de maatschappij, al dan niet geholpen door familie, vrienden of bekenden. De Wmo Adviesraad geeft het college van burgemees ter en wethouders gevraagd en ongevraagd advies over het Wmo-beleid en geeft signalen en knelpunten door aan de gemeente. Op zoek naar... De Adviesraad is op zoek naar nieuwe leden die affiniteit hebben met één of meerdere Wmo-doelgroepen en bekend zijn met één van de 'prestatievelden'. Leden zijn in staat om een brug te slaan tussen de Schiedammers en het gemeentebestuur en - kijkend door de bril van de burgers - het gemeentelijk beleid van commentaar te voorzien. Wij bieden... Lid zijn van de Wmo Adviesraad betekent on derdeel uitmaken van een groep enthousiaste leden. Er zijn mogelijkheden voor deskundig heidsbevordering en er is sprake van een onkostenvergoeding. Interesse? Stuur dan vóór 9'septèmber 2013 een brief aan de Wmo Adviesraad Schiedam, t.a.v. mevrouw Ramkisoensing, Stationsplein 79, 3112 HJ in Schiedam. Of stuur een e-mail naarjoke.bol@telfort.nl. De gesprekken vinden medio september 2013 plaats. Vrijwilligerswerk Schiedam" is op zoek naar vlotte praters! Vrijwilligers die na de zomer - na dat ze getraind zijn - gewapend met een fiets met ingebouwde tablet en een opblaasbare Chesterfieldbank op pad willen gaan om nieuwe vrijwilligers te werven. Wat er voor jou inzit? Uiteraard een vrijwilligers- vergoeding en een hoop leuke gesprekken! Iets voor jou? Bel of mail naar het Steunpunt Vrijwil ligerswerk via 14 010 of contact@schiedam.nl. onder vermelding van 'Vrijwilligerswerk'. Agenda Datum Wijkoverleg Spaland-Sveaparken Wijkoverleg Oost Wijkoverleg West Maasboulevardfeest Cultuur Borrelt "De keuze van" Natuurlijk Schiedam! Zo'n driehonderd glasnegatieven zijn reeds gescand door onze expert op dit gebied, Zoran Zecic. Nu zijn de dia's aan de beurt. Deze bieden een gevarieerd beeld, gemaakt voor research, promotiedoeleinden en om vast te leggen. Zo zijn er foto's 'van constructies en tekeningen, maar ook veel foto's gemaakt aan boord bij proefvaarten of op boorplatforms. Als deze klus geklaard is komen afgedrukte fotols en fotoalbums aan de beurt.1 Beschrijven van de beelden Dit alles is nog een technisch verhaal, een grotere uitdaging zal het op de juiste manier beschrijven van de beelden worden. Een enorme klus, waar we gelukkig ook hulp van vrijwilligers bij krijgen. Mede omdat het bedrijf een chaotische sluiting beleefde en er en geen overhandiging is geweest zijn de stukken fragmentarisch binnengekomen. Soms zijn er stukken letterlijk van vernietiging gered uit vuilniscontainers. Vanzelfsprekend is er geen (chrono-)logische volgorde meer in de stukken. Werkgroep Het digitaliseren van foto's uit de Gusto-collectie is een bijdrage van het Gemeentearchief aan de 'Werkgroep Scheepswerven in Schiedam'. Deze werkgroep wil proberen zoveel mogelijk verhalen en documenten boven water te krijgen. Meer informatie over de werkgroep kunt u vinden op onze webstek Het Gemeentearchief Schiedam is van dinsdag tot en met dondêrdag geopend van 9.00 tot 17.00 uur. U kunt ons vinden op de derde verdieping boven het Stadskantoor aan het Stadskantoor, Stadserf 1. Bezoek ook de webstek archief.schiedam.nl Het Gemeentearchief bewaart informatie over Schiedam en Schiedammers van 1286 tot gisteren en stelt deze gratis beschikbaar. Locatie Tijd 11 juli 't Schepphuis, Dorpsstraat 17 15 juli Wijkcentrum Schiedam Oost, Boerhaavelaan 79 16 juli Wijkgebouw De Erker, Jan van Avennesstraat 32 10 t/m 14 juli Maasboulevard 14 juli t/m 31 augustus Julianapark, Burgemeester Knappertlaan Bibliotheek Schiedam, Stadserf 1 19.30 - 22.00 uur 20.00 - 22.30 uur 20.00 - 22.30 uur divers 14.00 - 17.30 uur Openingstijden bibliotheek k q X Lees Gemeenteberichten ook online AFDELING IN BEELD Het Gemeentearchief Schiedam is druk bezig een belangrijk deel van de Schiedamse scheepswerfgeschiedenis in beeld te brengen. Op dit moment zijn we dozen vol dia's van Gusto aan het digitaliseren. Zoran Zedic hard aan het werk om dia's te. di gitaliseren. Op de achtergrond scant John den Besten aktes met een speciale boekscanner.

Het Nieuwe Stadsblad | 2013 | | pagina 15